Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому гідроенергетичному коледжі ЗНУ активно діє клуб середньовічного бою «Братство Сталі»

У Запорізькому гідроенергетичному коледжі ЗНУ активно діє клуб середньовічного бою «Братство Сталі»

У Запорізькому гідроенергетичному коледжі ЗНУ активно діє клуб середньовічного бою «Братство Сталі»
31.01.2020 08:54 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Коледжі та філії Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ дозвілля клуб середньовічного бою «Братство Сталі»

Гармонійний розвиток молоді – це не лише обрання професії, яка відповідає схильностям людини, а й можливість проявити себе в інших галузях. Такий шанс надає юнакам клуб середньовічного бою «Братство Сталі», який майже три роки проводить заняття з фехтування в стінах Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Сьогодні в клубі під керівництвом Дениса Дихановського тренуються підлітки від 14 років. Як розповів Денис, зазвичай, сучасна молодь починає займатися фехтуванням, бо захоплюється книгами, фільмами і комп’ютерними іграми в історичному жанрі й у жанрі фентезі. А самого керівника привів до цього спорту подарунок, отриманий в дитинстві від батька. Це була «справжня» кольчуга, в якій хлопчик відчув себе шляхетним лицарем. Минули роки, й коли хлопцю виповнилося 15, він почав займатися історичним фехтуванням уже професійно.

Сьогодні Денис допомагає обрати середньовічне фехтування як улюблений вид спорту кожному й навіть тому, хто раніше ніколи не тренувався. А це дуже важливо для молоді, якій не вистачає можливості реалізувати себе і романтики навколо. Захоплення цим видом спорту дозволяє відійти від повсякденності й поринути в романтичний, загадковий світ, де панують закони лицарства.

Для багатьох із тих, хто займається в клубі, а серед них є й студенти ЗГЕК ЗНУ, тренер і його вихованці стали справжньою родиною. Підлітки спілкуються з однодумцями і отримують частку позитива. Вони стають більш стресостійкими, здатними витримати будь-які негаразди в житті. Це одна з головних причин, через яку секція взагалі розпочинала свою діяльність! Але дружба поєднує не лише молодь одного клубу. Підлітки знаходять друзів в інших схожих клубах, що діють по всьому світі. І байдуже, що під час поєдинку вони жорстко б’ються один з одним – це в жодному разі не впливає на дружбу.

Із 2016 року середньовічний бій став офіційним видом спорту в Україні. І сьогодні українські бійці вважаються одними з найнебезпечніших і найсильніших у світі. Значних успіхів у всеукраїнських і навіть, міжнародних змаганнях досягли й бійці «Братства Сталі». Серед перемог чемпіонат України IMCF (Міжнародна середньовічна федерація бою), що відбувся під Києвом у парку «Київська Русь». В цих змаганнях дівчата «Братства Сталі» в складі збірної команди посіли ІІ місце. Із призовими місцями повернулися бійці зі змагань із Харкова, Кривого Рогу тощо. Посіли вони І місце в номінації «щит-меч» і ІІ – у номінації «два на два» в м. Дніпро.

Незабаром на бійців клубу чекають змагання в Польщі, Хорватії та інших країнах світу, і ми сподіваємося, що вони повернуться до рідного міста з перемогою, гідно представивши не лише Запоріжжя, а й Україну в цілому.

Демонструючи свою справжню майстерність у вмінні володіти зброєю, члени клубу беруть активну участь в міських заходах. Проводяться ними й майстер-класи. Зокрема, керівництво ЗФГЕК ЗНУ дуже часто залучає членів клубу до участі в подіях, де юні спортсмени демонструють свої таланти. Проводить Денис і майстер-класи для акторів театрів, студентів різних навчальних закладів, і незабаром планує провести подібний і для студентів Запорізького національного університету. Такі виступи пробуджують цікавість молоді до цього надзвичайного виду спорту, відкриваючи для них «Братство Сталі».

Однак створення цього клубу було б неможливо без підтримки Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ, який надав приміщення для тренування. В коледжі багато різноманітних спортивних залів, один з яких має піщане покриття, найважливіше для професійних занять. Тренування на ньому надає особливу перевагу бійцям під час участі у міжнародних змаганнях. В перспективі цей зал має стати однією з найкращих арен Європи.

Денис Дихановський дуже вдячний керівництву коледжу і, перед усім, його директору Віктору Черненку. «Надати допомогу, коли вона насправді потрібна, і є справжньою підтримкою!» – зазначив Денис.

Займатися середньовічним фехтуванням може кожний, а для цього досить звернутися до клубу «Братство Сталі» у понеділок, середу, п'ятницю з 18:00 до 21:00 за адресою: вул. Мінська, 10 (ЗГЕК ЗНУ) чи зателефонувати: (066) 41-66-744.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини