Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі центру післядипломної освіти відбувся третій випуск слухачів курсів з інклюзивної освіти

Двадцять третього листопада відбувся третій випуск слухачів курсів «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», що були організовані на базі центру післядипломної освіти Запорізького національного університету. Від імені ЗНУ свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників вручив керівник програми Євгеній Клопота – доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Заслужений працівник освіти України. Він підкреслив, що Запорізький національний університет є найпотужнішим в регіоні закладом вищої освіти, де кожний фахівець завжди може знайти підтримку й отримати необхідну консультацію щодо актуальних питань впровадження інклюзивного освітнього простору, та побажав випускникам організовувати належні умови якісної освіти для учнів із особливими потребами, створювати позитивний імідж інклюзивного середовища та долати стереотипи, які існують у нашому суспільстві до людей з інвалідністю.

Євгеній Клопота зазначив, що головною метою курсів є набуття професійної компетентності вчителів, асистентів вчителів, соціальних працівників, психологів, керівників інклюзивних освітніх закладів та реабілітаційних центрів на основі впровадження інноваційних технологій. У процесі роботи учасники ознайомилися з етапами та процесами інтеграції в суспільство осіб з особливими потребами та принципами інклюзивної освіти. Жвавий інтерес викликали методичні рекомендації щодо ефективної взаємодії з різноманітними учнями, які мають особливі потреби. На заняттях велика увага приділялася психологічним та педагогічним засобам подолання наявних проблем інклюзивного навчання у новій українській школі, а також  технічному оснащенню для учнів з особливими потребами.

Професор Клопота зробив акцент на особистісній готовності дітей та молоді з особливими потребами до повноцінної інтеграції в суспільство, та саме готовності представників соціуму на адекватне сприйняття можливостей та здібностей таких людей. Учасникам курсів сподобалася робота зі стереотипами та установками, які існують у суспільстві та заважають сприймати таких людей як рівних партнерів, а також з психологічними бар’єрами у процесі спілкування з ними. Учасники курсів із задоволенням брали участь в інтерактивних вправах, які надають можливість отримати саме практичні навички. Відбувалися дискусії щодо вирішення актуальних питань професійного самовизначення молоді з особливими потребами. Фахівці розглянули сучасну модель психолого-педагогічного супроводу в умовах інклюзивного освітнього простору.

Своєю чергою, учасники курсів підвищення кваліфікації відзначили цінність інтерактивних занять, які поєднували теоретичні та практичні аспекти. Велике зацікавлення викликали тренінгові вправи, спрямовані на занурення в ситуацію, актуалізацію та усвідомлення отриманого досвіду, дискусії щодо особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні та європейських країнах.

Також професор Євгеній Клопота висловив подяку керівнику центру післядипломної освіти ЗНУ шановному Івану Каріка, фахівцю Луїзі Муцураєвій та асистенту Світлані Агакішиєвій за допомогу в організації курсів.

Зареєструватися на курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору» можна за покликанням:

Бажаємо всім бути інклюзивними та чекаємо на наші курси!