Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет продовжує співпрацю з освітянами Біленківської громади в онлайн-режимі

Філологічний факультет продовжує співпрацю з освітянами Біленківської громади в онлайн-режимі

Філологічний факультет продовжує співпрацю з освітянами Біленківської громади в онлайн-режимі
04.05.2020 21:24 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами вебінар

Співпраця з освітянами Біленківської громади в межах «Асоціації роботодавців», яка діє на філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), набирає обертів: доцентом кафедри української літератури Іриною Бакаленко для освітян громади було проведено вебінар.

Організатори онлайн-зустрічі – співробітники філологічного факультету ЗНУ та начальник відділу освіти, молоді та спорту Біленьківської сільської ради Ольга Бронзюк – подбали про актуальну для сьогодення вчителів тему «Використання онлайн-інструментів у дистанційному навчанні». Вебінар зібрав понад 80 представників як дошкільної, так і середньої ланки освіти, а відбулась зустріч з використанням сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom.
Привітавши учителів громади, спікер зустрічі – доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко підкреслила актуальність теми та безмежні можливості онлайн-інструментів у час тривалого карантинного періоду для організації дистанційного навчання школярів.
Вчителі одразу включились у роботу: визначили свій настрій та створили онлайн «хмарку слів» із власних очікувань від зустрічі.
Під час онлайн-заходу Ірина Бакаленко презентувала його учасникам різноманітні платформи та онлайн-інструменти (переваги, недоліки, особливості використання), які можуть бути використані учителями у процесі організації дистанційного навчання школярів: платформи для організації дистанційного навчання (Moodle; Google Classroom; Classdojo); програми для організації онлайн-занять (Zoom, Cisco Webex, Microsof Team; онлайн-інструменти (інтерактивні онлайн-дошки; програми для організації командної роботи; програми для створення інтерактивних плакатів, інтелект-карт та інфографіки, тестів, «хмарок слів», QR-кодів, ребусів, інтерактивних вправ (сервіс Learningapps), коміксів; програми для отримання миттєвого зворотнього зв’язку та багато інших.
Ірина Бакаленко надала інформацію про можливості популярної сьогодні системи відео-конференцій Zoom та інструктивні рекомендації щодо її використання у процесі проведення онлайн-занять та консультацій, розповівши про свій досвід використання програми Zoom для організації дистанційної роботи студентів ЗНУ та відзначивши переваги програми: різні форми проведення занять; демонстрування екрану викладачем та студентами; завантаження навчальних матеріалів (файли, аудіо, відео); можливості інтерактивної дошки та чату; робота студентів у сесійних залах тощо.
Своїми враженнями поділилась Ольга Бронзюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Біленківської сільської ради: «Співпраця з викладачами філологічного факультету ЗНУ у межах «Асоціації роботодавців» набуває нових форматів. Проведення таких заходів дозволить не тільки підвищити кваліфікацію освітян громади, але й розширити форми взаємодії вчителів та науковців».
Олена Паливода: «Почула і побачила багато цікавої та змістовної інформації, яку можна використовувати як під час проведення уроків, так і при організації дистанційного навчання. Дякую і до нових зустрічей!!!»
Наталія Капінос: «Дякую за нову цікаву інформацію. Особливо сподобалось, що вмієте просто і доступно пояснювати складні, але такі необхідні зараз інтернет-ресурси».
Галина Коваль: «Хочу подякувати спікеру за семінар! Зараз величезна кількість інструментів для роботи під час дистанційного навчання, і ваша презентація допомогла відфільтрувати та обрати для себе корисні сервіси під час роботи з дітьми. Дякую».
Вікторія Коваль: «Інформація, яку отримали під час семінару, корисна. Звичайно за час карантину вже обрали платформи, які зручні і здобувачам освіти, і вчителям, проте виокремила для себе сервіси, які будуть корисними і цікавими не тільки під час дистанційного навчання, а й безпосередньо у класі. Дякую!»
Ольга Федотова: «Враження – тільки позитивні. Нам є чому повчитися. Дякую за список онлайн-інструментів. На мою думку, такі зустрічі корисні, і поки ще в такому форматі (треба до нього звикнути). Ну і, звичайно, завдання для рефлексії теж необхідне».
Тетяна Мочона: «Щиро дякую Вам за корисну і змістовну конференцію. Отримала багато потрібного і дуже вчасно. Відчувалося приємне спілкування. Цікавлять нові online-можливості для творчого розвитку дітей. Сподіваюся на нові зустрічі!»
На думку координатора «Асоціації роботодавців філологічного факультету» Ірини Бакаленко, корисні посилання на онлайн-інструменти та практичні рекомендації щодо їх використання допоможуть шкільним учителям оптимізувати їхню роботу не тільки в умовах карантину, але й у шкільних аудиторіях, а учням – отримувати необхідні знання у цікавому та інтерактивному форматі.

Філологічний факультет

Схожі новини