Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь в обласному семінарі з підготовки талановитих учнів до Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН

Науковці ЗНУ взяли участь в обласному семінарі з підготовки талановитих учнів до Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН

Науковці ЗНУ взяли участь в обласному семінарі з підготовки талановитих учнів до Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН
17.02.2020 15:18 Все Головні новини Факультети Журналістики Історії та міжнародних відносин Соціології та управління Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління історичний факультет факультет журналістики обласний семінар співпраця зі школами учнівська наука МАН

Днями в приміщенні КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки талановитих учнів до Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН». У заході взяли учать більше 50 педагогічних працівників із районів, міст та об’єднаних територіальних громад Запорізької області, які працюють у напрямках краєзнавства та науково-дослідницькій діяльності. Серед спікерів заходу були науковці ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

На початку семінару з вітальним словом до його учасників звернулася заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ «Центр туризму» ЗОР Галина Савельєва.

Про низку заходів, спрямованих на роботу з талановитою молоддю та МАН у 2020 н.р., проблеми та здобутки попередніх років у науково-дослідницькій діяльності школярів розповіла завідувачка організаційно-масового відділу (з питань роботи з талановитою молоддю та МАН) КЗ «Центр туризму» ЗОР Олена Шелегеда.

Спостереженнями щодо особливостей написання робіт соціологічного напряму та співпраці з освітніми закладами області поділилася декан факультету соціології та управління ЗНУ, доцент Тетяна Бірюкова. Тетяна Федорівна окремо зупинилася на темах досліджень, які актуальні для сучасних підлітків.

Своєю чергою, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету, голова журі секції «Історичне краєзнавство» Сергій Білівненко розповів про роботу з архівними документами у краєзнавчих дослідженнях, наголосивши про велике значення відеозаписів опитування респондентів для подальших багатогранних досліджень.

Пофесор кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ, голова журі секції «Журналістика» Вікторія Ковпаквиступила з доповіддю «Теоретичні та емпіричні аспекти в роботах з журналістики», де мала змогу звернути увагу колег, керівників учнівських науково-дослідних проєктів для конкурсу-захисту робіт МАН, на типові дискусійні моменти в оформлювальній традиції робіт такого типу, у формулюванні об’єкта, предмета розвідки, використання релевантних меті і завданню методам дослідження.
Піднімалися під час заходу такі концептуальні питання, як доречність і коректність дослідження впливу соціально-комунікаційних явищ, ЗМІ в журналістикознавстві, використання опитування як помилково універсального методу дослідження тощо. Високопрофесійна небайдужість вчительської спільноти до науково-методичних прагнень реалізації учнівських проєктів виявлялася в актуальних питаннях, пропозиціях організовувати частіше подібні методичні наради для спільного результату.

Щодо особливостей підготовки учнів до публічного захисту науково-дослідницької роботи МАН виступила завідувачка організаційно-масового відділу (з питань роботи з талановитою молоддю та МАН) КЗ «Центр туризму» ЗОР Олена Шелегеда.

Окремим питанням розглянули зміни, які пропонується внести до регламенту проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН за результатами обговорень на Стратегічній сесії (14.01-16.01.2020 р.), що відбулася у м. Києві у Національному центрі «МАН України».

Після завершення семінару його учасникам надали  індивідуальні консультації з питань науково-дослідницької роботи.

Представники ЗНУ Щиро вдячні організаційно-масовому відділу (з питань роботи з талановитою молоддю та МАН) КЗ «Центр туризму» ЗОР в особі завідувачки відділу Олени Шелегеди за можливість долучитися до обговорення такого важливого сегменту учнівської діяльності, як наукова творчість та її методична підтримка з боку вчителів-керівників, за можливість обміну контактами, за реалізацію філософії педагогіки партнерства.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=172452420862771

 


 

Схожі новини