Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов зустрівся з колективом факультету економіки та менеджменту інженерного інституту

Ректор Микола Фролов зустрівся з колективом факультету економіки та менеджменту інженерного інституту

Ректор Микола Фролов зустрівся з колективом факультету економіки та менеджменту інженерного інституту
05.11.2019 12:58 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет економіки та менеджменту зустрічі факультетів із ректором

Традиційно восени ректор Запорізького національного університету Микола Фролов зустрічається з трудовими колективами факультетів. 1 листопада відбулася вже 16 така зустріч, і цього разу з колективом факультету економіки та менеджменту інженерного інституту.

Значну увагу було приділено найголовнішій події 2019 року – приєднанню ЗДІА до ЗНУ. Микола Олександрович підкреслив, що проведеній процедурі об’єднання, а саме високим темпам процесу злиття, завдяки яким вже в липні місяці юридичну процедуру було повністю завершено, а також доброзичливій атмосфері, в якій відбувалася процедура Міністерство освіти і науки України надало високу оцінку. За це ректор подякував всім присутнім.

Микола Фролов зазначив, що були виконані всі домовленості процедури об’єднання й, передусім, це збереження науково-педагогічних кадрів, ліквідація боргів, своєчасно виплачується заробітна плата тощо. З липня почалися активні ремонтні роботи. Вже відремонтовано дахи двох гуртожитків і трьох корпусів інженерного інституту, в наступному році планується встановлення енергозберігаючих вікон і системи температурного регулювання, а також заміна труб. Розпочато опалювальний сезон у гуртожитках, незабаром стане тепло й у навчальних корпусах.

Як підкреслив Микола Олександрович, об’єднання ЗНУ й ЗДІА – дуже важливе для подальшого розвитку університету. Сьогодні ми – найбільший заклад вищої освіти регіону, як за кількістю студентів, так і за якістю науково-педагогічного складу. Разом із коледжами в Запорізькому національному університеті навчаються більше 17 000 студентів. В ЗНУ працюють близько 130 докторів-професорів і 630 доцентів, але ці цифри постійно збільшуються, бо безперервно ведеться підготовка докторантів і аспірантів. Все це дає нам можливість розраховувати на отримання значних бюджетних коштів.

Надаючи оцінку цьогорічній вступній кампанії, ректор підкреслив, що вона відбувалася в дуже непростих умовах, в умовах жорсткої конкуренції між ЗВО Запоріжжя й України загалом. В цьому році до ЗНУ та його коледжів вступили більше 6 тис студентів, і це – найкращий показник у нашому регіоні. Але один із факторів постійного розвитку університету – це збільшення контингенту студентів. Отже, всі без виключення мають вести активну профорієнтаційну роботу.

Результати цьогорічної вступної кампанії спонукали провести детальний аналіз освітніх програм. Сьогодні в університеті студенти-бакалаври навчаються за 110 освітніми програмами, але не всі вони є затребуваними в суспільстві. Тож ректор рекомендував викладачам віднестися критично до діючих програм і замість неефективних запропонувати ті, що користуються сьогодні попитом у суспільстві.

Після промови розпочався жвавий діалог між ректором і представниками факультету економіки та менеджменту. Викладачі подякували Миколі Фролову за збільшення бюджетних місць, завдяки яким чимало абітурієнтів, які не можуть дозволити собі контрактне навчання, і насамперед, це пільговики, змогли стати студентами-економістами інженерного інституту ЗНУ. Микола Олександрович підкреслив, що в Запорізькому національному університеті робиться все, щоб люди з пільгових категорій могли навчатися за держзамовленням.

Запитували викладачі й про те, чи можливо прирівняти документи про проходження підвищення кваліфікації зразку ЗДІА до відповідних документів ЗНУ, й про рівну можливість обох економічних факультетів щодо проведення профорієнтаційної роботи в коледжах ЗНУ. Відповідаючи на запитання, Микола Олександрович зазначив, що різний підхід до оформлення документів є наслідком перехідного періоду, і незабаром все буде врегульовано. Відповідаючи на друге запитання, Микола Фролов підкреслив, що рівні можливості в проведенні профорієнтаційної роботи закріплені наказом ректора, тож ніяких проблем виникати не повинно.

Викладачі подякували Миколі Олександровичу за цікаву й інформативну розмову.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини