Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ продовжуються заняття в online-форматі

На кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ продовжуються заняття в online-форматі

На кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ продовжуються заняття в online-форматі
14.05.2020 14:21 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет економіки та менеджменту кафедра обліку аналізу оподаткування та аудиту освітній процес дистанційне навчання

В умовах карантину викладачі кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту факультету економіки та менеджменту інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) використовують не тільки традиційні методики навчання. З урахуванням вимог сьогодення, на кафедрі підходять до процесу викладання й  контролю за засвоєнням студентами знань творчо, застосовуючи новації, а також свій професійний досвід і знання. Під час online занять викладачі кафедри активно використовують наочні схеми за матеріалами лекцій із різних дисциплін, застосовуються власні методичні розробки всього колективу кафедри тощо.

Так, наприклад, під час заняття зі студентами 3 курсу денного відділення з освітньої програми «оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством» завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту професор Тетяна Меліхова прочитала лекцію з дисципліни «Фінансовий облік». Вонак наочно розставивила основні акценти, на які потрібно звернути увагу, провела авторську систематизацію інформації з кожної теми для кращого засвоєння студентами матеріалу. Посібники з фінансового обліку, де  з кожної теми є тести та питання для перевірки засвоєного матеріалу, приклади завдань з рішенням, а також завдання для самостійного розв'язування за представленими зразками, викладені на Moodle ЗНУ. Під час заняття зі студентами 4 курсу з дисципліни «Теорія і методика документування обліку та аудиту-2», Тетяна Олегівна використовувала платформу Zoom задля взаємодії між викладачем та студентами. «Оnline-лекції, – впевнена Тетяна Меліхова, – студенти завжди слухають із великим задоволенням. Серед «плюсів» таких занять – їхня максимальна наближеність до аудиторних, адже студент має можливість ставити запитання лекторам і отримувати на них відповіді в режимі реального часу. А для працюючих за фахом студентів є можливість приєднатись до оnline-занять безпосередньо на робочому місці або переглянути матеріал з курсу в програмі Moodle ЗНУ».

На кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту практикується і захист презентацій із різних дисциплін. Такий оnline-захист із дисципліни «Фінансовий облік» провели для студентів 3 курсу (спеціальність «Облік і оподаткування», денне відділення) професор Тетяна Меліхова та викладач кафедри Наталія Чакалова. Під час заняття пройшла демонстрація матеріалу, який підготували студенти за індивідуальним завданням із курсу, що передбачає практичний приклад з розкриттям важливих аспектів досліджуваного питання. Це вчить студентів пошуку, обробці та групуванню інформації, отриманої на заняттях, з різноманітних джерел та нормативно-правових актів. Публічний захист відбувався за допомогою платформи Zoom. Студенти отримали навички з підготовки презентації та сценарію для його захисту, виступу перед аудиторією, можливістю ставити питання та отримувати відповіді. Дуже приємно зазначити, що студенти користуються тими посібниками, які вдумливо й творчо підготували для них їхні викладачі.

Як свідчать відгуки на проведення оnline-лекцій на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, віддалені заняття для багатьох студентів мають позитивні моменти. Так, студентка-заочниця Ольга Антонова в період карантину продовжує працювати, тому надані на Moodle ЗНУ лекції та презентації з різних предметів її дуже виручають. Анна Козубова вважає оnline заняття дуже комфортними, особливо для студентів, які працюють або мають на даний час проблеми з пересуванням з міста в місто. Аня, як і багато хто зі студентів, що активно вчаться під час карантину, вдячна своїм викладачам: «Неважливо, де ти знаходишся, коли є взаємне бажання вчити і вчитися!».

 

Кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту

Інженерний інститут

 

 

 

Схожі новини