Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели семінар із аналізу типових помилок абітурієнтів під час тренінгів ЗНО з української мови та літератури

У ЗНУ провели семінар із аналізу типових помилок абітурієнтів під час тренінгів ЗНО з української мови та літератури

У ЗНУ провели семінар із аналізу типових помилок абітурієнтів під час тренінгів ЗНО з української мови та літератури
12.03.2020 14:58 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування РОНІК аналітичний семінар по результатам пробного ЗНО співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

11 березня до Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вчителі української мови та літератури закладів середньої освіти Запорізького регіону завітали на безкоштовний аналітичний семінар «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з української мови та літератури». Незабаром розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року, тож такі зустрічі фахівців є чудовою нагодою поділитися освітянським досвідом щодо якісної підготовки майбутніх учасників ЗНО. Відзначимо, що підготували цей важливий профорієнтаційний захід співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом начальника Галини Микитів та РОНІКу під керівництвом Вікторії Ковпак.

На початку семінару Вікторія Ковпак ознайомила присутніх вчителів із можливістю взяти участь разом з учнями старших класів у реалізації творчого проєкту «Створення збірника учнівських есеїв». Тема есе – «Якби я міг заново розпочати учнівське життя, я б ніколи …». Також до збірника будуть включені навчально-методичні роботи педагогів і коментарі психологів-практиків. Вікторія Ковпак зазначила, що положення про цей проєкт із детальним планом роботи буде розіслано в школи і з ним зможуть ознайомитись усі охочі. Крім того, вчителі після завершенні цього аналітичного семінару отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Модераторами заходу стали представники філологічного факультету ЗНУ – доцент кафедри української мови Лариса Бойко та доцент кафедри української літератури Любов Костецька. Вони представили аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час пробного тренінгу з підготовки до ЗНО з української мови і літератури. Також модератори порадили учителям, на що треба звернути увагу при підготовці до основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, розповіли про тенденції для оптимізації методологічних підходів до викладання. Вони надали корисні поради щодо того, як найбільш ефективно скласти тести, як працювати над матеріалом, яку довідкову літературу використовувати для опрацювання й ознайомлення з новими віяннями в стилістиці. Нагадали вони й про технічні моменти, виконання яких обов’язкове для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Цього року в пробному тестуванні з української мови та літератури взяли участь 886 осіб. Із них тільки 12 осіб отримали до 180 балів, а 20 учасників не склали ЗНО. Відзначимо, що основна мета такого тестування для абітурієнтів – це ознайомлення зі стандартизованими тестами, які включають завдання всіх мовних рівнів, що відповідають вимогам програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, вони мали попрактикуватися в заповненні бланків відповідей та отримати результат пробного тестування, аби оцінити свій рівень навчальних досягнень.

За результатами високопрофесійного моніторингу робіт абітурієнтів, які змогли перевірити свій фактичний рівень знань, були виявлені такі типові помилки учасників тренінгових сесій: синтаксичні, лексичні, орфографічні, пунктуаційні, а також – неузгодження членів речення при написанні власного висловлювання, спрощення приголосних в усному мовленні і на письмі, вживання фразеологізмів, визначення типу речення, правопис частки «ні», подвоєння і подовження приголосних, написання прислівників, визначення частин мови тощо.

Також розглянули проблеми, які виникали при тестуванні, що стосувались лексичних, стилістичних завдань, слововживання, складних випадків наголошування, вживання ступенів порівняння прикметників. Найбільш проблемною виявилась для учнів частина з написанням власного висловлювання.  Зокрема, учні писали скорочені тексти, плутали автора твору, дійових осіб, а 233 учасники його взагалі не написали. Модератори зустрічі нагадали про критерії написання й оцінювання власного висловлювання, а саме: теза, аргументи, приклади з історії, приклади з життя та історичні події, логічність і послідовність. Також були виокремлені складні питаннями з літератури. Серед них: ідентифікація героя за авторською характеристикою, визначення автора поетичних рядків, питання літературних напрямів, визначення художніх засобів творів та інше.

Зазначимо, що всі учасники науково-методичного семінару, який проводився у ЗНУ, отримали відповідні сертифікати. Учителі запорізьких шкіл подякували представникам університету за сприяння в якісній підготовці абітурієнтів до проходження ЗНО й висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

 

Олена Переверзєва

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=190537122387634

 

 

 

Схожі новини