Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ вітають з ювілеєм доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного інституту Віталія Радченка

Викладачі та студенти ЗНУ вітають з ювілеєм доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного інституту Віталія Радченка

Викладачі та студенти ЗНУ вітають з ювілеєм доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного інституту Віталія Радченка
30.03.2020 14:08 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій кафедра теплоенергетики та гідроенергетики ювілей привітан

Тридцятого березня святкує свій ювілей доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) кандидат технічних наук, доцент Віталій Радченко.

Віталій Васильович виріс у родині вчителів, і, мабуть, тому юнаку були притаманні жага знань і розуміння їх важливості. Вищу освіту ювіляр отримав у Запорізькому машинобудівному інституті за спеціальністю «електричні машини та апарати».

Першим місцем роботи стало для молодого фахівця Запорізьке виробниче об’єднання «Радіоприлад». Спочатку Віталій Радченко працював електриком, а згодом інженером-конструктором та інженером-електриком. Захоплення наукою привело молодого дослідника до аспірантури, й у 1989 році В.В. Радченко захистив дисертацію на ступінь кандидата технічних наук. Та навіть захистивши дисертацію, Віталій Васильович продовжив навчатися. Його дуже цікавили питання патентних експертиз винаходів і корисних моделей, і з 1990 по 1993 рік він навчався на спецфакультеті патентознавства за спеціалізацією патентна експертиза й одержав, кваліфікацію «патентознавець».

У 2002 році ювіляр став доцентом кафедри гідроенергетики ЗДІА. І хоча ця кафедра була наймолодшою в академії, там вже склалася наукова школа, в рамках діяльності якої Віталій Радченко займався науковим напрямком удосконалення систем автоматичного збудження синхронних генераторів енергетичних систем.

Сьогодні Віталій Васильович є автором понад 70 наукових публікацій, які пов’язані з моніторингом та діагностикою гідроенергетичного обладнання і споруд гідроелектростанцій; технікою високих напруг; електричними апаратами; основами електромеханіки та мікропроцесорної техніки тощо. Він викладає студентам такі дисципліни, як електромеханіка; промислові електронні системи гідроелектростанцій; обладнання та проектування електричної частини ГЕС тощо. Чимало часу Віталій Васильович приділяє курируванню навчального процесу зі спеціальності гідроенергетика. Активно працює він і над докторською дисертацією.

У Віталія Радченка безліч захоплень. Серед них особливе місце займає його улюблений автомобіль, який він власноруч обслуговує та ремонтує. Але головне захоплення ювіляра – література, Віталій Васильович має значну бібліотеку та намагається постійно поповнювати її.

Колектив інженерного інституту щиро вітає Віталія Васильовича Радченка з ювілеєм, бажає йому довгих років життя, реалізації планів та задумів як в науковій сфері, так і в особистому житті. Здоров’я Вам, шановний Віталію Васильовичу, благополуччя та щастя!

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини