Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт із медіаграмотності об’єднав студентів-філологів Запорізького національного університету й Сумського державного педагогічного університету

Проєкт із медіаграмотності об’єднав студентів-філологів Запорізького національного університету й Сумського державного педагогічного університету

Проєкт із медіаграмотності об’єднав студентів-філологів Запорізького національного університету й Сумського державного педагогічного університету
05.05.2020 14:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет наукова діяльність студентська наука вебінар

Тридцяте квітня було надзвичайно напруженим для студентів філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), на яких очікували пари, зустрічі з випускниками запорізьких шкіл, але водночас і цікавим, й інноваційним.

На запрошення Олени Семеног, доктора педагогічних наук, професора Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, студенти філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом доцента кафедри української літератури Ірини Бакаленко взяли участь в онлайн-занятті «Навчання української мови крізь призму вимог Концепції «Нова українська школа»».
Студенти-філологи ЗНУ, майбутні учителі-словесники, познайомились з викладачами та студентами інших закладів вищої освіти та долучились до обговорення проблемних питань методики навчання української мови, використання сучасних дидактичних засобів та медіаосвітнього компоненту на уроках української мови, академічної доброчесності учасників освітнього процесу.
Маргарита Надутенко, яка керує Загальноукраїнським центром словникарства УМІФ НАН України, познайомила учасників вебінару з основними напрямками діяльності Українського мовного інформаційного фонду, охарактеризувала електронні словники, які розроблені Українським мовно-інформаційним фондом НАН України, та запропонувала комплекс вправ щодо їх використання вчителями-словесниками. Ольга Ходацька, методист гімназії-інтернату № 13 м. Києва, поділилась власним досвідом навчання школярів української мови.
Студенти ЗНУ: Ілля Ісаєв, Іван Лаврінець, Анастасія Мітєва, Влад Момот, Олена Походенко, Юлія Рева – взяли участь в обговоренні питання формування медіаграмотності школярів нової української школи (НУШ) на уроках української мови.
У межах проєкту з медіаграмотності «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», спрямованого на формування навичок медіаграмотності та критичного сприйняття інформації у студентів (реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів в Україні (IREX in Ukraine)), для студентів філологічного факультету проведено тренінги «Медіаграмотність як важливий складник професіоналізму майбутнього вчителя-словесника», ознайомлено з онлайн-інструментами для створення медіаосвітнього компоненту. А на заняттях з «Методики викладання мови» студенти долучаються до створення інтерактивних вправ з теми «Медіаграмотність».
Влад Момот, Анастасія Мітєва та Юлія Рева розповіли про особливості проходження навчальної педагогічної практики студентами 2 курсу освітньої програми «Середня освіта (українська мова та література)» в онлайн-форматі, про оволодіння онлайн-інструментами для створення сучасних дидактичних засобів, зокрема і з теми «Медіаграмотність».
На думку Ірини Бакаленко, новий формат взаємодії дозволить студентам-філологам не тільки сформувати фахові компетентності та отримати важливу для професійної діяльності інформацію, але й позитивні емоції від спілкування зі студентами інших закладів вищої освіти та авторитетними викладачами. Дякуємо організатору онлайн-зустрічі – Олені Семеног – за запрошення, а учасникам онлайн-зустрічі – за цікавий досвід спілкування! Чекаємо тепер і до себе в «гості» нових друзів – студентів Сумського державного педагогічного університету ім. А. C. Макаренка.

Філологічний факультет

Схожі новини