
Двадцять першого січня в Запорізькому національному університеті відбулося перше в цьому календарному році засідання Науково-методичної ради. Захід проходив під головуванням керівника навчального відділу Людмили Нестеренко.
Багато уваги під час засідання його учасники приділили презентації освітньо-професійних програм підготовки здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра й магістра в Запорізькому національному університеті. Головуюча на Науково-методичній раді Людмила Нестеренко наголосила на важливості цього етапу затвердження освітньо-професійних програм в нашому університеті.
Увазі присутніх представили такі освітньо-професійні програми для бакалаврського рівня вищої освіти: «Середня освіта (Фізична культура)» (гарант програми – доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і туризму Юлія Коваленко), «Фітнес та рекреація» ( гарант – доцент кафедри реабілітації Олена Бессарабова), «Логопедія» (гарант – доцент кафедри соціальної педагогіки Тетяна Соловйова), «Економіка та управління ринком землі» (гарант – доцент кафедри міжнародної економіки Анна Переверзєва), «Архітектура та містобудування» (гарант – доцент кафедри промислового та цивільного будівництва Юрій Єгоров), «Міські інженерні мережі» (гарант – доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Сергій Ільїн).
До речі, дві останні програми, так само як і освітньо-професійну програму «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві» для магістерського рівня освіти інженерного інституту ЗНУ (гарант – професор кафедри міського будівництва та господарства Віктор Банах), презентував декан факультету будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ Олександр Федченок. Олександр Іванович наголосив на важливості цих освітньо-професійних програм, які відповідають запиту запорізьких вступників, для подальшого розвитку інженерного інституту Запорізького національного університету.
Крім того, присутнім на заході представили освітньо-професійні програми для магістерського рівня вищої освіти «Економіка та управління ринком землі» (гарант – професор кафедри землевпорядкування і кадастру Дмитро Бамбідра) й «Агробізнес» (гарант – доцент кафедри маркетингового менеджменту Наталія Гуржій).
Учасники зібрання поставили після презентації низку запитань щодо кадрового й матеріально-технічного забезпечення цих освітньо-професійних програм, можливості залучення до викладання фахівців-практиків, наявності баз проходження практик тощо. На всі питання вони отримали вичерпані відповіді доповідачів.
Також неабияку цікавість у присутність викликало повідомлення заступника декана факультету іноземної філології Катерини Василиної, яка прозвітувала, що із вересня цього року на базі ФІФ розпочнеться навчання за освітньо-професійною програмою «Мова і література (китайська)» підготовки здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра в Запорізькому національному університеті (гарант – кандидат педагогічних наук Юлія Халемедник). Чималий попит, яким користуються серед мешканців Запоріжжя курси Школи Конфуція, що діє на базі ЗНУ, доводить актуальність і своєчасність відкриття цієї програми. Своєю чергою, це стане черговим кроком на шляху розвитку українсько-китайського напрямку співпраці в міжнародній діяльності нашого вишу.
Головним питанням порядку денного стала доповідь про досвід застосування сучасних методів підготовки вступників до магістратури за спеціальністю «Право» освітньо-професійною програмою «Правознавство» в умовах запровадження ЗНО. Голова науково-методичної ради юридичного факультету Ірина Єна наголосила, що вже кілька років випускники бакалаврату цього факультету при вступі до магістратури мають складати не лише ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови), яку з минулого року складають представники цілої низки спеціальностей. Також майбутніх слухачів магістратури юридичного факультету повинні успішно пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), яке складається з тесту загальних навчальних правничих компететностей й блоку «Право», під час якого перевіряється рівень знань вступників із 8 базових юридичних дисциплін. На факультеті вже напрацювали низку методів, які використовуються при підготовці студентів до успішного подолання цього випробування. Тож досвід юридичного факультету був цікавим й для інших викладачів університету.
Наприкінці засідання до представників Науково-методичної ради звернулися студенти-активісти. Студентська рада ЗНУ хоче реалізувати новий проєкт «ЗНУ без кордонів» у рамках якого всі охочі зможуть відвідувати не лише заняття на своєму факультеті, але й мати можливість завітати на цікаві для них лекції на інших факультетах.
Учасники засідання Науково-методичної ради також розглянули і затвердили представлений методистом навчального відділу Наталією Мацюх список рекомендованих до друку навчально-методичної літератури, до якого увійшли 12 позицій.
Присутнім на заході подякували за плідну роботу й нагадали, що наступного місяця відбудеться чергове засідання Науково-методичної ради.
Таміла Тарасенко