Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному інституті відбулася зустріч колективу факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій з ректором Миколою Фроловим

Першого листопада ректор Запорізького національного університету МиколаФролов зустрівся з колективом факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій. Для факультетів ЗНУ такі осінні зустрічі вже традиційні, а для співробітників ФЕЕІТ інженерного інституту вона відбулася вперше.

Зустрічаючись з трудовим колективом, ректор зазначив, що сьогодні інженерний інститут знаходиться в стадії розвитку. Але за 10 місяців його існування вже можна виділити цілу низку позитивних моментів: збережено науково-педагогічні кадри, ліквідовано борги, своєчасно виплачується заробітна платня, ведуться активні ремонтні роботи.Вже відремонтовано дахи трьох корпусів інституту й двох гуртожитків, у наступному році планується заміна труб в корпусах інституту, встановлення енергозберігаючих вікон і системи температурного регулювання. Сьогодні вже розпочато опалювальний сезон у гуртожитках, незабаром стане тепло й у навчальних корпусах. Тож можна з упевненістю зазначити, що приєднання ЗДІА до ЗНУ дало позитивні результати.

Як підкреслив Микола Олександрович, Запорізький національний університет прямує в прогресивному напрямку. Сьогодні в ЗНУ навчається понад 17 тисяч студентів, працюють 2 тис співробітників, із яких – близько 130 докторів-професорів і 630 доцентів. Тож наш університет – це найпотужнішийзаклад вищої освіти в регіоні!

Аналізуючи підсумки вступної кампанії, Микола Фролов зазначив, що вони були підведені під час засідань двох вчених рад. Загалом, роботі з набору студентів було надано позитивну оцінку. До ЗНУ й його коледжів вступили більше 6 тис. осіб – цейпоказник найкращий у південно-східному регіоні країни. Через те, що Микола Олександрович зустрічався саме з представниками ФЕЕІТ, то й головна увага була приділена вступу студентів на цей факультет. Ректор зазначив, що відносно до минулого року, кількість нових студентів збільшилася в 1,5 рази. Але ці показники дуже різняться за спеціальностями, тому необхідно всім докласти зусиль для збільшення кількості набраних студентів у наступному році.

Микола Фролов зазначив, що результати цьогорічної вступної кампанії спонукали до перегляду освітніх програм. Сьогодні в університеті відбувається навчання за 110 програмами. Роботою з упорядкування освітніх програм займається ректорат, але ніхто не може лишатися поза цим процесом.

Обговорювалося й питання активізації наукової роботи професорсько-викладацьким складом факультету. Наприклад, друкування робіт у бібліографічній і реферативній базі даних Scopus впливає на фінансування університетів, тож кожний має приділити цьому значну увагу. У ЗНУ діє програма стимулювання науковців.На преміювання вже витрачено 127 тис. Микола Фролов зазначив, що у грудні на конференції трудового колективу планується обговорити питання щодо збільшення заохочувальних виплат за наукову діяльність.

Наприкінці зустрічі Микола Олександрович відповів на питання присутніх. Особливо зацікавила учасників можливість стажування за кордоном. Відповідаючи на нього, ректор зазначив, що у ЗНУ кожного року не тільки викладачі, а й студенти проходять таке стажування. Але потрібно, щоб не порушувався баланс між основною роботою й стажуванням.

Інженерний інститут