Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, засновниця Музею науки у Фліка в Запоріжжі Олександра Дощенко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, засновниця Музею науки у Фліка в Запоріжжі Олександра Дощенко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, засновниця Музею науки у Фліка в Запоріжжі Олександра Дощенко
24.04.2020 14:21 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників ЗНУ пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

Черговий матеріал рубрики «Історії успіхів випускників ЗНУ», ініціатором якого є співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування вишу, присвячений розповіді про професійне становлення і успіху випускниці факультету іноземної філології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), яка навчалася за спеціальністю «Мова і література (англійська)» (2017) Олександри Дощенко.

- Дуже вдячні, що Ви, Олександра, погодилися дати відповідь на кілька запитань, пов’язаних із навчанням у Запорізькому національному університеті, а також щодо своєї сучасної діяльності та плавнів на майбутнє. Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Моя історія вступу на факультет іноземної філології трохи незвичайна. Під час навчання я була відмінницею, захищала честь школи на всіх олімпіадах, крім... англійської мови. Адже саме англійську вивчати мені було непросто. Проте після завершення навчання в педагогічному коледжі, я вирішила, що іноземні мови – це двері у світ, тому вступила на навчання до університету на факультет іноземної філології. 

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Я досі пам'ятаю перші пари практики з англійської та французької мов. Я чекала перерви, щоб хоч 5 хвилин розмовляти рідною мовою. Було дуже складно, але цікавість надихнула мене на плідне навчання. Навчалась я на відмінно усі роки, проте щось було легше, а щось – складніше. Крім лекцій із повною аудиторією та викладачем, який знає конспект лекції напам'ять, семінарів на 8 годину ранку щосуботи, консультацій із викладачами до пізнього вечора, ми ще ходили до театрів, самостійно робили театральні постанови, знімали серіали. З особливою ностальгією я згадую також наукові конференції. ЗНУ став для мене мікрокосмосом майбутнього, адже саме в університеті студент здобуває не тільки знання, а й уміння спілкуватися, домовлятися, навички комунікації. Роки навчання надзвичайно насичені, адже це – низка подій, які відбуваються із тобою спільно з однокурсниками, викладачами, колегами під час практики, ситуацій, які надають безцінний досвід.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Кожен викладач вніс свою часту в становлення мене сучасної. Напевно, згадуються ті викладачі, з ким доля зводила мене найчастіше. Перші пари практики англійської мови були з Валентиною Миколаївною. Спочатку нам здавалось, що вона дуже вимоглива, а потім ми зрозуміли, наскільки вона тепла й відкрита людина. Англійську, до речі, після її пар ми знали класно! Фразеологією ми прийшли із Тетяною Олегівною, а практику перекладу – з Іриною Миколаївною. Завдяки Катерині Михайлівні, яка викладала граматику французької мови, ми завжди були у тонусі. Окрема подяка Катерині Миколаївні, вона – людина, яка із натхненням робить свою справу. Я безмежно вдячна викладачам літератури: Дар’ї Миколаївні, Олександрі Олександрівні, Яні Павлівні, адже література стала колом моїх наукових інтересів. Наукові статті, конференції, курсові та дипломна роботи були окремою історією, яка змінила мій світогляд – за це велика подяка Дар’ї Миколаївні та Катерині Миколаївні. Незвичайними для мене стали й пари з деканом факультету Галиною Федорівною – з історії мистецтва французькою мовою. Тоді ми дізнались дуже багато нового. Цікавою була асистентська практика в Санії Маратівни. Зараз підтримую спілкування з деякими викладачами. Із теплими емоціями згадую студентські роки.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються сьогодні?

- Так, з одногрупниками підтримую зв’язки. Насправді, перетинаюся із знайомими непередбачувано. Дехто з нас переїхав до столиці, хтось живе за кордоном України. Є і ті, хто працюють у школі або вже змінив кардинально професійну галузь діяльності. Завдяки розвитку технологій, зараз неважко дізнатись, хто де перебуває і чим займається.

- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

- Вважаю, що змінювати в минулому нічого не варто. Адже я дуже рада тим рокам і тому, якою я є сьогодні. Усе гаразд і все було недарма!

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Мій професійний шлях почався ще до вступу до університету, адже я почала працювати з 14 років. Повноцінна моя робота почалась у 16.  Упродовж цих років я працювала у школі, репетитором, готувала дітей до школи в центрах розвитку, працювала в неформальній освіті, таборах, займалась проектним менеджментом в НКО. Два роки тому я заснувала Музей науки у Фліка в м. Запоріжжі, дізнатися про нього більше можна за покликанням: https://fleekmuseum.com/ Вважаю, що бути освіченим, розумним, ерудованим – це завжди класно. Отже, хочу зробити освіту цікавою для майбутнього покоління. На сьогодні ми перейшли в онлайн-сектор і запроваджуємо курси для дітей онлайн: https://fleekmuseum.com/onlayn-kursy-dlya-detey  

- Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Мене надихають люди. Люди, які хочуть навчати, люди, які мріють створювати проєкти, люди, які хочуть стати класними спеціалістами, люди, в яких очі горять від пізнання нового.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Моїм пріоритетним напрямом, звичайно, є становлення та розвиток Музею науки у Фліка. В нас амбітні цілі: плануємо зробити освіту та розвиток модними, важливими, цікавими для підростаючого покоління.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте? 

- Плануємо розвиток напрямків, які не залежать від місця знаходження кожного охочого навчатися і навчати. Так, ми розробили пізнавальні квести та активності в коробках, які можна доставити в будь-який куточок світу. Також зараз працюють онлайн-курси для дітей з англійської мови та математики. Плануємо запуск курсів з креативного мислення, біології тощо.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Насолоджуйтесь роками студентства та використовуйте їх по-максимуму. Зараз у ЗНУ, до речі, існує купа цікавих речей і проєктів. Я, наприклад, колись проводила лекцію в рамках «Лекторія ЗНУ». Існують також міжнародні програми, курси ватажків, КВК тощо. А ще – вважаю найкращим навчанням практику. Тому, якщо є можливість практикувати здобуті знання, то слід це почати використовувати якнайшвидше. До речі, можете звертатися й до мене. З радістю приймаю круті пропозиції, завжди готова до нових проєктів.

- Дякуємо Вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!

 

Схожі новини