Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет разом із холдингом «Метінвест» готують професійні кадри для майбутнього України

Запорізький національний університет разом із холдингом «Метінвест» готують професійні кадри для майбутнього України

Запорізький національний університет разом із холдингом «Метінвест» готують професійні кадри для майбутнього України
14.02.2020 14:53 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний інституту Факультет металургії Факультет будівництва та цивільної інженерії Факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій ТОВ «Метінвест Холдінг» ПАТ «Запоріжсталь»

Одним з пріоритетних напрямків діяльності ТОВ «Метінвест Холдинг», де працює понад 80 тисяч співробітників, є підготовка справжніх професіоналів задля успішного майбутнього України. З «Метінвестом» легко розвиватися й здобувати нові навички. В компанії діють освітні програми для фахівців усіх категорій, а завдяки програмі професійного навчання співробітники можуть постійно підвищувати свій професійний рівень. А починається все з навчання в закладах вищої освіти, де є спеціальності технічного спрямування.

Розуміючи, що студенти потребують підтримки, ТОВ «Метінвест Холдинг» заснувало стипендіальний фонд. Мета програми, яка охоплює три міста: Кривий Ріг, Маріуполь і Запоріжжя – підвищення мотивації молоді до отримання технічної освіти, успішності студентів і, безумовно, залучення кращих з них для роботи в команді «Метінвест». Як розповів проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах, сьогодні стипендіатами програми є 123 студенти ЗНУ, з яких 52 стипендії отримують на факультеті металургії; 34 – студенти факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій; 21 стипендію мають студенти математичного факультету; 16 – факультету будівництва та цивільної інженерії.

Стати учасником стипендіальної програми може кожний, хто навчається за профільними спеціальностями холдингу. В Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) це студенти, що навчаються за освітніми програмами: металургія чорних металів; металургія кольорових металів; обробка металів тиском; металургійне обладнання; автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології; охорона праці; технології захисту навколишнього середовища; теплоенергетика; електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; інженерія програмного забезпечення; інформаційні системи і технології; комп’ютерні науки; інформатика; програмна інженерія.

Слід зазначити, що для компанії неважливо ні те, на якому курсі навчається претендент на отримання стипендії, ні те, на бюджетній він формі, чи контрактній. Стипендія призначається виключно за підсумками формування рейтингу. Студенти ІІ, ІІІ та ІV курсу повинні мати високий бал за навчання і, звичайно ж, брати участь у проектах, тренінгах ТОВ «Метінвест Холдинг», а також проходити практику на підприємствах компанії. А магістри ще й обрати тему дипломної роботи зі списку актуальних питань холдингу.

Та не лише студенти старших курсів можуть стати учасниками проєкту. Навіть першокурсники можуть отримати стипендію від «Метінвесту»! Для цього претендентам необхідно мати високий бал під час вступу, і в одинадцятому класі брати участь в олімпіадах і заходах від Малої академії наук. Своїми враженнями про участь у стипендіальній програмі ТОВ «Метінвест Холдинг» поділилися з нами студент ІІІ курсу Олександр Сагулякін і випускниця магістратури 2020 р. Олена Пєлєнова.

Олександр Сагулякін, який навчається за спеціальністю металургія, є яскравим прикладом того, що стипендію може отримати кожний – необхідно лише відповідати встановленим вимогам. Хлопець сам вирішив взяти участь у конкурсі й виграв! Для Олександра отримана стипендія – це додаткова можливість присвятити більше часу навчанню й своїм захопленням, бо Сашко не лише гарний студент, а й талановитий артист. Стати металургом Олександра підштовхнуло захоплення хімією, яке з’явилося в нього ще в школі. Та порівнюючи уроки в школі з навчанням на факультеті металургії, хлопець говорить, що в школі він навчався «для вчителів», а в інституті йому по-справжньому цікаво!

Захоплення металургійною справою допомогло Олександру виграти конкурс і стати учасником пілотної програми дуальної освіти. Попереду в хлопця участь у ІІ етапі. Незважаючи на те, що Олександр навчається лише на ІІІ курсі, він вже вирішив пов’язати своє життя з «Запоріжсталлю», де хлопець збирається реалізовувати не лише свої знання, а й творчий потенціал. Для однієї з перших стипендіаток ПАТ «Запоріжсталь» Олени Пєлєнової участь в такій програмі дала не лише додаткову фінансову підтримку, а й мотивацію краще навчатися, ставити перед собою більш вагому мету й досягати її. Дівчина вперше стала стипендіаткою на ІІІ курсі й залишалася нею впродовж всього навчання. Розповідаючи про свою участь у проектах ТОВ «Метінвест Холдинг», Олена підкреслила, що це було дуже цікаво, перспективно й пізнавально. Завдяки цьому дівчина ще студенткою відчула себе справжнім фахівцем в галузі металургії.

Участь у таких конкурсах і заходах, як «Ми – це місто», «Врятуємо Дніпро разом», Zaporizhstal Half Marathon, тренінгах і майстер-класах від ПАТ «Запоріжсталь», а також цікаві й корисні практики на комбінаті – все це було невід’ємною часткою студентського життя Олени. Цей незабутній досвід залишиться з дівчиною як теплі й веселі спогади про роки студентства. Олена радить всім сьогоднішнім студентам не бути пасивними й зробити своє життя по-справжньому цікавим завдяки участі в проєктах від ТОВ «Метінвест Холдинг»!

Отриманням стипендій обдарованою молоддю співпраця між ЗНУ і ТОВ «Метінвест Холдинг» не обмежується. Про її інші аспекти розповів декан факультету металургії Владислав Румянцев. Сьогодні наші студенти беруть участь у кейс-чемпіонатах від «Метінвесту»; стають учасниками програми дуальної освіти, яка була вперше втілена в ЗНУ саме на факультеті металургії тощо. Важливим кроком співпраці є й те, що дипломні проєкти більшості наших студентів розробляються за темами, наданими підприємствами, зокрема, ПАТ «Запоріжсталь». Звернув увагу Владислав Ростиславович і на те, що тісна співпраця між ТОВ «Метінвест Холдінг» і ЗНУ дала вагомі результати, тож розглядається можливість продовження цієї програми.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини