Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти магістратури напряму «Театральне мистецтво» підготували виставу за п’єсою Чехова «Ведмідь» у перекладі Антіна Хуторного

Спектакль представили на розсуд глядачам і державній екзаменаційній комісії студенти 2 курсу магістратури кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) напряму «Театральне мистецтво» (освітня програма «Сценічне мистецтво»). Варто відзначити, що до складу державної екзаменаційної комісії увійшли: голова – директор, художній керівник Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, заслужений діяч мистецтв України Віталій Денисенко, кандидат педагогічних наук, декан факультету СПП, доцентка Ольга Пономаренко, доктор педагогічних наук, завідувачка кафедри акторської майстерності та дизайну, професорка Галина Локарєва, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри акторської майстерності та дизайну, заслужена артистка України Надія Стадніченко, старша викладачка кафедри акторської майстерності та дизайну, заслужена артистка України Наталія Соколовська (до речі, художній керівник курсу). Викладач курсу – заслужена артистка України – Марія Нестулій (Запорізький обласний театр молоді).

Провідні ролі вистави виконали студенти 2 курсу магістратури кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету напряму «Театральне мистецтво» Леонід Школьніков, Анатолій Руденко, Інна Демченко.

Активно долучилися до роботи та підтримали своїх колег й інші студенти 2 курсу: Павло Богачов, Дмитро Захаров, Михайло Савицький, Костянтин Шадрін, Олексій Блінов, Алла Бурико, Катерина Єгоричева, Роман Капітанов, Ірина Лисогурська, Іван Острівний, Дар’я Шахова,  Клара Щедріна, Дар’я Лебедєва, Вікторія Пташинська, Маргарита Симоненко, Марк Первухін, Анастасія Азаренкова, Дар’я Александрович, Елізабет Давідян (чимало хто з них вже є артистами багатьох запорізьких театрів та інших культурних установ). Також серед глядачів було й багато інших представників факультету СПП, зокрема його викладачів і випускників: це Віктор Гончаров, Лілія Гринь, Юліана Гончаренко, Микола Квєтков, Тетяна Петрик, Тетяна Черненко, Дмитро Бабчук (керівник навчального театру факультет СПП), Костянтин Кузьмін, Євген Славинський та інші.

Іскрометна, тонка та зворушлива вистава, в основі якої лежить одноактна п'єса А.П.Чехова "Ведмідь". Це неймовірна історія, в якій поміщик Григорій Степанович Смирнов приїздить забрати борг у вдови Олени Іванівни Попової. Він не отримує бажаного та має намір влаштувати скандал: готовий окупувати її будинок, діставати господиню усіма розумними і нерозумними способами. Але раптом зустрічає таку відсіч, що змушений взятися за справу по-справжньому, адже пручається його грубому чоловічому характеру Олена Іванівна абсолютно безкомпромісно! Суперечка цих неймовірно темпераментних, але, по суті, жахливо самотніх людей, видається не розв'язаною. Упертістю нікого з них великий геній Чехова не обділив. Справа стає такою не жартівливою, що, здається, не уникнути справжнісінької дуелі між героями! І раптом – посеред нескінченного протистояння між чоловіком і жінкою, виникає та сама іскра. Любов. Додайте до цього гострохарактерного слугу, незвичайне пластичне рішення – і уявіть, яким чином закінчиться це неймовірна подія!

При всій простоті сюжет поєднує в собі кілька традиційних схем. Це мотив «приборкання норовливої», широко відомий з часів Шекспіра. Відчутні переклички з ідеєю спокушання вірної дружини або вдови Дон Жуаном. Кульмінаційна сцена дуелі теж побудована на основі пародії та гри традиційними мотивами. Тут в поєдинок вступають чоловік і жінка, тому крім прямого сенсу сцена дуелі набуває переносний і стає символом боротьби в любові. Крім того, момент «битви» носить явно комічний відтінок, що підкреслено підвищеної експресивністю лексики («люблю», «ненавиджу», «щастя», «зійшов з розуму») і синтаксису (безліччю вигуків, крапок).

Тож з усіма поставленими перед акторами викликами талановиті студенти впоралися сповна. Доречно відзначити чудову гру молодої вдови (Інна Демченко), яка з книг усотала романтичні уявлення про вірність, віданність та борг жінки. Крім того, сам гість Смірнов та слуга Олени Іванівни додають особливого шарму виставі. Так і Чехов, і після нього актори студенти в легкій невимушеній формі вкотре підтвердили, якою важливою є любов, краса, молодість, енергія та жага до життя.

Фотогалерея:

Марія Канцелярист