Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ оприлюднили відеозвернення ректора Миколи Фролова із відповідями на запитання студентів

У ЗНУ оприлюднили відеозвернення ректора Миколи Фролова із відповідями на запитання студентів

У ЗНУ оприлюднили відеозвернення ректора Миколи Фролова із відповідями на запитання студентів
08.05.2020 14:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відеозвернення ректора освітній процес дистанційне навчання гуртожитки

В умовах загальнонаціонального карантину Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує плідно функціонувати в режимі онлайн. Зокрема, його керівництво знайшло змогу підтримувати зв'язок між адміністрацією вишу, зокрема ректором Миколою Фроловим, та студактивом. Упродовж кількох тижнів усі охочі мали змогу заповнити відповідну гугл-форму й поставити актуальні для них питання. Ознайомитися з відеозверненням можна за покликанням: https://youtu.be/6kZcHRQKvQw

На початку звернення ректор Микола Фролов привітав студентів і запевнив, що радий відповісти на їхні численні запитання. Також він зазначив, що думає: це не остання зустріч з ними в такому форматі. Далі Микола Олександрович надав вичерпні відповіді на всі отримані запитання.

- Як буде проходити сесія для 4 курсу, зокрема державні екзамени? Як відбудеться видача дипломів?

- Мною вже затверджений графік завершення навчального року для всіх курсів на всіх факультетах, зокрема й для 4 курсів, у дистанційному форматі. Ця інформація вже є на всіх факультетах, до їхніх представників потрібно звертатися з усіма питаннями щодо завершення навчання. При цьому передбачений варіант складання заліків, іспитів, зокрема державних екзаменів, захист дипломних робіт як у дистанційному форматі, так і стаціонарно, в аудиторіях. Сподіваємося, що після 1 червня карантинні заходи щодо університетів будуть скасовані й ми зможемо спілкуватися зі студентами безпосередньо в аудиторіях.

Про видавання дипломів буде повідомлена додаткова інформація. Особисто кожен випускник бакалаврату отримає свій диплом. Ми добре розуміємо важливість цього документа, зокрема для подальшого вступу до магістратури.

- Чому студенти від’єднуються від пройдених дисциплін в системі Moodle? Чи не можна зберегти доступ до інформаціє хоч до завершення бакалаврату чи до магістратури?

- Електронна система Moodle влаштована таким чином, що розміщеними в ній матеріалами можна користуватися лише під час навчання. Після того, як група студентів завершить курс, вона поступається в системі місцем наступній групі, яка буде його вивчати. Тож вам рекомендується безпосередньо під час навчання фіксувати чи копіювати той курс, який цікавить. Крім того, усі методичні розробки всіх без винятків викладачів знаходяться у фонді наукової бібліотеки ЗНУ. Тут існує великий електронний каталог, за допомогою якого можна знайти всю потрібну інформацію, а потім – отримати її. Тож у кожного студента існує можливість повторити всі потрібні курси.

- Як буде проходити літня практика у студентів 2 курсу спеціальності «соціальна педагогіка» факультету соціальної педагогіки та психології?

- З усіх питань, пов’язаних із проходженням практики студентам цієї групи варто звертатися до керівника проходження практики від вишу Наталії Олександрівни Мамай. Вона на сьогодні вже готова відповісти на всі запитання щодо практики.

- Чи приймуть цього року нове «Положення про гуртожитки ЗНУ»?

- Розуміємо, що це запитання зумовлене змінами в законодавстві. На сьогодні «Положення про гуртожитки ЗНУ» розробляється. Сподіваємося, що на Вченій раді університету в травні або в червні цей документ буде затверджено.

- Що адміністрація робитиме з відпрацюванням у гуртожитках у новому навчальному році? Чи будуть внесені якісь зміни?

- Оскільки це питання постійно підіймається студентами всі 8 років, які я перебуваю на посаді ректора ЗНУ, то адміністрація під час останньої зустрічі зі студактивом, визначили, що останнє слово в цьому питанні має бути за студрадою. А ректорат підтримає будь-яке її рішення. Думаю, що в травні буде остаточно вирішено це питання.

- Чи будуть зараховуватись додаткові бали, якщо поза навчальний час проходить у проектах центру культури і студентської ради в режимів онлайн?

- Так, студентам будуть зараховуватись додаткові бали за участь в онлайн-проєктах студентської ради та центру культури. Тому всі, хто планує отримати додаткові бали, мають активно брати участь у їхніх онлайн-заходах.

- Чи впровадять коли-небудь на базі інженерного інституту ЗНУ хіміко-технологічну освіту?

- Плануємо впроваджувати хіміко-технологічну освіту на базі інженерного інституту ЗНУ, розуміючи актуальність цього питання для наших роботодавців. Але для її запровадження потрібно провести велику підготовчу роботу, зокрема щодо кадрових питань і матеріально-технічної бази. Тому, думаю, що не раніше ніж за рік ми будемо готові до впровадження хіміко-технічної освіти.

- Чи буде можливість вступити на бюджет за скороченою програмою з дипломом молодшого спеціаліста на заочну форму так, як це практикується в «Машинці»? Якщо так, то на які спеціальності?

- У нас минулого року вже відбувався набір на бакалаврат на основі кваліфікації «молодший спеціаліст» за скороченою програмою навчання. але тільки на денне відділення. У цьому році в «Правилах прийому до ЗНУ», з якими можна ознайомитись за покликанням:

http://web.znu.edu.ua/pk/normativni-dokumenti-vstupnoji-kampaniji/,

теж передбачений набір за скороченою програмою на багатьох спеціальностях. Нам невідомо, що така форма навчання може існувати в якомусь університеті на заочному відділенні. Тож в автора питання, певно, недостовірна інформація.

- У 1997 році я вступив на спеціальність «Обладнання і технологія ливарного виробництва», з деяких причин університет не закінчив. Хочу цього року поновитись на контракті. Чи обов’язковий для цього сертифікат ЗНО?

- Ми вже надавали автору цього питання безпосередню відповідь. Я ще раз хотів би підкреслити, що здача ЗНО для поновлення навчання є обов’язковою. Без результатів ЗНО поновитись після такої довгої перерви в навчанні неможливо ні в нашому університеті,ні в жодному іншому ЗВО.

- Для вступу до магістратури потрібно скласти ЗНО з англійської мови. Як університет може допомогти підготуватись до цього в умовах карантину? Чи існують якісь онлайн-курси?

- На жаль, у цій ситуації університет не може допомогти студентам, які навчаються в бакалавраті, підготуватись до складання ЗНО з англійської мови під час вступу до магістратури. Однак перед цим упродовж кількох років студентів вмовляли вивчати англійську мову. Минулого року створили спеціальні групи з підготовки до складання ЗНО з іноземної мови, ці заняття погано відвідували студенти. А зараз студентам виявилась потрібна допомога, але на сьогодні така можливість відсутня.

- Якщо зараз немає можливості заплатити за навчання, а сесія розпочалася (заочна форма). Чи є можливість заплатити після завершення карантину? Чи потрібно оплатити до кінця сесії? Чи є можливість платити частинами?

- На сьогодні університет уже має серйозні фінансові збитки з-за карантинних заходів. Ми, безумовно, можемо погодитись із тим, щоб студенти заплатити за навчання після закінчення карантину. Але лише до початку складання сесії.

- Платимо за охорону гуртожитку, але не вважаємо, що ця послуга якісна. Чи буде оплата за охорону зменшуватися? Чи повернуть гроші за період карантину? Чи з початку нового навчального року оплата за охорону гуртожитків зменшиться?

- Студентська рада неодноразово піднімала питання щодо організації охорони в гуртожитках. Я думаю, що це питання остаточно буде вирішено в серпні, із врахуванням того, як буде складатися ситуація з подолання пандемії корона вірусу, з початком нового навчального року тощо. У серпні разом зі студентською радою ми затвердимо остаточне рішення з цього питання, яке обов’язково оприлюднено. Але підкреслю, що охорона гуртожитків ЗНУ буде обов’язково і в новому навчальному році.

- Не справляюся з матеріалом курсу, маю бажання перевестися на інший факультет або забрати документи. Як це зробити під час карантину?

- Це залежить від індивідуальної ситуації. Однак я б порадив, по-перше, усе ж скласти сесію, а по-друге, почекати до завершення карантину й отримати компетентну консультацію як в деканаті свого факультету, так і в навчальному відділі ЗНУ. У принципі, такий перехід можливий. Однак потрібно, щоб збігалися сертифікати ЗНО, напрямки навчання тощо. Тому й необхідна фахова консультація.

- Коли можна буде забрати речі з гуртожитку?

- Забрати речі можна після завершення карантину. Я сподіваюся, що це відбудеться в перших числах червня, а може, й раніше. Всі речі студентів зараз знаходяться під охороною, вони на місці. Тому занепокоєння з цього приводу можливе, але не має підстав.

- Виселення з гуртожитку буде проходити з 1 липня? Коли можна буде заселитись?

- Думаю, що з цього приводу буде оприлюднено додаткове роз’яснення. Однак хочу підкреслити, що, згідно моїх розпоряджень, поточний начальний рік – дистанційно чи у звичайному режимі буде завершено до 30 червня. Логічно, що з 1 липня буде відбуватись виселення студентів із гуртожитку, щоб підготувати приміщення до нового навчального року.

- Якщо карантин знімуть, а навчання продовжать в дистанційному режимі, а я працюю, чи можу я повернутися до гуртожитку?

- Всім студентам, які поєднують навчання і роботу й проживають у гуртожитку, ми завжди йдемо на зустріч. Якщо карантин завершиться, а навчання триватиме в дистанційному режимі, ви зможете повернутися до гуртожитку. Однак у цьому випадку потрібна довідка з місця роботи, що студент дійсно приступив до роботи та з якого числа.

- Чи почнеться навчальний рік вчасно, чи будуть якісь зміни?

- На сьогодні нашим університетом заплановано, що студенти 2, 3 і 4 курсу бакалаврату й магістратури розпочнуть новий навчальний рік (2020/2021) 1 вересня. Студенти 1 курсу, які вступатимуть до ЗНУ влітку цього року, розпочнуть заняття в залежності від того, коли буде завершена вступна кампанія: можливо, з 1 жовтня, а можливо, з 1 листопада. Ми не вбачаємо в цьому великої драми. Наш університет готовий до такого розвитку подій.

Наприкінці відеозвернення Микола Фролов подякував студентам за запитання й запевнив, що університет, зокрема його керівництво, завжди відкритий до спілкування. Він запевнив, що в разі надходження нових запитань у майбутньому будуть надані на них відповіді в режимі відеозвернення.

 

Схожі новини