Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення»
04.05.2020 17:30 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет будівництва та цивільної інженерії факультет економіки та менеджменту факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій факультет металургії юридичний факультет наукова діяльність засідання круглого столу

Двадцять дев’ятого квітня в online-режимі відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення». Організаторами заходу стали Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр (НДЕКЦ) МВС України. А його координатором - кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ.

Організаційний комітет очолив проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, а його заступниками стали завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ Тетяна Меліхова та директор Запорізького НДЕКЦ МВС Іван Каркоцький.

До складу оргкомітету засідання круглого столу від ЗНУ увійшли: перший проректор Олександр Бондар; проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах; директор інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць; декан факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Віктор Коваленко; декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць; декан факультету металургії Владислав Румянцев; декан факультету будівництва та цивільної інженерії Олександр Федченок; в.о. декана факультету економіки та менеджменту Єлизавета Ткаченко; завідувач кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян; завідувач кафедри міського будівництва та господарства Андрій Банах; завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Людмила Бухаріна; завідувач кафедри економіки та інформаційних технологій В’ячеслав Глущевський; в.о. завідувача кафедри економіки підприємства Олена Дробишева; завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проектами Валентина Воронкова; завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталія Метеленко; завідувач кафедри кримінального права та правосуддя Юлія Пирожкова; доцент кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Юлія Подмешальська; доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Сіліна. А від Запорізького НДЕКЦ МВС членами оргкомітету стали: заступник директора Наталія Корнеєва; завідувач сектору товарознавчих та гемологічних досліджень Алеся Нікіта; завідувач сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Ганна Пушкарьова; завідувач сектору економічних досліджень Юлія Шатіна; завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Ольга Шушко.

Вітаючи присутніх, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар відзначив ґрунтовну роботу, яку виконали колеги з інженерного інституту, готуючи конференцію. Олександр Григорович підкреслив, що цей захід має міждисциплінарний характер, бо об’єднує зусилля представників різних структур і науковців різних напрямів. Перший проректор окреслив важливість експерта, як носія знань у певній галузі науки в забезпеченні екологічної безпеки, додержання режиму законності, правильного проведення будівельних та інших видів робіт з точки зору відповідності всім стандартам та нормативам. Сьогодні, зазначив Олександр Григорович, постійно відчувається брак фактичних даних в тій царині, яка є дотичною до правової, і в зв’язку з цим дуже важливими є публікації за підсумками роботи таких круглих столів. Завершуючи виступ, Олександр Григорович побажав всім присутнім успіхів і плідної роботи.

Відкриваючи захід, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук привітав учасників і зазначив, що, незважаючи на карантинні умови, організатори змогли підготувати вже традиційний круглий стіл. Цей захід поєднує практиків і науковців-теоретиків для вирішення практичних питань, пов’язаних з експертизами, оцінками, аудитом тощо. Геннадій Миколайович підкреслив, що багато хто з представників НДЕКЦ МВС – колишні студенти та аспіранти ЗНУ. Наприкінці промови проректор побажав всім учасникам круглого столу гарного здоров’я, душевного спокою і рівноваги, а головне – задоволення від спілкування. На думку Геннадія Васильчика, слоганом сьогоднішнього засідання круглого столу має стати слово «єднання», тому що його учасники поєднують академічні, теоретичні, інтелектуальні зусилля задля вирішення прагматичних і практичних проблем. Геннадій Миколайович висловив сподівання, що Запорізький національний університет в душі і серці кожного з учасників круглого столу.

Від імені керівництва Запорізького НДЕКЦ МВС України учасників круглого столу привітала заступниця директора Наталія Корнеєва. «Захід такого формату, - зазначила вона, - є нагодою до наукової дискусії між освітянами, науковцями, експертами і фахівцями в галузі права щодо нагальних проблем перебігу проведення економічних експертиз». Наталія Миколаївна звернула увагу присутніх на те, що поглиблена фахова підготовка і спеціалізація надасть позитивний результат, і вже найближчим часом сприятиме підвищенню професіоналізму майбутніх експертів. Наталія Корнеєва побажала всім плідної конструктивної дискусії і нових творчих досягнень.

Проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах зазначив, що йому дуже приємно, що навіть в умовах карантину цей традиційний захід все ж таки відбувся. Віктор Аркадійович підкреслив, що справжні фахівці – це ті, хто приймає рішення і відповідає за них, а експертизою займаються саме такі люди. Говорячи про круглий стіл «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення», Віктор Банах зазначив, що саме такий захід допомагає вирішити питання на перехресті різних галузей, зокрема, правової та будівничої сфер.

Привітавши учасників круглого столу, директор інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць підкреслив, що цього разу до заходу долучилися не лише будівельники, економісти та аудитори, а й фахівці з металургії, металургійного обладнання, інформаційних технологій. Таким чином, цей круглий стіл перетворюється у таку спільноту, яка єднає як фахівців, які щоденно вивчають теоретичні матеріали, моделі експертиз, так і тих, хто проводять експертизи в різних галузях. Геннадій Павлович вважає, що участь у таких круглих столах дуже корисна не лише для науковців, а й для студентів, які завдяки цьому стають учасниками актуальної, плідної роботи.

Учасників круглого столу привітали і декани факультетів інженерного інституту ЗНУ, а саме Віктор Коваленко (факультет енергетики, електроніки та інформаційних технологій), Владислав Румянцев (факультет металургії) та Олександр Федченок (факультет будівництва та цивільної інженерії), в.о. декана факультету економіки та менеджменту Єлизавета Ткаченко, а також завідувач кафедри кримінального права і правосуддя ЗНУ Юлія Пирожкова. Вони підкреслили важливість проведення таких круглих столів і побажали всім плідної роботи.

Як зазначила завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ Тетяна Мелехова, участь у круглому столі «Актуальні проблеми проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз та правові шляхи їх вирішення» взяли 62 особи, з яких 48 були присутні на online-засіданні. Серед учасників круглого столу науковці (14 докторів і 26 кандидатів наук), практичні працівники, магістранти та студенти із Запоріжжя, Дніпра, Чернівців і Полтави.

Засідання відбулося за таким секціями, як «Економічна експертиза»; «Товарознавча експертиза»; «Будівельна та земельна експертизи»; «Облік, аудит, контроль в забезпеченні бухгалтерської, фінансової, інформаційної, адміністративної, комп’ютерної безпеки підприємства»; «Дослідження телекомунікаційних систем та засобів»; «Дослідження металів і сплавів»; «Дослідження методів діагностування поламок металургійного обладнання»; «Правове регулювання експертної діяльності в Україні: пошук оптимальної моделі».

Наприкінці заходу Тетяна Олегівна зазначила, що питання, які досліджувалися під час круглого столу, є вкрай актуальними та цікавими, та такими, що потребують подальшого дослідження та опрацювання. Вона подякувала всім учасникам за співпрацю, можливість спілкування з професіоналами та той неоцінений досвід, який набувається під час зустрічей науковців, освітян, студентства та практиків.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини