Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / ЗНУ радо зустрів учасників обласної Всеукраїнської олімпіади з фізичної культури серед школярів

11.02.2020 13:26 Все Головні новини ЗНУ факультет фізичного виховання спорту та туризму олімпіада

У спортивно-оздоровчому комплексі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) нещодавно відбувся фінал обласної Всеукраїнської учнівської олімпіади з предмета «Фізична культура». Уже 10 років поспіль наш університет стає базою для проведення 3 етапу (обласного) цього змагання.

Учасниками олімпіади виступили учні 9-11 класів, які перемогли у шкільних, а потім районних та міських етапах конкурсу – більш ніж 70 учнів із 40 навчальних закладів Запорізької області. Відзначимо, що такі олімпіади проходять лише в трьох областях України, і Запорізька – серед лідерів цього руху.

На початку учнівських змагань відбулося урочисте відкриття, на якому були присутні представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму: завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Анатолій Конох, доценти цієї кафедри Федір Товстоп`ятко та Галина Омельяненко, а також доцент кафедри туризму Олена Конох.

Під час урочистої частини прозвучали привітання на честь учасників змагань. Анатолій Конох звернувся до присутніх із привітальними словами та зазначив, що все більше учнів стають учасниками олімпіади, що свідчить про неабиякий інтерес молоді до фізичної культури. А в майбутньому ці ж активісти і стають студентами факультету фізичного виховання, спорту та туризму Запорізького національного університету. Також важливо, що студенти нашого факультету дуже часто проходять тренерську практику на базі шкіл і влаштовують для учнів шкільні спартакіади. А школярі, своєю чергою, долучаються до різноманітних спортивних заходів, які проходять на базі нашого вишу.

Варто зазначити, що зростання кількості учасників олімпіади цього року стало можливим  завдяки зусиллям фахівців не тільки нашого вишу і нашої кафедри, а й фахівців Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зокрема Олени Аксьонової. Адже в програмі змагань було представлено ще більше цікавих естафет і конкурсів.

Після цього, за традицією, для учасників олімпіади веселу розминку провів доцент кафедри фізичної культури і спорту ЗНУ Борис Кокарев.

Далі хлопці та дівчата мали виконати саму програму олімпіади. Вона передбачала два розділи: спортивні змагання й теоретичну частину. Спортивний розділ склали ігрові види спорту (баскетбол, гандбол, футбол, волейбол), завдання з туризму (в’язання вузлів та викладання вогнища), спортивна гімнастика (акробатика, вільні вправи) та легкоатлетичні вправи (потрійний стрибок з місця, човниковий біг). Під час теоретичної частини учасники виконували комп’ютерні тести на знання методики фізичного виховання, історії світового олімпійського руху, а також його традицій і сучасних тенденцій в України.

За підсумками змагань переможцями було визнано:

- Катерину Клименко (викладач фізкультури Балабанова Світлана Анатоліївна) Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, 9 клас;

- Вероніку Крамаренко (викладач фізкультури Немченко Юрій Олександрович) Запорізька гімназія №50, Дніпровський ТВО, 11 клас;

- Назара Швеця (викладач фізкультури Давидова Олена Володимирівна) Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 87, Дніпровський ТВО, 11 клас;

- Павла Бабенка (викладач фізкультури Чермошенцев Сергій Петрович) Комунальний заклад "Нестерянська спеціалізована різнопрофільна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів", 10 клас.

Усі переможці отримали нагороди та кубки.

Ксенія Сухаренко

Фото: https://www.facebook.com/osvitasport.zp/posts/3125366557478010