Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із 55-річчям видатного математика і педагога Михайла Клименка!

Колектив ЗНУ вітає із 55-річчям видатного математика і педагога Михайла Клименка!

Колектив ЗНУ вітає із 55-річчям видатного математика і педагога Михайла Клименка!
18.05.2020 13:10 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет ювілей привітання

Днями 55 річницю з дня свого народження відсвяткував доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Михайло Клименко, який довгі роки своєї натхненної праці присвятив рідному університету.

Михайло Іванович – випускник 1989 року на той час Запорізького державного університету, на базі якого здобув спеціальність «Математик, викладач». Цього ж року розпочав тут й свою фахову діяльність: спочатку на посаді асистента кафедри прикладної математики, а потім – старшого викладача. Працював також на кафедрі теорії та практики менеджменту. У 2007 році йому було присвоєно науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук та рекомендовано на посаду доцента кафедри математичного аналізу.

Увесь цей час Михайло Клименко здійснював активну викладацьку діяльність, читав лекційні курси та проводив семінарські, лабораторні заняття для студентів з дисциплін природничого та економічного циклу: «Математичний аналіз», «Вища математика для економістів», «Дослідження операцій і математична економіка», «Операційне числення», «Варіаційне числення та методи оптимізації», «Шкільний курс математики та методика її викладання», «Методи обчислень» тощо. Як досвідчений фахівець своєї галузі викладач завжди підходив творчо до виконання освітніх завдань, застосовуючи різноманітні прийоми активізації роботи студентів, а також здійснював методичне забезпечення основних та спеціальних курсів.

Численні наукові та методичні праці, статті у фахових виданнях, що присвячені аналізу хвильових процесів у багатошарових оболонках, застосування математичних методів дослідження у галузі менеджменту та економіки забезпечили йому повагу й достойну рейтингову позицію у колі наукової спільноти. Його авторству належать низка навчально-методичних видань та навчальних посібників («Варіаційне числення та інтегральні перетворення» із грифом МОН України та інші). Наразі Михайло Клименко працює над докторською дисертацією на тему «Стаціонарні задачі динаміки багатошарових конструкцій».

Михайло Клименко – активний учасник різного рівня наукових конференцій з актуальних проблем математики, інформатики та економіки, семінарів кафедри та факультету, на яких обговорюються наукові та навчально-методичні розробки представників науково-педагогічного колективу. Сам він здійснює дослідження у рамках напряму «Математичне моделювання композиційних структур». Шановний ювіляр входить до складу спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 01.05.02 – «Математичне моделювання та обчислювальні методи». Також він – член редколегії фахового збірника «Вісник Запорізького національного університету. Математичне модулювання і прикладна механіка»

Свій досвід та напрацювання знаний науковець передає талановитій молоді факультету, виступаючи науковим керівником курсових та дипломних досліджень студентів спеціальності «Математика». Допомагає також їм у підготовці доповідей до участі в щорічній науковій конференції молодих вчених, що її проводить ЗНУ, та інших наукових заходах, формує професійну та педагогічну культуру майбутніх математиків та викладачів, працелюбність та їхні комунікаційні навички. Михайло Клименко є членом журі конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад із математичних напрямів тощо.

Досвідчений педагог і знаний математик Михайло Іванович користується заслуженою повагою співробітників і студентів. Коректний, ввічливий, він завжди готовий надати підтримку молоді.

Увесь широкий загал ЗНУ, а також математичного факультету щиро вітають ювіляра з його визначною датою і  зичать йому усіляких гараздів в особистому житті й багатьох визначних звершень у його професійній діяльності!

 

Схожі новини