Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Оголошено прийом творчих робіт на VII Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Оголошено прийом творчих робіт на VII Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Оголошено прийом творчих робіт на VII Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило   «Хортицькі дзвони»
13.05.2020 15:07 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет кафедра українознавства Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Оргкомітет Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» оголошує новий прийом робіт! У 2020 році Всеукраїнський конкурс «Хортицькі дзвони» стартує всьоме.

Зацікавленій громадськості добре відомо, що конкурс проводиться в пам’ять про українську поетесу та автора-виконавця Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він спрямований на молодіжну творчу аудиторію, бо як яскраво засвідчив творчий шлях Марини Брацило, справжнє творче обдарування потребує уваги й підтримки з юних літ.
Організатором конкурсу «Хортицькі дзвони», започаткованого за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю, є Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University). Курує щорічну підготовку та хід проведення конкурсу кафедра українознавства ЗНУ, яку очолює кандидат філологічних наук Ольга Олександрівна Стадніченко. Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є зокрема Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок.
Із 2017 року співорганізатором конкурсу, в рамках виконання Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016 – 2020 рр., є Запорізька міська рада. Подані на конкурс творчі доробки проходять суворий доконкурсний відбір і ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд Журі. Всього за період з його заснування 2014 року в конкурсі взяли участь більше 300 молодих поетів і авторів пісень. Найкращі роботи компетентне Журі відзначає дипломами, преміями, подарунками. Всього з 2014 по 2019 роки Дипломи лауреатів отримали 53 учасники, 14 стали Дипломантами конкурсу, спеціальні призи та заохочувальні премії отримали 24 конкурсанти.
За ці роки «Хортицькі дзвони» зібрали під своїм дахом молоді творчі обдарування в поезії та авторській пісні практично з усіх областей України. Важливо зазначити, що Конкурс має постійний професійний склад журі з числа київських та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком. Зазвичай конкурс імені Марини Брацило стартує навесні і датою його оголошення визначається певна вагома соціокультурна подія в житті країни, як от: день народження Т.Г.Шевченка, Всесвітній день поезії тощо.
Старт «Хортицьких дзвонів – 2020» приурочений до Міжнародного дня сім’ї, який відзначається 15 травня. Адже однією з відзнак нашого конкурсу є спеціальний приз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей. Конкурс хоче привернути увагу молоді до важливості збереження зв’язку між поколіннями в родині, що втілює історичну тяглість та ідентичність української нації, до проблеми висловлення найкращих почуттів між найближчими людьми.
Тим хто бажає долучитися до «Хортицьких дзвонів – 2020» необхідно подати творчі роботи до 15 жовтня 2020 року на електронну адресу конкурсу. Обсяг доробку має складати 20-25 віршів для номінації «Поезія» або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації «Авторська пісня». Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська. Підсумки конкурсу будуть підбиті до дня народження Марини Брацило – 2 грудня 2020 року.
В повному обсязі умови конкурсу викладені на поетичному сайті Марини Брацило в розділі «Конкурс»: www.bratsylo.com.ua та на офіційній сторінці «Хортицьких дзвонів» у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/
Умови участі
у VІІ Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії
та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»
1.Конкурс поетів-початківців та тих, хто шукає себе в українській авторській пісні, проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня».
У межах основних номінацій можна також позмагатися за спецпризи:
у номінації «Поезія»:
• спецприз за патріотичні мотиви в поезії;
• спецприз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей;
• спецприз «Надія конкурсу».
У номінації «Авторська пісня» передбачено спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.
2. До участі в конкурсі допускаються молоді автори віком від 15 до 25 років, які у визначений термін подали до розгляду журі рукописи власних поетичних творів (мова конкурсу – державна – українська) чи аудіозаписи пісень. Можливе подання матеріалів на конкурс одразу в обох номінаціях.
3. Формат подання:
• рукописи поетичних творів (20-25 віршів) в номінації «Поезія» надаються у форматі Microsoft Word (*doc, *rtf), шрифтом 14 (Times New Roman), через 1,5 інтервал, на папері формату А-4; усі поля (верхнє, нижнє, праве, ліве) – 2 см;
• пісенний матеріал в номінації «Авторська пісня» подається у вигляді аудіозапису двох пісень на цифрових носіях та текстів до них.
4. До подань в обох номінаціях додаються:
• анкета учасника;
• автобіографія;
• фотокартка розміром 10 х 15;
• повна домашня адреса, номер мобільного телефона та e-mail.
5. Журі не розглядає твори, які мають антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм; містять ненормативну лексику або написані суржиком.
6. Подані рукописи не повертаються і не рецензуються.
7. Оргкомітет проводить попередній відбір робіт на предмет дотримання учасниками Умов конкурсу. Для сприяння більшої об’єктивності відбору переможців, Оргкомітет, згідно з Положенням, надає для розгляду Журі конкурсні роботи в анонімному порядку (під псевдонімами) згідно з реєстрацією.
8. Положенням про конкурс передбачається кількісний ліміт переможців (лауреатів) конкурсу в кожній номінації – не більше чотирьох осіб (І, ІІ та ІІІ місця), яким присвоюється звання "Лауреат конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило". Окрім переможців, Журі визначає також двох дипломантів (по одному в кожній номінації), яким присвоюється звання "Дипломант конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило». Визначаються також переможці в межах зазначених спецпризів.
Партнери конкурсу мають право вносити пропозиції щодо додаткових відзнак конкурсантів.
У разі низької якості творів Журі конкурсу уповноважене не відзначати жодного лауреата (дипломанта) конкурсу на рік.
Додаткова інформація щодо проведення Конкурсу на сайтах Запорізького національного університету та www.bratsylo.com.ua, на офіційній сторінці у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/
за тел. 061-289-12-82 (кафедра українознавства), 067-648-17-17, 099-055-46-07 (координатор Стадніченко Ольга Олександрівна), 050-577-18-38 (член Оргкомітету Цапліна Ірина)
Рукописи до 15.10.2020 року надсилати на електронну скриньку оргкомітету: khortdzvony@gmail.com, також можна подати особисто: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66а, Запорізький національний університет, кафедра українознавства (корп. 2, ауд. 413).
Переможці і загальні підсумки Конкурсу будуть представлені широкій громадськості до Дня народження Марини Брацило - 2 грудня 2020 року.

Оргкомітет

Схожі новини