Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На зимових канікулах запорізькі учні завітали на математичний факультет

На зимових канікулах запорізькі учні завітали на математичний факультет

На зимових канікулах запорізькі учні завітали на математичний факультет
08.01.2020 14:03 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування математичний факультет профорієнтаційна робота співпраця зі школами Корисні STREAM-канікули

Зимові канікули для школярів – довгоочікувана пора відпочинку, насичена святами, цікавими сподіваннями та спогадами. Проєкт Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради «Корисні STREAM-канікули» має за мету, щоб цей час для старшокласників був пізнавальним й орієнтованим на близьке майбутнє – подальше навчання у вишах, вибір професії.

STREAM – це Science, Technology, Reading/Writing, Engineering, Art, Mathematics і цілком логічно, що фахівці з цих напрямів діяльності знаходяться на математичному факультеті Запорізького національного університету.

Останнього тижня грудня до участі в проєкті приєдналися викладачі математичного факультету. У системі освіти на сучасному етапі її розбудови на всіх її рівнях до основних ключових компетентностей відносять спілкування (державної та іноземними мовами), високий рівень підготовки з природничих наук (фізика, хімія, математика), технологічну підготовку, інформаційно-цифрову грамотність, уміння навчатись упродовж життя, підприємливість, екологічну грамотність та ін. Заходи, підготовані відомими у Запорізькому регіоні науково-педагогічними працівниками, майстрами своєї справи, були націлені саме на формування таких компетентностей учнів і, звичайно мали профорієнтаційне спрямування.

Викладачі кафедри загальної математики: професори Андрій Андрєєв, Олександр Іваницький, доцент Юрій Мінаєв й доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалів Наталія Тихонська підготували і провели захоплюючий пізнавальний квест «Лабіринтами фізики». Метою заходу було фокусування уваги учнів на універсальність фізики як науки та навчальної дисципліни, велику практичну цінність фізичних знань, фізичної освіти. Учасники заходу, учні Запорізької гімназії №8, отримали корисний досвід, незабутні враження, а переможці - дипломи.

Для школярів ліцею №105 майстер-клас з основ робототехніки та програмування на платформі Arduino підготував доцент кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. На початку заходу перед учнями, які прийшли разом із заступником директора ліцею Маргаритою Бахтіною, виступили доцент кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров і заступник декана математичного факультету Геннадій Циммерман. Вони окреслили перспективи розвитку ІТ-індустрії, наголосили на важливості питання обрання майбутньої професії та запросили хлопців та дівчат у подальшому навчатись на математичному факультеті ЗНУ. Олексій Кудін у свою чергу створив сприятливу атмосферу для зацікавленої роботи над проектуванням та програмуванням елементів сучасних роботів. У підсумку школярі отримали багато цікавих знань та навичок і звичайно задоволення від зустрічі з новою цікавою реальністю.

Математичний факультет постійно сприяє розвитку та вдосконаленню STREAM-освіти на Запоріжжі. На 2020-2021 навчальний рік факультет має наступні пропозиції для випускників навчальних закладів щодо вступу, навчання та отримання професій, які користуються попитом у світі:

111 Математика,

111 Математика (Комп’ютерна математика),

113 Прикладна математика,

113 Прикладна математика (Математичне та програмне забезпечення криптології),

122 Комп’ютерні науки,

121 Інженерія програмного забезпечення (Програмна інженерія),

126 Інформаційні системи та технології,

014 Середня освіта (математика),

014 Середня освіта (інформатика),

014 Середня освіта (фізика),

104 Фізика та астрономія,

105 Прикладна фізика та наноматеріали.

Для вступу необхідні сертифікати УЦОЯО з наступних шкільних дисциплін:

Українська мова та література,

Математика,

Іноземна мова або Фізика.

 

Запрошуємо всіх зацікавлених до нашої Facebook-сторінки за посиланням https://www.facebook.com/mathznu/

Запрошуємо старшокласників на пробні тренінги до ЗНО.

День відкритих дверей Запорізького національного університету відбудеться 5 квітня 2020 р. – початок 9-30 2 корпус ЗНУ, вул. Жуковського, 66 б

 

Геннадій Циммерман,

заступник декана з профорієнтаційної роботи математичного факультету

 

Схожі новини