Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету іноземної філології Галину Морошкіну!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету іноземної філології Галину Морошкіну!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету іноземної філології Галину Морошкіну!
04.05.2020 20:13 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювілей привітання

Днями відсвяткувала свій ювілей відомий науковець, мудрий науковець і сучасний управлінець – декан факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), доцент Галина Морошкіна. Вітаючи Галину Федорівну з чудовою датою, її колеги, однодумці, студенти висловлювали щиру вдячність за багаторічну віддану й творчу працю на благо не лише її рідного факультету, а й усього Запорізького національного університету, зокрема за вагомий внесок у розвиток французького вектора міжнародних відносин закладу вищої освіти.

У 1978 році Галина Морошкіна закінчила тоді ще Запорізький державний педагогічний інститут. Її запам’ятали як одну з найкращих випускниць. І на сьогодні колеги стверджують, що Галина Федорівна ще під час студентських років сповнилася духом творчості й опанувала традиції інтернаціоналізму й любові до професії вчителя, характерні для ФІФ. Згодом вона навчалася в аспірантурі Київського лінгвістичного університету.
Згодом Галина Морошкіна повернулась до рідного факультету, аби пройти науковий шлях і з початку 2007 року стати його деканом. На сьогодні під її керівництвом факультет – це колектив однодумців, креативних, талановитих, висококваліфікованих фахівців своєї справи.
Серед інших важливих проєктів, які успішно реалізовуються на факультеті іноземної філології, варто відзначити, що Галина Морошкіна доклала чимало зусиль до заснування Ресурсного центру англійської мови американського варіанта, діяльність якого орієнтована на покращення рівня підготовки та перепідготовки викладачів англійської мови в Запорізькому регіоні, а також на стимулювання розвитку американських студій у ЗНУ. До освітнього процесу на факультеті постійно залучають іноземних волонтерів та асистентів (серкед них варто згадати Анна Кроуфорд, Мар’я Інніс, Кірон Джон Рід, Жан-Люк Іссле, Клеманс Лангле, Кервен Дюбуа, Герберт Шонеман і багатьох інших). Галина Федорівна співпрацювала з Корпусом миру (при Американському посольстві).
Завдяки зусиллям Галини Морошкіної, у 2008 році в ЗНУ розпочався проект «Запоріжжя – Ле Ман» спільно з університетом дю Мен (Франція), спрямований на підготовку подвійних дипломів для студентів немовних спеціальностей. У результаті підписання цього договору викладачі немовних факультетів та ФІФ мали можливість стажуватися у Франції. У 2016 році за активне сприяння та зміцнення відносин України та Франції діяльність Галини Морошкіної відзначили Орденом Академічних пальм – нагородою Франції за заслуги в освіті і науці. Її неофіційна назва – «Ліловий легіон», за аналогією з «Почесним легіоном». Вручила нагороду Галині Федорівні Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.
Завдяки зусиллям Галини Морошкіної, на факультеті щорічно проходить Міжнародна науково-практична конференція «Іноземна філологія у ХХІ ст.», у якій беруть участь не лише провідні науковці України, а також учені із закордонних ЗВО. На сьогодні студентська конференція «Різдвяні читання», які проводяться на базі ФІФ з 2006 р., вийшла на рівень між вишівської і щороку збирає все більше учасників.
Для вчителів іноземної мови на базі факультету іноземної філології регулярно проводяться методичні семінар, освітяни можуть стати учасниками грантових програм, у рамках яких вони матимуть змогу оволодіти сучасними інноваційними методиками викладання мов.
Ще одним напрямком плідної профорієнтаційної роботи. яким керує Галина Морошкіна, є розробка тестових завдань для проведення тренінгів із написання ЗНО з іноземної мови, які щороку традиційно проводять на базі ЗНУ. Із початку 2010-2011 навчального року до факультету була приєднана кафедра іноземних мов професійного спрямування. Декан факультету іноземної філології взяла активну участь у розробці та впровадженні програми підготовки студентів нашого вишу немовних спеціальностей у рамках Концепції вивчення іноземних мов, яка успішно реалізується останніми роками в нашому ЗВО.
При напруженій адміністративній, освітянській і методологічній роботі Галина Морошкіна також знаходить час займатися науковою діяльністю. Під її керівництвом успішно захищали як кандидатські та докторські дисертації, серед науково-педагогічних працівників ФІФ чимало тих, кому Галина Федорівна допомогла на початку наукової кар’єри. У жовтні 2013 року відкрили спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності «германські мови».
Плідну наукову й освітянську діяльність ювілярки відзначили на загальноукраїнському рівні. Вона – «Відмінник народної освіти» Міністерства освіти і науки України, нагороджена Почесною грамотою Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у розвиток галузі освіти і науки, справу підготовки висококваліфікованих фахівців.
Колеги характеризують її як «людину творчу, небайдужу, талановиту та віддану справі педагога, наставника, науковця, а ще – як чарівну жінку зі світлим поглядом і гарною посмішкою, стильну, доброзичливу й сердечну». Керівництво університету, його викладачі та студенти вітаю Галину Федорівну з ювілеєм і зичать їй щастя, радості від усе нових перемог і здобутків, успіхів у всіх починаннях, вірних друзів й однодумців поруч, довгих років творчої натхненної діяльності на благо Запорізькому національному університету!

Схожі новини