
Двадцятого лютого представники волонтерського руху факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) приєдналися до відзначання Всесвітнього дня соціальної справедливості. Його викладачі та студенти разом із представниками благодійної організації ЕОЦ «Мазаль Тов», волонтерського руху «Твори добро, Україно!» провели пресконференцію для кореспондентів місцевих ЗМІ та всіх, хто цікавиться можливістю приєднатися до волонтерів у Запоріжжі. Під час заходу відбулося підписання договору про співпрацю між волонтерським центром факультету соціальної педагогіки та психології й волонтерським рухом «Твори добро, Україна!». Захід завершився танцювальним флешмобом, у якому взяли участь волонтери та присутні на заході люди з особливими потребами.
У пресконференції взяли участь декан факультету соціальної педагогіки та психології, доцент Ольга Пономаренко, представниця волонтерського руху «Твори добро, Україна!», випускниця факультету СПП Юлія Дойкова, директорка благодійного фонду «ЄОЦ “Мазаль Тов”» Інесса Носенко, мама двох дітей із особливими потребами Галина Щуклина й директорка Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування Марина Боренос.
На захід, крім представників місцевих засобів масового зв’язку, завітали викладачі й студенти ЗНУ, задіяні у волонтерському русі, та ті, хто прагне приєднатися до нього в майбутньому, а також – особи з особливими потребами.
Учасникам заходу нагадали, що сьогоднішнє дійство спрямоване на привернення уваги до проблем вразливих категорій населення, таких як: родини у складних життєвих обставинах, люди з інвалідністю, самотні люди похилого віку. А також його організатори закликали всіх охочих приєднатися до волонтерського руху у Запоріжжі для вирішення спільними зусиллями проблем цих верств населення.
На початку Юлія Дойкова, звертаючись до присутніх у залі, наголосила, що саме студенти – майбутнє країни, вони будуть робити щасливішими людей після завершення навчання. При цьому вона підкреслила, що вже зараз, під час навчання в ЗНУ, студенти можуть приєднатися до волонтерської діяльності, сприяти покращенню життя тих, хто потребує допомоги. Вона наголосила, що участь у волонтерському русі відкриє перед молоддю нові горизонти й водночас дозволить набути професійні компетенції, які сприятимуть успіху випускникам вишу в побудові кар’єри.
Ольга Пономаренко, привітавши присутніх, зазначила. що факультет соціальної педагогіки та психології днями відсвяткував 28 річницю з дня створення. Від самого початку його викладачі готували соціальних педагогів і психологів, на сьогодні, крім фахівців із цих спеціальностей, а також творчих професій – акторів і дизайнерів, кілька років готує представників початкової та дошкільної освіти, а з минулого року – представників спеціальної освіти. Усі ці роки викладачі та студенти факультету активно долучалися до волонтерського руху. Ольга Вікторівна наголосила, що головний здобуток факультету – його випускники та соціальні партнери. Також вона висловила сподівання на подальший розвиток волонтерського руху.
Галина Щуклина, своєю чергою, розповіла історію своєї родини. Вона у 2000 році всиновила хлопчиків-двійнят 1999 року народження. Через рідкісне імунологічне захворювання діти втратили слух. При цьому вони через слабкий імунітет мали знаходитись на домашній формі освіти на базі Каменської школи-інтернату для дітей, котрі погано чують. Пані Галина розповіла про такі проблеми людей з особливими потребами, як соціалізація, отримання вищої освіти і працевлаштування, вигорання батьків дітей з особливими потребами. Саме тут на допомогу таким родинам можуть прийти волонтери.
Марина Боренос розповіла, що міський територіальний центру соціального обслуговування опікується більш ніж 4, 5 тисяч осіб, які потребують підтримки й допомоги. Вона відзначила професіоналізм і чудову підготовку випускників факультету соціальної педагогіки та психології. Крім того, спікера подякувала присутнім за небайдужість і за те, що вони докладають значних зусиль, аби не просто озвучувати проблеми, а допомогти тим, хто цього потребує, в конкретних ситуаціях. Вона згадала й про те, як особи з особливими потребами ведуть активний спосіб життя й самі беруть діяльну участь у волонтерському русі.
До цієї думки приєдналася й Інесса Носенко. Вона згадала про природоохоронні акції, із яких розпочалася колись їхня волонтерська діяльність. Особливу подяку вона висловила представникам факультету СПП, які надають консультаційну та практичну допомогу благодійним фондам. Вона закликала присутніх звернути увагу на різноманітні напрямки роботи благодійного руху «Твори добро, Україна!», де кожен охочий зможе знайти діяльність на свій смак. «Волонтерство – це відчуття: я – людина,я можу бут щасливою в такому світі, в якому поруч зі мною щасливі інші люди», – підбила вона підсумки свого виступу на пресконференції.
Наприкінці зібрання в урочистій обстановці відбулося підписання договору про співпрацю між волонтерським центром факультету соціальної педагогіки та психології (який діє під керівництвом Наталії Мамай) в особі декана Ольги Пономаренко й волонтерським рухом «Твори добро, Україна!», від імені якого виступила директорка благодійного фонду «ЄОЦ “Мазаль Тов”» Інесса Носенко.
Після всіх запросили взяти участь у танцювальному флешмобі, підготовленому волонтерами, зокрема студентами ЗНУ. У ньому взяли участь і гості заходу, які пересуваються на візках. Глядачі винагородили всіх учасників флешмобу гучними оплесками. Наприкінці всі охочі зробили спільні фото на згадку.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=174106057364074
Таміла Тарасенко