Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ ректор Микола Фролов зустрівся з представниками студентського активу в онлайн-режимі

У ЗНУ ректор Микола Фролов зустрівся з представниками студентського активу в онлайн-режимі

У ЗНУ ректор Микола Фролов зустрівся з представниками студентського активу в онлайн-режимі
19.05.2020 14:15 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University зустріч ректорату зі студентами студентське самоврядування zoom-конференція

Дев’ятнадцятого травня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) в форматі zoom-конференції відбулася зустріч ректора Миколи Фролова й представників керівництва вишу зі студентським активом університету. Такі заходи є традиційними для ЗНУ, однак уперше, через карантин, ця подія відбулася в онлайн-режимі.

На початку зустрічі ректор Микола Фролов привітав усіх її учасників. Він зауважив, що під час карантину університет продовжує плідно працювати в усіх напрямках, зокрема він взаємодіє зі студентами. А керівництво вишу готове надати відповіді на всі актуальні для студентської молоді питання. Спершу Микола Олександрович відповів на 16 питань, які напередодні від імені студентів передала представникам адміністрації голова студентської ради Світлана Корнієнко. Потім усі охочі мали змогу поставити свої питання ректору чи проректорам в режимі онлайн.

Зокрема, студентів хвилювало,чи відбудеться в цьому році вже традиційній для нашого університету студентський форум, який уже кілька років поспіль студентська рада у серпні влаштовує на базі санаторію-профілакторію на острові Хортиці для молодіжних активістів? Микола Олександрович запевнив, що, за умови завершення до того часу карантину, керівництво всебічно підтримує студентську раду в її прагненні організувати й провести такий форум. Зокрема, надасть для цього приміщення санаторію-профілакторію. Також він порадив студентам обговорити всі питання, пов’язані з проведенням форуму, в робочому порядку з проректором  з наукової роботи Геннадієм Васильчуком.

На запитання, яким чином і куди подавати наукові роботи для отримання балів за позанавчальну роботу, ректор порадив уважно слідкувати за офіційним сайтом університету. Тут із 20 травня розмістять інформацію щодо програми, куди потрібно подавати наукові роботи. Також із цього питання студенти можуть звернутися до проректора Геннадія Васильчука.

Студентів, серед іншого, цікавило, чому на біологічному факультеті перенесено сесію? Микола Фролов запевнив присутніх, що навчальний рік в ЗНУ завершиться до 30 червня, до цього часу мають відбутися літня сесія, атестація, захисти державних робіт, проведення державних іспитів. Лише на двох факультетах – на біологічному й на юридичному – практика була продовжена до 5-6 липня, це зумовлено технічними причинами. Із графіками завершення навчального року всі студенти можуть ознайомитись на сайті університету або звернувшись до деканатів своїх факультетів. Він зазначив, що з 18 травня декани й заступники деканів знаходяться в університеті й ладні надати студентам усю потрібну інформацію.

Відповідаючи на запитання, яким чином відбуватиметься вручення дипломів випускникам бакалаврату, ректор наголосив, що навчальний рік буде завершено дистанційно. Чи буде урочисте вручення дипломів випускникам бакалаврату, студентів повідомлять додатково після 1 червня. При цьому дипломи обов’язково будуть видані всім, хто завершив навчання в бакалавраті, адже серед них чимало тих, хто планує продовжити навчання в магістратурі ЗНУ, а для цього їм потрібні документи.

Студентів хвилює питання, де можна дізнатися про розклад державних іспитів? Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначив, що існує два варіанти проведення державної атестації: якщо завершиться карантин, то з 15 червня іспити відбудуться стаціонарно або ж атестація відбудеться дистанційно. Існує лист від Міністерства освіти і науки України, що містить рекомендацію проводити державну атестацію в дистанційній формі. На базі цього документу в університеті найближчим часом розроблять відповідне розпорядження.

На запитання, чи буде цього року ухвалене нове «Положення про гуртожитки ЗНУ», Микола Олександрович порадив голові студентської ради Світлані Корнієнко звернутися до начальнику відділу виховної роботи Світлани Кондратенко. На цьому тижні студентський актив може внести правки до вже готового документу, який буде затверджений 26 травня на засідання Вченої ради університету.

Також пролунало запитання, чи будуть повернуті кошти студентам, які мешкають у гуртожитках вишу, за час карантину? Ректор запевнив, що після 30 червня, коли відбудеться виселення студентів із гуртожитків на літній період, буде здійснений перерахунок за комунальні послуги за весь час карантину й усі кошти будуть повернені студентам через бухгалтерію.

Під час зустрічі була озвучена пропозиція надавати додаткові бали студентам-активістам за громадську діяльність. Микола Олександрович підкреслив, що на сьогодні в ЗНУ існує не оцінювання, а система накопичення балів за виконання академічних завдань. Представники ректорату, обговоривши цю пропозицію, не знайшли алгоритм, який би дозволив надавати студентам бали за участь у студентському самоврядуванні.

На запитання, чи зможуть студенти цього літа, як і минулого, проживати в гуртожитку, ректор запевнив, що така можливість передбачена для представників пільгових категорій, яким нема де більше мешкати крім гуртожитків, а це – близько 200 осіб. Крім того, надавши довідку з місця роботи, влітку в гуртожитку можуть мешкати студенти, які в цей період працюють.

Як організовуватимуть роботу комісії із перескладання окремих предметів для тих, хто після перескладання одного іспиту може претендувати на червоний диплом? На це питання проректор Олександр Гура порадив написати відповідну заяву на ім’я деканату й надіслати його через вайбер. Звісно, для таких студентів створять умови, аби вони змогли перескласти іспити й отримати дипломи з відзнакою.

Також студентів хвилювали питання, пов’язані з якістю дистанційного викладання від деяких викладачів, прозорістю системи оцінювання, сексистські вислови та принизливі репліки від деяких викладачів під час пар та те, як уникнути помсти з боку викладачів після скарг?

Микола Олександрович зазначив, що для багатьох викладачів дистанційний спосіб навчання студентів й спілкування з ними став новим. Однак більшість із них доклали багато зусиль задля того, щоб освітній процес був плідний і під час карантину. За останні два місяці для діджиталізації навчання зроблено більше ніж за останні 10 років. При цьому всім педагогічним працівникам під час карантину заробітна плата виплачувалась у повному обсязі. Тож і вимоги до них відповідні. Й студенти мають право скаржитись, якщо рівень викладання їх не влаштовує. Зараз, враховуючи можливість повернення пандемії наступного року й, відповідно, повернення навчання в онлайн-режим, на початок нового навчального року будуть сформовані вимоги до викладачів. Від їхнього виконання педагогічними працівниками буде, зокрема, залежати розподіл навантаження.

Крім того, ректор запевнив, що офіційна заява студента є підставою для того, щоб ректорат розпочав розслідування щодо вказаного випадку, зокрема в ЗНУ діє «Положення про комісію з вирішення конфліктних ситуацій». Члени цієї комісії під керівництвом першого проректора Олександра Бондаря вивчать ситуацію і нададуть об’єктивну оцінку діям усіх її учасників. Щоб виключити можливість помсти, студенту потрібно звернутися до ректорату, проректорів чи деканату, де йому нададуть захист.

Серед тем, що цікавили студентів, також був перебіг ремонтних робіт в начальних корпусах ЗНУ. За словами Миколи Олександровича, на сьогодні в університеті тривають активні ремонтні роботи в навчальних корпусах і благоустрій території. Зокрема, ректор запевнив, що до 1 вересня буде завершений ремонт у коворкінгу для студентів, який облаштовують на другому поверсі комбінату громадського харчування. Крім того, до початку нового навчального року закінчиться ремонт на 3 поверсі та розпочнуться ремонтні роботи на 2 поверсі навчального корпусу № 1. Зараз тривають ремонти санвузлів у різних корпусах, ремонти дахів тощо. «Університет живе та працює», – запевнив ректор.

Крім того, він відповів на запитання, що пролунали під час онлайн-конференції. Зокрема, йшлося про можливість проживати в гуртожитку під час проходження практики й скасування відпрацювання за проживання в гуртожитку, якщо так вирішить студентська рада.

Наприкінці зустрічі Микола Олександрович попросив усіх присутніх розповсюдити почуту під час зустрічі інформацію серед студентів вишу. «Здоров’я вам, натхнення, оптимізму й любові до університету», – побажав студентам ректор Микола Фролов.

 

Схожі новини