Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулось відкриття конкурсу «Media school-2020» та конкурсу відеороликів «З любов’ю до рідного краю»

У ЗНУ відбулось відкриття конкурсу «Media school-2020» та конкурсу відеороликів «З любов’ю до рідного краю»

У ЗНУ відбулось відкриття конкурсу «Media school-2020» та конкурсу відеороликів «З любов’ю до рідного краю»
13.12.2019 10:22 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Конкурс «Media school-2020» конкурс відеороликів «З любов’ю до рідного краю» ЕПК ЗНУ

12 грудня на базі Запорізького національного університету відбулось відкриття міського медіа конкурсу «Media school-2020», який в цьому році проходить за тематичним напрямом «Запоріжжя: місто лідерів» та конкурсу відеороликів «З любов’ю до рідного краю». Ці заходи були організовані за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Економіко-правничого коледжу, Запорізького національного університету, факультету соціології та управління, відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації і працевлаштування та ГО «Асоціація молодих освітян Запоріжжя».

Відзначимо, що метою конкурсів є формування у майбутнього покоління високої громадянської свідомості, сприяння національно-патріотичному розвиткові особистості, ідентифікації з державою, її історією, культурою та розвитком, розширення використання шкільних засобів масової інформації, формування інформаційного освітнього середовища шкільної освіти. До участі у конкурсі були запрошені представники учнівської молоді (середня школа і старші класи), представники шкільних медіа.

Під час церемонії відкриття учасників привітали організатори, експерти та тренери. Всі виступи були спрямовані на створення творчої, креативної атмосфери. Виступаючі висловили сподівання, що цьогорічні роботи учасників будуть ще кращі. Так, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук подякував організаторам за проведення цього конкурсу, який допомагає молоді здобувати нові актуальні знання, вміння і навички. Він також наголосив, що ЗНУ – це місце, де пульсує серце молоді Запорізького регіону, це освітній простір, де учні можуть визначитись із своїм подальшим фахом та здобути тут професійні компетентності. Звернулась до учасників та побажала плідної роботи директор ЕПК ЗНУ Олена Грибанова, яка наголосила на важливості здобуття професійних знань для роботи в галузі медіа. Крім того, Олена Євгеніївна нагадала школярам про освітні можливості, які надає ЕПК, зокрема про 12 освітніх програм, за якими готують молодших бакалаврів з 2020 року.

Також до учасників звернулись методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник та координатор проєкту «Соціологічна майстерня», кандидат філософських наук, заступник декана з профорієнтації факультету соціології та управління Ольга Широбокова. Вони відзначили важливість формування лідерських якостей у молоді, стимулювання творчої ініціативи учнів Запоріжжя та області у створенні шкільних медіа, розвитку критичного мислення школярів та виховання медіаграмотного покоління, що володіє конкретними професійними компетентностями. Нагадали школярам і про продовження проведення фахових майстер-класів для учнівської молоді у школах в наступному році в рамках роботи «Соціологічної майстерні» від факультету ФСУ. Крім того, школярам нагадали про можливість участі у майстер-класі викладача кафедри дизайну академії «ШАГ» Марії Войцеховської на тему «Створи перший фільм без спеціальних навичок», який відбудеться 13 грудня о 15.00 в конференц-залі Академії «ШАГ».

Також в рамках відкриття конкурсів для учасників були проведені майстер-класи з журналістики, технологій створення відео, з графічного дизайну, комп’ютерної верстки, критичного мислення від авторитетних професіоналів. Так, протягом дня учні поглиблювали знання та навички з медіації, з телевізійної журналістики, познайомилися із специфікою створення телевізійного контенту, графічного дизайну, створення відео, формування графічної концепції друкованої продукції, розвивали критичне мислення, створювали власні медійні проєкти, навчались створювати інфографіку, знімати і монтувати відео, а також спілкувалися з експертами відвідуючи такі тренінги: «Формування графічної концепції друкованої продукції» (тренер - начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Галина Микитів); «Лідерство як громадянська позиція сучасної молоді: ідеї, теми, образи конкурсних робіт» (тренер – доцент, кандидат наук з державного управління  Наталія Яцук); «Журналістика в сучасному медіаконтексті» (тренер - завідувач лабораторії тележурналістики ЗНУ Катерина Вавілова); «Просто про дизайн» (тренер – голова студентської ради факультету соціології та управління ЗНУ, ідеолог створення бренд-буку ФСУ Єгор Гуков); «Базові основи відеозйомки та монтажу» (тренер – режисер телеканалу «Z» Євген Яковенко); «Медіація: особливості ведення складних переговорів у конфліктній ситуації» (тренер – старший викладач кафедри соціології ЗНУ Олександра Щербань).


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=134210238020323

 

 

 

Схожі новини