Про здобутки та актуалізацію діяльності університетських підрозділів йшлося на підсумковому засіданні Вченої ради ЗНУ

Підсумком цього року стало останнє у цьому році засідання Вченої ради університету, яке відбулося 27 грудня за участі представників адміністрації факультетів ЗНУ та інженерного інституту ЗНУ, структурних підрозділів та чотирьох коледжів. Присутні заслухали звіти про роботу спеціалізованих вчених рад університету, Центру післядипломної освіти та діяльність факультету металургії. Були також обговорені заходи щодо реалізації положень Закону України «Про фахову передвищу освіту», кадрові та інші питання.
На початку передноворічного засідання його учасників привітав ректор Микола Фролов, який підкреслив: «Рік, який минає, був досить вдалим для ЗНУ, адже наша консолідована університетська спільнота багато зробила для розвитку і зростання університету. Вважаю, є усі підстави сподіватися, що наступний рік буде не менш плідним!». Він також привітав учасників засідання та усю університетську спільноту із прийдешніми новрічними та різдвяними святами й побажав усіляких гараздів.
Щедрим видався рік, що минає, для усієї академіної спільноти ЗНУ на здобутки, які визнані науковою та освітянською громадськісю України. В урочистій обстановці були відзначені науково-педагогічні досягнення представників університету. Дипломи доктора наук отримали проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов (кафедра новітньої історії України), Сергій Чопоров (кафедра програмної інженерії), Луай Муц (начальник центру освітніх послуг для іноземних громадян). Атестати професора були вручені першому проректору ЗНУ Олександру Бондарю (кафедра цивільного права), проректору з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергію Кушніру (кафедра історії і теорії держави та права), Тетяні Меліховій (кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, інженерний інститут ЗНУ), Ларисі Удовиці (кафедра історії і теорії держави та права). Атестати доцента – Валентині Гельман (кафедра управління персоналом і маркетингу), Євгену Мержинському (кафедра економіки та інформаційних технологій), Наталії Сейсебаєвій та Юлії Швець (кафедра фінансів, банківської справи та страхування).
Почесними нагородами були відзначені здобутки видатних науковців університету: Раїсі Христіаніновій (завідувач кафедри української мови) вручили орден ІІІ ступеня Запорізької обласної ради, Людмилі Омельянчик (декан біологічного факультету) – медаль ім. Івана Пулюя Національної академії наук вищої освіти України, Валентині Воронковій (завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проектами Інженерного інституту ЗНУ) – диплом академіка НАН вищої освіти України. Диплом Лауреата І премії конкурсу «Краще видання року» здобули також цього року Людмила Омельянчик та Юрій Карпенко – за Патент на винахід № 118735 «Спосіб одержання 10-((5-меркапто-1,3.,4-оксазідол-2-іл)-2R-метіл)акридин-9(10-Н)-онів» у номінації «Патенти на корисну модель». Дипломом лауреата І премії конкурсу «Краще видання року» у номінації «Монографії» був відзначений авторський колектив біологічного факультету: Людмила Омельянчик, Олександр Бражко, Ірина Лабенська, Михайло Завгородній, Юлія Петруша. Почесну грамоту НАН вищої освіти України отримав Олександр Бражко – за вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки, високий професіоналізм та активну громадську діяльність. Патент на корисну модель – «Пристрій об’ємної візуалізації даних для управління процесом» – вручено професору Володимиру Волкову (кафедра підприємництва, менеджменту організацій та логістики).
Надалі у рамках порядку денного були обговорені здобутки у різних галузях діяльності університету та окреслені стратегічні напрямки розвитку на наступний рік.
Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов представив учасникам засідання звіти про роботу спеціалізованих вчених рад університету. Він відзначив зростання останнім часом кількості спеціалізованих вчених рад докторського рівня. Паралельно із цим звернув увагу на необхідність актуалізації окремих моментів щодо підвищення ефективності їхньої діяльності.
Про роботу Центру післядипломної освіти за 2018-2019 рр. доповів його керівник Іван Каріка. Учасники засідання також обговорили необхідність реформування цього структурного підрозділу у 2020 році.
Наступна доповідь була присвячена оцінці ефективності діяльності факультету металургії інженерного інституту ЗНУ, про що доповів доцент Владислав Румянцев. А голова експертної комісії професор Тетяна Коломоєць надала відповідні висновки за результатами перевірки документації та діяльності факультету тощо за останні 3 роки. Отже були визначені пункти щодо підвищення ефективності роботи представників факультету та заходи, спрямовані на зростання кількості студентів.
Одним із важливих питань, яке висвітлив перший проректор Олександр Бондар, стало обговорення заходів щодо реалізації положень Закону України «Про фахову передвищу освіту». Йшлося також про подальшу діяльність чотирьох коледжів у структурі ЗНУ, на що звернули увагу присутніх на засіданні їхніх директорів.
Окрім іншого, члени Вченої ради ЗНУ затвердили звіти, представлені доповідачами у рамках порядку денного та вирішили кадрові питання. Проголосували за присвоєння вченого звання професора по кафедрі теорії та методики фізичної культури і спорту Валерії Тищенко та присвоєння вченого звання доцента по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Світлані Кушнір.
У розділі «Різне» розглядалися питання про розміщення на депозиті тимчасово вільних бюджетних коштів університету, стосовно «Правил прийому до Запорізького національного університету у 2020 році» та додатків до них, «Положення про Приймальну комісію на 2020 рік», затвердження освітньо-професійних програм для здобувачів вищої освіти бакалавра та магістра, ліміту стипендіатів для студентів бюджетної форми навчання освітніх рівнів бакалавр, магістр та освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та інші.
Олена Хлистун