На факультеті СПП в онлайн-форматі відбулося засідання круглого столу «Досвід впровадження медіації в Україні»

Двадцять дев’ятого квітня на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулось онлайн засідання круглого столу, присвячене темі медіації. Захід організовано в рамках дослідження теми кафедрою психології ЗНУ. Під час засідання були обговорені питання впровадження та перспектив розвитку медіації у галузі правосуддя, в освіті та в практичній психології.
Відкрила онлайн-конференцію декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ольга Пономаренко, яка відзначила важливість і практичну орієнтованість теми медіації в соціумі. Крім того, про досвід впровадження медіації на кафедрі соціальної педагогіки та психології розповіла завідувачка кафедри психології ЗНУ, доцент Наталія Губа. Вона також анонсувала після карантину можливість відкриття нової освітньої програми для психологів, пов’язаної із сімейною психотерапією, та висловила готовність до спільної співпраці з психологами у галузі медіації сімейних конфліктів.
До виступів під час online-конференції зі своїми цікавими доповідями долучилися також: медіатор, юрист, віцепрезидент ГО «Національної асоціації медіаторів України» Катерина Наровська («Актуальні засади впровадження медіації в Україні»); психолог, фасилітатор Благодійного Фонду «Карітас Запоріжжя» Ніна Кокоєва («Практичний досвід застосування сімейної медіації в громаді м. Запоріжжя»); юрист, член «Національної асоціації медіаторів України» (НАМУ) Валерія Єгорова («Перспективи правової передачі судових справ до медіаторів»); психолог, координатор проєкту «Шкільна медіація» ЗОГО «Флоренс» Олена Дулова («Досвід організації Шкільної Служби Порозуміння (ШСП) у школах Запоріжжя»); психолог приватної практики Єгор Грішанов («Визначення домінуючого суб'єкта в сім'ї і робота з ним»). Вони поділились із учасниками конференції своїм практичним досвідом і дали низку практичних порад щодо роботи у галузі медіації.
Модераторами заходу виступили завідувачка кафедри психології ЗНУ, доцент Наталія Губа та доцент кафедри психології Наталія Мосол.
Учасники круглого столу обговорили програми навчання і досліджень з медіації, розвиток сімейної медіації в різних містах, зокрема і в Запоріжжі, актуальні проблеми законодавчих ініціатив в цій галузі, стандартизації навчання сімейних медіаторів, впровадження послуги сімейної медіації та спрощення процедури її надання тощо.
На цій онлайн-зустрічі обговорили теоретичні та практичні питання міждисциплінарного характеру медіації. Зокрема, Валерія Єгорова в своїй доповіді зупинилася на питанні кваліфікованої допомоги з надання послуг медіації, наголосивши на важливості популяризації процесів медіації та законодавчого регулювання правил передання справ медіаторам.
Своєю чергою, Ніна Кокоєва докладно зупинилася на практичному досвіді медіації, який здійснює Благодійний Фонд «Карітас Запоріжжя». Вона розповіла про готовність населення до послуг медіації та порадила куди звертатись і як отримати послуги медіації, як здійснити запит.
Усі виступи були надзвичайно інформативними, цікавими і змістовними. А таке онлайн-спілкування значним чином збагатило учасників заходу новими науковими ідеями. Це довів зворотний зв’язок під час конференції. Наприкінці організатори щиро подякували всім за співпрацю.
Факультет соціальної педагогіки та психології