Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету журналістики взяли участь в актуальному вебінарі «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи»

Викладачі факультету журналістики взяли участь в актуальному вебінарі «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи»

Викладачі факультету журналістики взяли участь в актуальному вебінарі «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи»
04.05.2020 21:04 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики наукова діяльність вебінар

Двадцять дев’ятого - тридцятого квітня викладачі факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – Юлія Любченко, доц., завідувачка кафедри журналістики, та Вікторія Ковпак, проф. кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, взяли участь в актуальному дводенному вебінарі «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи», яку провела Академія української преси за підтримки «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу».

У перший день інтернет-зустрічі мали змогу познайомитися з місією, цілями та проблемним полем роботи «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в особі Володимира Олійника, координатора проекту в Україні та Білорусі. Також вони опрацювати три актуальні розлогі кейси: 1) «Що треба знати перед тим, як писати про пандемію. Стандарти подання інформації. Джерела, перевірка, трактування»; 2) «Працюємо з експертом та експертною оцінкою. Як шукати, що запитувати, як оформлювати матеріал для публікації» під модераторством Валерія Іванова, д-ра філол. наук, проф., президента Академії української преси, та Андрія Юричка, медіатренера, канд. філол. наук та 3) «Старі-нові віруси», надактуальна розмова з фахівцем Юрієм Жигарєвим – PhD, лікарем-інфекціоністом, старшим викладачем Школи охорони здоров’я НУ «Києво-Могилянська академія». Практичні поради, розвінчання міфів, коментар медика щодо висвітлення медичної тематики у ЗМІ, боротьба з неправильними стилістичними штампами «На вірус не хворіють! Вірус не лікують!» або «Не угода з лікарем, а підписана Декларація» та ін. – здобутки зустрічі.
На другий день на вебінарі розглядали етичні принципи журналістської роботи в умовах політичних маніпуляцій, емоційного напруження, страху за життя рідних та знайомих. Вивчали кейси роботи журналістів у різних країнах та як журналістська етика трактує право повідомляти навіть конфіденційну інформацію в інтересах аудиторії.
Експерт із питань розвитку Директорату медичних послуг МОЗ України Євген Гончар розповів про стан другого етапу реформи, протоколи лікування covid-19 та основні ресурси, де журналіст може отримати офіційно підтверджену інформацію. Завершився вебінар командною роботою у «залах засідань» Zoom-платформи зі створення шаблонів матеріалів на медичну тематику та отриманням е-сертифікатів. Надзвичайно важливі отримані кейси стануть корисним складником академічних пар для студентів факультету.

Кафедра теорії комунікаці, реклами та зв’язків із громадськістю

Схожі новини