Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Соціально-педагогічні аспекти протидії домашньому насильству»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Соціально-педагогічні аспекти протидії домашньому насильству»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Соціально-педагогічні аспекти протидії домашньому насильству»
26.11.2019 13:03 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Факультет соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти ЗНУ наукова діяльність засідання круглого столу протидія домашньому насильству

Двадцять п’ятого листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели засідання круглого столу за участю державних службовців, працівників поліції, викладачів, науковців, студентів, громадських діячів. Захід присвятили темі: «Соціально-педагогічні аспекти протидії домашньому насильству». Його організаторами стали представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, Департаменту соціального захисту населення ЗОДА, ЗОГО «ОПП ‘’Взаємодія’’», кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності та Центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

За словами організаторів, метою цього круглого столу є обговорення  проблем з виконання Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству» та Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у галузі запобігання та протидії домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»; сприяння формуванню професійних компетентностей майбутніх фахівців; встановлення взаємодії між суб’єктами, відповідальними за запобігання та протидію домашньому насильству.

Вітаючи учасників круглого столу, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко відзначила актуальність соціальної проблеми домашнього насильства у всі історичні періоди. Вона наголосила, що зі зміною соціальних і політичних умов у суспільстві ця проблема є однією з основних практичних проблем для науковців. Також декан побажала учасникам плідної та результативної наукової роботи й відзначила плідну співпрацю викладачів факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ з представниками громадських організацій.

Модераторкою круглого столу виступила керівниця Центру гендерної освіти ЗНУ, викладач факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова, яка представила гостей і окреслила основні напрямки роботи засідання. Серед них: функціонування спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, зокрема, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі інформування громадськості щодо роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб; виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658, у частині забезпечення механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у галузі запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі; стан впровадження програми для постраждалих осіб та кривдників відповідно до типових програм, а також – методичних рекомендацій щодо їхнього виконання, затверджених Міністерством соціальної політики України; формування гендерних компетентностей майбутніх психологів, соціальних працівників, соціальних педагогів як запорука успішної роботи в майбутньому.

Із привітальним словом до учасників заходу звернулась і Ольга Дроздова – начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Вона розповіла про основні напрямки роботи Департаменту соціального захисту населення у галузі протидії домашньому насильству   та  наголосила, що такі заходи факультету соціальної педагогіки та психології є майданчиком для спільних напрацювань у вирішенні проблем домашнього насильства та інших проявів дискримінації та допомоги постраждалим особам. Крім того, Ольга Дроздова відзначила важливість підвищення кадрового потенціалу в цій галузі й презентувала соціальний ролик «Розірви коло насильства» в рамках інформаційної кампанії «16 днів проти насильства».

Під час засідання із презентацією результатів, досягнутих на регіональному рівні у галузі протидії домашньому насильству, виступила Ірина Куратченко - голова правління ЗОГО «ОПП «Взаємодія», голова Коаліції «Запоріжжя 1325». Вона розповіла про досвід функціонування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у Запорізькій області, про комплексну допомогу постраждалим особам, про співпрацю з Національною поліцією у вирішенні проблем насильства в сім’ї, проведення психологічних досліджень, налагодження системи соціального замовлення, співпрацю влади й громадських організацій, особливості законодавства в галузі протидії домашньому насильству, а також – про ключові досягнення й результати роботи (відкриття спеціалізованих цілодобових притулків для постраждалих від домашнього насильства, створення Центру соціально-психологічної допомоги постраждалим, Центру підтримки жінок «Фіалка» в Запорізькому регіоні).

Крім того, заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області, капітан поліції  Євген Токарєв виступив із доповіддю «Показники роботи поліції в протидії домашньому насильству. Запуск пілотного проєкту». Зокрема, він розповів про проведення роз’яснювальної роботи з населенням, із працівниками поліції, про превентивну роботу, статистику звернень до поліції з цієї проблеми та про запуск мобільних груп із протидії домашньому насильству, основне завдання яких – реагування на повідомлення, проведення превентивної роботи з сім’ями та інше. 

Про формування гендерної компетентності засобами графічного дизайну розповіла Ганна Віноградова – старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну. У рамках свого виступу викладач познайомила учасників засідання зі студентськими роботами – плакатами на тему домашнього насильства й проаналізувала їх соціальне значення, візуальне наповнення, графічні образи й кольорову гамму.  Зокрема, вона відзначила, що візуальні образи, кольорове наповнення й використання різних яскравих шрифтів у роботах дизайнерів на тему домашнього насильства впливають на формування візуальної комунікації в суспільстві та формують відповідне суспільне бачення цієї проблеми.

Із доповіддю «Роль КУ "ЗОЦСПД" ЗОР в протидії та попередженні домашнього насильства» виступила Олеся Шахарова – в.о. директора КУ «ЗОЦСПД» ЗОР. Також активну участь у засіданні круглого столу взяли Катерина Оксова – відповідальна за організацію роботи мобільних груп, з реагування на факти вчинення домашнього насильства Управління патрульної поліції ДПП НП України, капрал поліції; Ірина Cергієнко – т.в.о. начальника відділу зв`язків з громадськістю управління патрульної поліції в Запорізькій області; Ольга Сергєєва – заступник начальника Служби, начальник відділу профілактичної роботи. А також – викладачі факультету соціальної педагогіки і психології ЗНУ Наталія Губа, Олена Лещенко, Галина Локарєва, Ірина Козич. А ще, Наталія Шевченко; Олександр Дорокупля і Надія Попазова – представники мобільної бригади УФГЗН (Української фундації громадського здоров’я населення), Наталя Ем - соціальний педагог, Володимир Кукін – заступник директора Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Інна Доля – методист відділу перепідготовки та підвищення кваліфікації Хортицької національної академії; Марина Безрук – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи, аспірантка ЗНУ; Аліна Голенко – фахівець із соціальної роботи відділу методичного забезпечення соціальної роботи; Юлія Півненко – доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Наталія Доценко – президент БО «БФ "Сподівання"», Анастасія Калашнік – співробітник представництва «ООН Жінки».

Студенти й науковці виявили неабияку зацікавленість у темах. Про які йшлося під час засідання. Зокрема, були розглянуті такі теми, як: «Ідентифікація домашнього насильства в реаліях сьогодення. Куди звертатися у разі виявлення факту насильства», «Діяльність мобільної бригади щодо запобігання вчинення домашнього насильства в м. Запоріжжя», «Повідомлення про домашнє насилля як засіб тиску у дисфункціональних родинах», «Соціально-психологічна характеристика осіб, які зазнають насильство в сім'ї та алгоритм запобігання виникнення ситуації насильства», «Патронат над дитиною як комплексна соціальна послуга, що передбачає допомогу дітям, які постраждали від домашнього насильства», «Повноваження центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у галузі запобігання та протидії домашньому насильству» та інші.

Учасники засідання круглого столу подякували організаторам і відзначили інформаційну насиченість і корисність заходу. Вони висловили сподівання на подальшу співпрацю із викладачами Запорізького національного університету.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини