Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті триває реалізація Проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+

На юридичному факультеті триває реалізація Проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+

На юридичному факультеті триває реалізація Проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+
18.05.2020 14:12 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет проєктна діяльність проєкт J Monnet Програ

Юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує реалізацію Проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+ із впровадження (implementation) навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 для магістрів та аспірантів правничих спеціальностей.

14 травня координатором Проєкту доцентом Олексієм Макаренковим була проведена чергова планова лекція із зазначеного курсу за темою «Номінативні характеристики європейської та вітчизняної антикорупційної культури як методологічний інструментарій їхнього осмислення». Через мережу Інтернет на платформі Зум ІКІ слухачі змогли прослухати питання вихідних номінацій антикорупційного законодавства, його  трансформацій та практик застосування; їхні юридико-технічні, семасеологічні, екстралінгвістичні та інші формально-юридичні особливості у відповідному профільному Республіки Словаччини, Республіки Болгарії та Республіки Хорватії; інтертекстуальних зв’язків з метатекстом як законодавчих документів, так й актів правозастування.

Під час дискусій були знайдені відповіді щодо можливих варіантів подолання розбіжностей в інтерпретаціях норм права та їхньої уніфікації, що спрямовані на досягнення європейських стандартів доброчесності у публічно-правових відносинах; уніфікації положень вітчизняних нормативно-правових актів із відповідними нормами країн ЄС, які мають найвищі показники індексу нетерпимості сприйняття корупції (Corruption Perception Index); елімінації деструктивних чинників психолінгвістичного та іншого характеру, що впливає на ефективність діяльності з протидії корупції в Україні, починаючи від залучення до цієї роботи експертів для проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів та закінчуючи виконанням рішень у справах щодо суб’єктів корупції.

За підсумком проведеного заняття й на виконання вимог Програми був проведений моніторинг його якості та визначено завдання до виконання слухачами. Відомості про лекції також знайшли своє висвітлення на сайті навчального курсу, із цією інформацією можна ознайомитись за покликанням: https://almak17.wixsite.com/website, відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities).

Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність керівництву ЗНУ та Програми, Агенції (EACEA EU) за підтримку, консультації та організаційну допомогу, а також компаніям Google, LLC і Zoom Video Communications, Inc. за надання можливості користуватися їхніми технологіями на безоплатній основі для повноцінного проведення усіх заходів зазначеної лекції.

 

Юридичний факультет

 

Схожі новини