Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ в рамках реалізації міжнародного проєкта DESTIN програми Європейського Союзу Erasmus+ завітали його експерти

До ЗНУ в рамках реалізації міжнародного проєкта DESTIN програми Європейського Союзу Erasmus+ завітали його експерти

До ЗНУ в рамках реалізації міжнародного проєкта DESTIN програми Європейського Союзу Erasmus+ завітали його експерти
11.03.2020 14:55 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ міжнародних зв’язків проєктна діяльність міжнародна діяльність DESTIN

Десятого березня в рамках реалізації міжнародного проєкта DESTIN програми Європейського Союзу Erasmus+ до ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з дводенним робочим візитом завітали його експерти. Президент EJTA/European Journalism Training Association, професор Windesheim University (Нідерланди) Ніко Дрок, журналістка, медіаекспертка, викладачка Fojo Institute of Linnaeus University (Швеція) Вероніка Менджун, експерт з якості освіти World University Service (Австрія) Марк Шварцлі, а також Ірина Кондратенко (Громадське радіо, м. Київ) і Костянтин Ковалішин (Українська асоціація студентів, м. Київ) зустрілися з представниками адміністрації університету, з командою з розробки навчальних планів на факультеті журналістики, його випускниками, магістрантами, студентами бакалавратури, ознайомилися з матеріально-технічною базою факультету журналістики й закладу вищої освіти загалом тощо.

На початку свого перебування в Запорізькому національному університеті гості зустрілися з ректором Миколою Фроловим. Також ЗНУ на зустрічі представляли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул, декан факультету журналістики Віктор Костюк, завідувач кафедри журналістики Юлія Любченко та заступник декана з міжнародної діяльності, доцент Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Звертаючись до почесних гостей, ректор Микола Фролов привітав їх у стінах вишу. Він наголосив, що на сьогодні ЗНУ – провідний освітянський і культурний центр не лише Запорізького краю, але й усього півдня України. Тут навчаються близько 17 тисяч студентів і працює понад 1800 педагогів і співробітників. Серед основних свідчень безперервного розвитку університету минулого року Микола Олександрович відзначив приєднання до нього Запорізької державної інженерної академії (тепер – Інженерний інститут ЗНУ). Це надало змогу покращити матеріально-технічну базу та готувати фахівців за 18 інженерними спеціальностями, що користуються попитом серед запорізьких роботодавців.

Крім того, під час зустрічі йшлося про те, що на сьогодні міжнародна діяльність в університеті перебуває в центрі уваги його керівництва, вона перебуває в стадії постійного розвитку. Також за останні 5 років помітно пожвавилась грантова й проєктна діяльність, у якій задіяні викладачі вишу: вони успішно беруть участь у міжнародних грантових проектах, розміщують свої статті в наукометричних базах даних Web of Science та Scopus тощо. До речі, умовами Колективного договору між керівництвом і первинною профспілковою організацією вишу за такі публікації передбачені матеріальні виплати.

Ректор висловив сподівання на те, що перебування в Запоріжжі буде приємним для іноземних гостей, а також – на плідну співпрацю в рамках виконання міжнародного проєкта DESTIN програми Європейського Союзу Erasmus+. Своєю чергою, професор Ніко Дрок від імені всіх іноземних експертів відзначив, що, на їхню думку, ЗНУ має великий потенціал. Знайомство з представниками запорізького вишу та з його матеріально-технічною базою справило на них дуже приємне враження, тож гості висловили сподівання на подальшу взаємовигідну співпрацю із ЗНУ.

Наприкінці зустрічі ректор Микола Фролов вручив на згадку Ніко Дроку «Ювілейну книгу», у якій йдеться про становлення, розвиток і сьогодення Запорізького національного університету.

Нагадаємо, що в рамках реалізації міжнародного проєкта DESTIN мають бути оновленими плани і зміст дисциплін бакалаврату та магістратури з журналістики. Запуск оновлених програм планується у вересні 2020 року.

Тож серед основних питань, які обговорювали іноземні експерти з представниками ЗНУ, були такі: погляд на журналістику командою, яка розробляла освітні програми і навчальні плани, обговорення контексту, в якому функціонують ОП (законодавство, внутрішня регуляції), обговорення змісту і структури програм (бакалаврат і магістратура), обговорення практичної складової програм, міжнародний контекст і забезпечення якості (внутрішнє і зовнішнє).

Представники проєкта DESTIN у рамках його реалізації зустрілися з командою з розробки навчальних планів, студентами й недавніми випускниками бакалаврату й магістратури, з роботодавцями тощо. Наприкінці робочого дня відбулася панельна зустріч експертів, що обговорили результати роботи й короткий фідбек команді, що розробляє навчальні плани.

Крім того, гості ЗНУ ознайомилися з матеріально-технічною базою факультету журналістики. зокрема з навчальною лабораторією тележурналістики й інтернет-радіо «Юніверс». Вони відзначили потенціал Запорізького національного університету й обговорили подальші шляхи співпраці з ним.

Для них влаштували екскурсійну програму Запоріжжям, яка справила на гостей велике враження.

 

Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=189547365819943

 

 

 

 

Схожі новини