Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Соціологічна майстерня ЗНУ» вийшов в онлайн-простір

Проєкт «Соціологічна майстерня ЗНУ» вийшов в онлайн-простір

Проєкт «Соціологічна майстерня ЗНУ» вийшов в онлайн-простір
23.04.2020 13:18 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління ЕПК «Соціологічна майстерня» дистанційне навчання тренінги

Уже другий рік поспіль у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) реалізується проєкт «Соціологічна майстерня ЗНУ», започаткований факультетом соціології та управління Запорізького національного університету за підтримки Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Мета проєкту – підвищення ефективності методичного супроводу викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу методом проведення різнопланових тренінгів для учнів 8-11 класів. У минулому навчальному році участь в «Соціологічній майстерні ЗНУ» взяли загалом 486 учнів 29 запорізьких шкіл.

Із вересня 2019 року й до початку карантину для учасників «Соціологічної майстерні ЗНУ» було проведено 73 тренінги за 34 актуальними темами, а кількість учнів збільшилася до 685. Таких результатів вдалося досягти завдяки розширенню географії Майстерні та завдяки участі в проєкті викладачів Економіко-правничого коледжу ЗНУ Лілії Козак та Наталії Яцук за підтримки директора Олени Грибанової.

На початку квітня 2020 року фахівці Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради провели анонімне соціологічне опитування здобувачів освітніх послуг щодо їхнього емоційного стану протягом самоізоляції. За результатами з’ясувалося, що учні середньої та старшої школи знаходяться в стані постійного стресу через невизначеність майбутнього, здоров’я своїх батьків, великі обсяги завдань протягом дистанційного навчання та втрату живої комунікації. Їм не вистачає неформального спілкування з однолітками і більшість з них сумує за школою.

Координатори Майстерні не змогли залишитися осторонь такої проблеми та запропонували нові формати зв’язку зі школярами в умовах карантину. Так народився «проєкт в проєкті», який отримав назву «Соціологічна майстерня ЗНУ online: Stay home. Skill up!».

Протягом трьох днів провели 4 тренінги та 1 майстер-клас на платформі Zoom. Ці заходи зібрали понад 100 учасників. Неабиякий інтерес тренінги Майстерні викликали не тільки в здобувачів освітніх послуг, а й у вчителів та представників районних методичних кабінетів.

Крім того, 15 квітня заступник директора ЕПК ЗНУ Альона Ходаковська та викладачі Анна Багорка, к.ф.н. Світлана Доброскок та Яна Калашник провели цікавий, корисний тренінг «Позитивна зарядка для м’язів та мозку!». Під час тренінгу з учасниками займалися англійською за допомогою emojis (малюнків, що відображають емоції), зробили невеличку зарядку, рухи  якої можна повторювати щоденно, щоб не заклякти протягом самоізоляції, та навчили кмітливих як вивчати українську мову за допомогою відомих пісень українських виконавців.

Цього ж дня доцент факультету соціології та управління ЗНУ Ганна Бойко провела психологічний тренінг з подолання надмірної емоційності та хвилювання у зв'язку із впровадженням дистанційного навчання в умовах карантину Сovid-19 під назвою «Психологічна самодопомога в умовах «піжамного режиму»: навчання та життя». Учасники розповідали про те, як проходить дистанційне навчання в різних школах нашого міста, ділилися своїми емоціями протягом самоізоляції та отримали 10 порад психолога щодо виведення себе зі стресової ситуації.

А вже 16 квітня відбувся тренінг «Емоціями по карантину: допоможи собі». У рамках цього тренінгу викладачі ЕПК ЗНУ Лариса Ніколаєва та к.н. з держ.упр., керівник Освітньо-кар’єрного центру ЗНУ Наталія Яцук організували  психологічну розрядку для школярів: вправи на стресостійкість, нейробіку (вправи для активації роботи мозку) та запропонували подивитися на примусове усамітнення під іншим кутом: як на нагоду нарешті зайнятися самоаналізом і розробити стратегію подальшого життя.

Цього ж дня під час тренінгу «Keep calm та мисли критично» від заступниці декану факультету соціології та управління ЗНУ Ольги Широбокової та голови студентської ради ФСУ ЗНУ Єгора Гукова учасники займалися факт-чекінгом всіх «коронавірусних» фейків. Спільними зусиллями була розроблена докладна інструкція про те, як розрізнити правдиву та неправдиву інформацію та були спростовані 5 фейкових теорій щодо виникнення Сovid-19, що тиражуються в Інтернеті.

Уже 17 квітня учасники «Соціологічної майстерні ЗНУ» отримали справжній арт-релакс. Вони зі звичайних серветок власноруч виготовили «маску настрою» на майстер-класі від професора факультету соціології та управління ЗНУ Ігоря Капріцина «Маскотерапія: в подоланні життєвих проблем».

Тож проєкт «Соціологічна майстерні ЗНУ» продовжує своє онлайн-існування та чекає заявок на проведення Zoom-зустрічей від запорізьких шкіл на Telegram-каналі @abitFSU_chat.

 

Факультет соціології та управління

 

Схожі новини