Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ продовжується модернізація навчальних корпусів і здійснюються комплексні заходи з енергозбереження

У ЗНУ продовжується модернізація навчальних корпусів і здійснюються комплексні заходи з енергозбереження

У ЗНУ продовжується модернізація навчальних корпусів і здійснюються комплексні заходи з енергозбереження
15.01.2020 08:55 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Університет адміністративно-господарча частина ремонт благоустрій опалювальний сезон

Протягом усього навчального року не сповільнюються темпи ремонтних робіт, що тривають у приміщеннях майже всіх навчальних корпусів університету. Наймасштабніші перетворення сьогодні відбуваються в навчальному корпусі № 1 (т.з. «адміністративному»), де зосереджені зусилля ремонтно-будівельної групи ЗНУ та підрядної організації. Побачити перебіг ремонтних робіт можна за покликанням: https://www.facebook.com/watch/Ahchznu-103073337840921/

Хоча ще закрито вільний доступ відвідувачів на 3 поверх будівлі, проте тут уже завершено майже третину запланованих робіт із модернізації вестибюлю. Стіни, підлога та стелі оновлені відповідно до класичного стилю інтер’єру, коридор наразі виглядає світлим й просторим, а підлогу вкривають новим паркетним покриттям. Стелю тепер прикрашають чудові люстри та ліплене оздоблення із позолотою.
Цілковитому переобладнанню підлягає також приміщення Музею історії та розвитку ЗНУ (на 2 поверсі навчального корпусу №1). Тут повністю замінили вікна, відновили паркетне покриття, завершується ремонт стін і стелі, яку звільнили від зайвих конструкцій і яка наразі виглядає вищою, створюючи додатковий об’єм. Співробітники рембудгрупи також здійснюють комплексні ремонтні роботи і в лекційній аудиторії математичного факультету № 55/56.
Оновлюються приміщення й в інших корпусах. Триває комплексний ремонт та переобладнання лабораторії біологічного факультету № 206 у навчальному корпусі № 3, яке проводиться силами підрядної організації. Відповідно до вимог функціонування цієї структури, тут облаштовано відокремлений бокс, де розміщуватимуться стелажі з дослідними матеріалами. Окрім іншого, будівельники ЗНУ вже здійснили заміну арочних вікон в аудиторіях на 1 поверсі цього навчального корпусу, а ще – відновилили вікно в аудиторії № 201, де воно було закладеним. Завершили також роботи, пов’язані із встановленням навісів з металочерепиці та облаштуванням приямків у зонах вікон напівпідвальних приміщень будівлі, які були відремонтовані раніше.
Після завершення комплексної модернізації навчального корпусу № 6 останнім штрихом, який нещодавно здійснили, стало встановлення вікон у напівпідвальному приміщенні будівлі, де розташовуються кімнати співробітників АГЧ та керівників рембудгрупи ЗНУ.
Окрім цього, вдало й у визначений термін завершили ремонт дахів на навчальних корпусах Інженерного інституту ЗНУ. А також протягом навчального року тривають поточні ремонти в усіх п’яти студентських гуртожитках університету.
Напередодні початку нового року на біостанції-профілакторію ЗНУ (о. Хортиця) завершився плановий ремонт приміщень. Наразі тут будівельники продовжують обладнання укосів та штукатурять.
Цієї зими університет, як і завжди, функціонує в нормальному опалювальному режимі, забезпечуються заходи з енергоаудиту та енергозбереження. Адже представники АГЧ, зокрема проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір і головний інженер Валентин Моцак, заздалегідь потурбувалися про підготовку університету до зимово-опалювального сезону.
Ще до його початку було забезпечено перевірку і підготовку систем опалювання та водопостачання будівель, що належать університету. Зокрема, для модернізації навчальних корпусів закуплено було 105 енергоощадних металопластикових вікон (близько 800 м кв) і зараз триває їхнє поступове встановлення в аудиторіях та коридорах навчальних корпусів № 1-5.
У разі сніжної зими та ожеледиці для попередження травмування учасників освітнього процесу й перехожих на території студмістечка ЗНУ підготовлені для посипання доріжок відсів та суміш «Антилід». У період перед новорічними святами завершили обрізку дерев і підготовку паркової зони до зимового періоду.

Олена Хлистун

Схожі новини