Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті металургії підбили підсумки студентської наукової конференції «Молода наука-2020»

29.04.2020 11:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії наукова діяльність студентська наука конференція «Молода наука-2020»

Нещодавно на факультеті металургії інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершилося засідання в рамках ХІII університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020». Питання, розглянуті під час заходу, були присвячені відображенню наукових досліджень і сучасних технологій металургійного виробництва в Україні та світі. Учасники конференції відзначили, що вирішення проблем української металургійної галузі – у її консолідації шляхом створення високотехнологічних виробництв крізь призму наукових і науково-технічних шкіл. Не менш важливою вважають учасники конференції й роль особистості в науці та створення передумов для привабливості металургійної галузі для молоді.

Цьогорічне засідання проходило в online-режимі з використанням програм Zoom та Discord. У конференції очно та заочно взяли участь понад 30 осіб, а робота її відбувалася в чотирьох секціях: металургії; обробки металів тиском; металургійного обладнання; автоматизованого управління технологічними процесами.

В online-засіданні секції металургії, яке відбулося під керівництвом професора Ю.Ф. Тернового та вченого секретаря доцента С.В. Башлія, взяли участь професор В.О. Скачков, доценти О.В. Харченко, Р.М. Воляр, О.С. Воденікова, О.Г. Кириченко, Т.М. Нестеренко та старший викладач Н.В. Личконенко.

На розгляд було винесено презентацію 10-ти доповідей студентів як магістерського, так і бакалаврського рівнів підготовки. Після уточнюючих запитань доповідачам та жвавого обговорення виступів викладачами найкращою за змістовністю та актуальністю представленого матеріалу було визнано доповідь студента Юрія Лук’яненка «Аналіз сучасних модифікаторів чавуну та сталі».

Участь у роботі секції кафедри обробки металів тиском взяли такі викладачі, як Ю.О. Бєлоконь, Д.О. Кругляк і В.М. Проценко, а також магістри 1 року підготовки. На засіданні були представлені доповіді, у яких розглядалися питання теоретичного аналізу напружено-деформованого стану при прокатці; вдосконалення технології сортової прокатки дуплексної нержавіючої марки сталі; особливості використання технології нескінченної прокатки на неперервних станах гарячої прокатки; удосконалення процесу прокатки на станах холодної прокатки тощо. Їхні автори – магістри Ігор Булгаков, Оксана Закатова, Катерина Гудіна, Михайло Мєдвєдєв. Під час роботи секції кожен студент отримав корисні поради, які будуть використані під час підготовки випускової кваліфікаційної роботи.

У засіданні секції металургійного обладнання активну участь взяли викладачі кафедри та магістранти денного та заочного відділень спеціальності галузеве машинобудування. Серед них були Максим Псьол, який надав аналіз методів та способів чищення виливниць; Вадим Смородін з темою «Особливості схем і принципу дії вібраційних конусних дробарок»; Андрій Тагіров представив огляд та аналіз процесу дроблення й дробарок; Володимир Федоров і Артем Скочеляс виступили з темою «Аналіз обладнання цехів обробки металів тиском». Та найбільш актуальними були визнані доповіді «Особливості розрахунку скіпового підйомника доменної печі», магістрант Іван Коміссаров та доповідь Наталлі Рудакової на тему: «Застосування роторних дробарок та знос основних елементів».

Завершилася робота конференції засіданням секції автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, на якій були представлені доповіді з модернізації діючих систем управління різними технологічними процесами. Студенти-магістранти оприлюднили найсміливіші свої проєкти та розробки. Зокрема, Іван Столяров представив доповідь на тему «Удосконалення системи опалення і управління температурним режимом за умови економії палива» (науковий керівник – доцент О.М. Барішенко). Іван підкреслив, що сьогодні розробка, удосконалення та впровадження нових пристроїв і методів, які призводять до економії палива, є найважливішим завданням сучасних систем управління тепловими технологічними процесами. На його думку, один з найбільш перспективних способів, що дозволить домогтися результатів, - це іонізації палива.

Антон Горбунов поділився своїми розробками з моделювання процесу нагріву повітря в повітронагрівачах доменної печі (науковий керівник – доцент І.А. Овчинникова). За результатами виконаних досліджень хлопець запропонував модель процесу нагріву повітря в повітронагрівачах доменної печі, яка дозволяє забезпечити якісне управління роботою групи повітронагрівачів, а також забезпечує можливість роботи АСУТП у реальному часі тощо. Магістрант Костянтин Пономаренко представив подальші шляхи модернізації системи управління сортувальним комплексом (науковий керівник – доцент Н.О. Міняйло). Цією проблемою студент займається вже другий рік, але цього разу до своєї розробки додав ще й систему штучного інтелекту.

Наприкінці online-засідання голова секції автоматизованого управління технологічними процесами професор М.Ю. Пазюк зазначив, що доповіді представлені на належному рівні, та порекомендував магістрам зосередитися на питаннях математичного моделювання й пошуку можливостей практичного впровадження представлених результатів. Участь у секційних засіданнях конференції «Молода наука-2020» допомогла студентам покращити навички з використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій та дозволила застосовувати набуті знання з навчальних дисциплін на практиці.

Факультет металургії