Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Євгеній Клопота виступив на Всеукраїнському засіданні круглого столу «Доступний простір: орієнтація і мобільність осіб з порушеннями зору»

Професор Євгеній Клопота виступив на Всеукраїнському засіданні круглого столу «Доступний простір: орієнтація і мобільність осіб з порушеннями зору»

Професор Євгеній Клопота виступив на Всеукраїнському засіданні круглого столу «Доступний простір: орієнтація і мобільність осіб з порушеннями зору»
18.11.2019 17:12 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології наукова робота засідання круглого столу безбар’єрний простір інклюзія

Дванадцятого листопада в м. Києві відбулося Всеукраїнське засідання круглого столу «Доступність простору: орієнтація і мобільність осіб з порушеннями зору», присвячене Міжнародному дню незрячих. Захід відбувся на базі Національної академії педагогічних наук України. На заході обговорювалися такі питання, як аналіз методичного забезпечення та наявність ресурсів для навчання орієнтування та мобільності незрячих дітей в Україні; підготовка фахівців до навчання орієнтування й мобільності та пошук вирішення проблеми; стратегії організації навчання орієнтування й мобільності молоді з порушеннями зору згідно міжнародних стандартів; доступність та безпечність простору для осіб із порушеннями зору як основної умови соціалізації та інтеграції в суспільство.

Євгеній Клопота, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету, Заслужений працівник освіти України, виступив із цікавою доповіддю «Провідні європейські тенденції організації мобільності та інформаційної доступності для незрячих людей у Чеській республіці». Він розповів про власний досвід під час перебування у Чеській республіці, де ознайомився з реальною доступністю простору та навчального процесу для незрячих та слабкозорих людей. Людина з глибокими порушеннями зору має багато можливостей для безпечного руху по місту. Наприклад, кожна незряча людина має право отримати собаку-поводиря, засоби для просторової орієнтації, вулиці та приміщення облаштовуються тактильними доріжками, звуковими світлофорами, маячками, східці фарбуються у відповідний колір, тощо.
Крім того, університет Масаріка має потужний центр підтримки студентів з особливими потребами. Якщо незрячому студенту необхідні будь-які навчальні матеріали: книги шрифтом Брайля, тактильні мапи, атласи та інші графічні або візуальні матеріали, то фахівці центру Терезіус на базі університету все це швидко та якісно підготують. Також існують відповідні особи, які супроводжують незрячу молодь для вирішення поточних соціальних, навчальних та наукових завдань. Євгеній Клопота підкреслює, що в європейських державах діє принцип: «Кошти виділяються безпосередньо людині й для її потреб». У той же час в Україні діє стара система, де виділяються величезні кошти для людей з особливими потребами, але вони використовуються неефективно та й до них практично не доходять.
Тому за результатами Всеукраїнського засідання круглого столу всі учасники мали можливість вносити власні пропозиції, які допоможуть зробити український простір більш зручним та безпечним для людей з порушеннями зору. Резолюція з пропозиціями була обговорена та затверджена і спрямована до Міністерства освіти і науки України та Міністерства соціальної політики України. Сподіваємося, що загальні зусилля допоможуть зробити нашу державу більш європейською!

Схожі новини