Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слухачі Школи Конфуція ЗНУ переможно виступили на Відкритому кубку Європи з ушу в м. Мінськ (Білорусь)

21.11.2019 15:06 Все Головні новини Школа Конфуція Школа Конфуція міжнародні зв’язки Відкритий кубок Європи-2019 з ушу серед представників Інститутів і Шкіл Конфуція перемога спорт

Школа Конфуція, що вже третій рік успішно функціонує на базі Запорізького національного університету, користується неабиякою популярністю не лише серед тих, хто вивчає китайську мову. Навчання в ній корисне і для тих, хто прагне ближче познайомитись із культурою Китайської Народної Республіки. Зокрема, серед її слухачів – чимало представників Запорізької обласної федерації ушу. Для них навчання на цих курсах надає можливість не лише успішно опановувати іноземну мову, але й брати участь у престижних спортивних змаганнях європейського й світового рівня. Варто відзначити, що при цьому запорізькі спортсмени завжди здобувають призові місця. А це, своєю чергою, підтримує їхнє прагнення до подальшого вдосконалення професійних мовних компетенцій і спортивних навичок.

2019 рік став щедрим на спортивні здобутки для слухачів Школи Конфуція ЗНУ. Зокрема, у травні студенти університету – Аліна Крюк і Георгій Животок (факультет фізичного виховання) й Володимир Середа (у минулому – представник математичного факультету) – переможно виступили на всеукраїнському етапі загальносвітового Чемпіонату знавців китайської мови, організованому представниками штаб-квартири Інститутів Конфуція при підтримці Посольства Китайської Народної Республіки в Україні. Наша команда посіла 3 місце. До речі, під час змагання слухачі Шкіл й Інститутів Конфуція мали продемонструвати творчі виступи. Номер Школи Конфуція при ЗНУ мав спортивне забарвлення. Аліна Крюк і Володимир Середа виконали гімн ушу, у той час як Георгій Животок, який уже 16 років займається ушу, влаштував показовий виступ.

А вже в серпні 3 слухачів нашої Школи Конфуція – тренер ДЮСШ № 10, де одним із напрямів спеціалізації є ушу (тайцзи), Володимир Пєстов і ще два його вихованця: магістрант університету, кандидат у майстри спорта, віце-чемпіон Європи Георгій Животок та студентка «Запорізької політехніки» Олександра Бурдакова – вибороли право взяти участь у традиційному літньому спортивно-освітньому таборі «Тайцзи-2019» на запрошення штаб-квартири Інститутів Конфуція Ханьбан (КНР). Цього року в таборі зібралися 30 спортсменів (ушу, кунгфу) з усього світу, які мають спортивні здобутки європейського та світового рівнів та які вивчають китайську мову й культуру.

На сьогодні спортивні досягнення ушуїстів-слухачів Школи Конфуція продовжують примножуватись. Нещодавно вони успішно представили Запоріжжя на Відкритому кубку Європи-2019 з ушу серед представників Інститутів і Шкіл Конфуція (Мінськ, Білорусь). Усього у заході взяли участь більше 200 спортсменів з України, Білорусі, Італії, Росії тощо.

Від нас на змагання завітала команда з 5 спортсменів у супроводі директора Школи Конфуція при ЗНУ від китайської сторони У Шихуна та тренера-консультанта Ван Дзіньчжоу. Спортсмен Іван Іващенко виступав у віковій категорії «15-17 років». Інші – Олександра Бурдакова, Даніїл Валюхов, Георгій Животок і Максим Паськоу віковій категорії «17 років і більше».

Команду запорізьких слухачів Школи Конфуція під час вручення нагород назвали «золотою». І це – не перебільшення. Усього українські спортсмени-представники Запоріжжя отримали 12 медалей Кубка Європи. Із них 6 золотих, 4 срібних і 2 бронзових.

При цьому якнайкраще показали себе представники Запорізького національного університету. Випускник бакалаврату ЗНУ Даніїл Валюхов приніс команді 3 золотих нагороди. Магістранти Георгій Животок (факультет фізичного виховання) і Максим Пасько (економічний факультет) – по 2 срібні медалі кожен.

Варто відзначити, що спортсменів після повернення додому привітали в урочистій обстановці. Ректор Микола Фролов відзначив Георгія Животка й Максима Паська під час засідання ректорату. Він відзначив, що колектив ЗНУ пишається спортивними досягненнями студентів і висловив побажання подальших успіхів у спортивній кар’єрі та у вивченні китайської мови. Також Микола Олександрович подякував  директору Школи від китайської сторони У Шихуну й директору Школи Конфуція від української сторони Володимиру Волкову.

Варто відзначити, що у керівництва цієї Школи вже є плани щодо подальшої спортивної діяльності її слухачів. Зокрема, в травні 2020 року вони планують виступ команди у Відкритому кубку з ушу Європи серед представників Інститутів і Шкіл Конфуція (Італія). Від цього виступу залежать подальші перспективи переходу Школи Конфуція у статус Інституту та досягнення спортсменів-ушуїстів, які вивчають китайську на базі ЗНУ. Адже у планах адміністрації Школи Конфуція при ЗНУ подати заявку на проведення відкритого Кубка з ушу серед слухачів Шкіл й Інститутів Конфуція в 2022 році.

Таміла Тарасенко