Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету організували відеопроєкт #подаруй_мамі_пісню

Представники філологічного факультету організували відеопроєкт #подаруй_мамі_пісню

Представники філологічного факультету організували відеопроєкт #подаруй_мамі_пісню
12.05.2020 14:16 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відеопроєкт День матері

До Дня матері студенти та викладачі філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) створили відеопроєкт, у рамках якого на фортепіано виконали найпопулярніші пісні «материнської» тематики.

Авторка ідеї, старший викладач кафедри української мови Оксана Меркулова розповідає: «Ми не могли пропустити одне з найдушевніших і найщемливіших свят у році – День матері. Усе почалося трохи більше двох тижнів тому з мого дзвінка до третьокурсника Іллі Ісаєва як до одного з найкращих піаністів факультету з пропозицією зробити фортепіанний проєкт. А вже за кілька хвилин у месенджері “Телеграм” у щойно створену групу почали додаватися потенційні учасники – ті, хто вміє грати на піаніно. І вже за пару днів ми сіли за ноти, аби приступити до розучування обраних із заздалегідь сформованого списку пісень. Далі – короткі й не дуже розмови в чатах і телефоном та онлайн-репетиції з нашими музичними коучами – Іллею Ісаєвим та Машею Ткаченко. А потім – численні дублі та години монтування відзнятого матеріалу із Сашком Смирновим. Від початку ідея була записати все в «Zoom» у вигляді одночасної гри – так, як це роблять музиканти, сидячи вдома на карантині й не маючи змоги грати разом на концертах. Але не у всіх учасників нашого відеопроєкту інтернет-зв’язок бездоганний, тож рішення було очевидним: кожен (Ілля Ісаєв, Марія Ткаченко, Ганна Лось, Олександр Смирнов) записується сам, а фіналізуємо все у змонтованому ролику».
Учасники проєкту, який за вчорашній недільний день встиг розчулити всіх, хто його переглянув, підготовку до зйомок згадують із теплотою в голосі.
Третьокурсник Ілля Ісаєв: «Проєкт #Подаруй_мамі_пісню вийшов неймовірно атмосферним і затишним. Щоразу, сідаючи за інструмент, я отримував неабияку насолоду від розучування пісні "Два кольори" – мелодії, що дістає до найглибших куточків серця. Кожну ноту хотілося наситити емоціями, що панували в моїй душі, передати любов до найріднішої людини у світі – Мами... Найскладнішим етапом, звісно ж, був запис відео, що супроводжувався безліччю невдалих дублів (то я кудись не в ту ноту від хвилювання втраплю, то кішка на клавіатуру заскочить). Але вийшло все дуже класно. Дякую кожному виконавцеві за активну творчу співпрацю, тепле спілкування, продуктивні обговорення! Спасибі глядачеві за кожен перегляд та щирі відгуки! І звісно ж, я дякую Мамі, яка є головною натхненницею цієї творчої роботи!».
Магістрантка першого року навчання Ганна Лось: «Ідея проєкту одразу зачепила. Було цікаво згадати музичне минуле, бо розучувати і грати – одне задоволення, особливо тоді, коли ти це робиш заради найріднішої у світі людини. Тож «Чорнобривці», які сама обрала для виконання, я старалася наповнити любов’ю й ніжністю. Найважче було записати відео: багато нервів пішло, а інколи, якщо чесно, хотілося навіть усе кинути. Але мамина підтримка – то найбільша сила. І я щаслива, що взяла участь у цьому проєкті. Воно того варте».
Ділиться спогадами й однокурсниця Ганни Марія Ткаченко: «Ідея флешмобу сама по собі крутезна, адже вся наша праця присвячена найголовнішим жінкам у житті – мамам. І це чи не найбільше надихало на участь. 47 дублів відео? Не проблема! Філологічний навчає витривалості в будь-яких її проявах. А мої сусіди, мабуть, були "уклінно вдячними" ініціаторам цього дійства, бо більше тижня вони слухали «Пісню про матір» у різних станах її вивчення! Так чи інакше, результат – це приємна винагорода за роботу. Ми вклали у свою гру увесь затишок свого батьківського дому і щирість маминої посмішки. А як би ще ми зробили відео настільки атмосферним?».
У двох ролях – музиканта й монтувальника відео – виступив третьокурсник Олександр Смирнов: «Задумка проєкту надихнула на творчість, бо ж для мами хотілося зробити щось оригінальне. Так, обравши пісню "Мамо, вечір догоря" (та не знайшовши її нотного запису), я неочікувано для себе вперше спробував написати власне аранжування. Було трохи незвично, але коли граєш своє, то на серці удвічі тепліше. Із записом відео неочікувано допомогла... кішка, дуже модельно сівши на диван. Найскладнішим, звичайно, був монтаж... Особливо тоді, коли відеоредактор "не захотів" видавати надто важкий за обсягом гігабайтів кінцевий файл. Що ж, довелося трохи помудрувати над тим, як приборкати норовливу програму, але все вийшло. Результат – радісні відгуки про якісну роботу. Все було просто супер! Дякую всім за спільну працю! Ну, і не забуваємо поширювати хештеґ #Подаруй_мамі_пісню!». Тож, виконуючи прохання студентів-філологів, поширюймо хештеґ і проходьмо до перегляду відео за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=Cd23yWXiQVs&fbclid=IwAR3tReRoseytuFNCNN_9mAhwNtXjNgt695JHl1l0RZyx8Rpdu5xYCjFayU4

Схожі новини