Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся обласний етап щорічного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук

У ЗНУ відбувся обласний етап щорічного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук

У ЗНУ відбувся обласний етап щорічного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук
27.02.2020 10:33 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Біологічний Економічний Історії та міжнародних відносин Математичний Філологічний Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University факультети Мала академія наук профорієнтаційна діяльність

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації відбувся ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2019/2020 навчальному році. Під час засідання секцій свої кращі роботи представили юні науковці міста й області – близько 550 учнів старших класів. Із них 103 особи взяли участь у засіданні секцій технічних і точних наук, 143 – із напрямів хімії, біології, екології та аграрних наук, наук про Землю, 164 були задіяні в засіданнях секцій історії, філософії та суспільних наук, а ще майже 140 – у секціях мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

Нагадаємо, що ЗНУ традиційно виступає не лише базою для проведення обласного етапу конкурсу, а також багато хто з викладачів університету є керівниками секцій та членами конкурсного журі. Вони також керують науковою роботою учнів шкіл, із якими співпрацюють факультети в рамках профорієнтаційної діяльності. Результатом багаторічної діяльності МАН на базі університету є те, що його учасники й переможці після закінчення шкіл обирають саме ЗНУ для здобуття вищої освіти. Вони входять до когорти найкращих студентів і випускників університету, продовжують здійснювати науково-дослідницьку діяльність і під час навчання у ЗВО, а також виступають у складі студентського активу, який реалізує різноманітні молодіжні ініціативи в університеті та на рівні Запорізької області.

Одним із координаторів роботи МАН у ЗНУ традиційно виступає відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом його начальниці Галини Микитів. Безпосередню підтримку в організації та проведенні заходу надавала цього року й заступник начальника управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки ЗОДА Ольга Коноваленко.

На сьогодні базами з підготовки учнів до участі в конкурсі МАН у Запорізькій області є чотири освітні заклади: КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді "Грані"» ЗОР (директор Сергій Богданов, завідувач науково-технічним відділом Ірина Тамкович, методист о. в. МАН Ольга Зіновєєва), КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР (директор Валентина Єршова, керівник Методичного об’єднання української філології Наталія Тищенко), КЗ «Центр туризму» ЗОР (директор Олександр Романчук, завідувач організаційно-масового відділу по роботі з талановитою молоддю та МАН Олена Шелегеда), КЗ «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР (директор Микола Ярмошук, завідувач методичним відділом, відповідальна за хіміко-біологічний напрям Тетяна Ткаченко).

О 8.00 ранку в кількох навчальних корпусах ЗНУ розпочалися пленарні засідання відповідних профільних напрямів. На відкритті заходу його учасників від імені ректорату вітали проректори Олександр Бондар, Олександр Гура і Геннадій Васильчук, декани факультетів та почесні гості. У корпусі № 3 цього дня були представлені хіміко-біологічні та екологічні секції, діяльність яких координували декани факультетів біологічного і соціальної педагогіки та психології – професор Людмила Омельянчик і доцент Ольга Пономаренко. У навчальному корпусі № 5 учасники МАН обговорювали проблеми історії, філософії та суспільствознавства, за роботу напрямів відповідали декани факультетів історичного, юридичного, фізичного виховання  – професори Володимир Мільчев, Тетяна Коломоєць, Микола Маліков та інші.

А от на базі навчальних корпусів №№ 2 і 6 відбулися засідання секцій філологічних та математичних напрямів, відповідно. Їхнєю діяльністю керували декани факультетів філологічного, ФІФ, математичного та економічного – професори Тамара Хом’як, Галина Морошкіна, Сергій Гоменюк й Алла Череп. Відкрила пленарне засідання цих напрямків керівник Методичного об’єднання української філології, яке працює на базі «Січового колегіуму», Наталія Тищенко. Вона висловила побажання успішної роботи секціям, які жартівливо назвала «фізиками та ліриками», а також окреслила завдання конкурсу і представила організаторів.

За успішну діяльність у рамках роботи Запорізького відділення Малої какдемії наук та за високі результати в підготовці учнівської молоді Подяками за підписом президента МАН України Станіслава Довгого були відзначені представники ЗНУ та вчителі шкіл, серед них – декан філологічного факультету Тамара Хом’як та заступник декана з навчальної роботи факультету іноземної філології, доцент Катерина Василина.

Від імені ректорату ЗНУ та особисто від ректора Миколи Фролова учасників цього наукового зібрання привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він жартував із молодю, створюючи позитивний настрій в аудиторії, а також побажав усім плідної роботи. А ще – закликав учасників конкурсу гідно представити результати своїх досліджень, які буде оцінювати компетентне журі. Побажання успішного захисту й настанови щодо подальної роботи учнівської молоді у рамках презентації робіт висловили й інші організатори, методисти і керівники секцій.

Керівник відділення мовознавства та літературознавства Тамара Хом’як, зокрема відзначила, що як член журі, вона вже ознайомилася із роботами учасників МАН цього року. Ними була зроблена колосальна робота в галузі досліджень як у рамках класичного літературознавства, де молодь представила свій неупереджений, новий погляд на класичні жанри, а також серйозні здобутки й напрацювання є вже і в рамках новітніх напрямів досліджень. Вона побажала молодим науковцям розвивати свої ідеї, а ще – отримати задоволення від участі у цьому цікавому заході.

До аудиторії також звернулася декан економічного факультету, професор Алла Череп, яка подякувала вчителям і батькам, що доклали усіляких зусиль, аби молоді науковці сьогодні мали змогу представити публічно результати своїх напрацювань. Вона зичила учасникам не тільки високих результатів, а й надалі впроваджувати свої інновації у розвиток вітчизняної економіки.

Слова підтримки на адресу юних науковців, побажання перемоги й успішного вступу до ЗВО висловили гості та інші учасники зібрання: директор ЗОЦ НТТУМ «Грані» Сергій Богданов, голова секції англійської мови, керівник Українського міжуніверситетського шекспірівського центру, професор Наталія Торкут, голова секції зарубіжної літератури, професор Вікторія Погребна та інші. Усі вони підтримали молодь у її прагненні до науки, адже саме ці дослідження відкривають перед ними шлях фахового становлення. Багато, хто з учасників МАН потім стають студентами ЗНУ та інших університетів, учасниками та переможцями профыльних конкурсів та студентських олімпіад, вступають до магістратури та аспірантури, стають відомими науковцями та викладачами.

А учасниця та переможниця конкурсу МАН України попередніх років Ірина Бойко розповіла цьогорічним учасникам історію свого успіху. Вона – випускниця Києво-Могилянської академії, зараз здобуває ступінь PhD – доктора філософії в галузі славістики в Гессенському Університеті (Німеччина). Задля чого їй довелося подолати чимало труднощів, були на її шляху і прикрощі, й розочарування. Але наполегливість у досягненні власної мети – головна запорука успіху кожної людини. А ще, як наголосила магістрантка, сьогодні є важливим знання іноземних мов, без чого не можливо сучасному науковцю приєднатися до світового наукового співтовариства.

Надалі в ЗНУ відбулися засідання 45 секцій із підсекціями у рамках 12 відділень, які розмістилися у 57 аудиторіях: це – «Історія», «Філософія та суспільствознавство», «Науки про землю», «Мовознавство», «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство», «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки», «Математика», «Фізика і астрономія», «Технічні науки», «Комп’ютерні науки», «Економіка». Один переможець від кожної секції, за умавами конкурсу, візьме участь у всеукраїнському, ІІІ, етапі конкурсі МАН України.

Учасники обласного етапу конкурсу Малої академії наук і гості університету, як і завжди, відзначили високий організаційний рівень проведення цього західу, задля цього чимало зусиль доклали представники ректорату, фахівці і викладачі університету.

 

Олена Хлистун


ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=179359780172035

 

Схожі новини