Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК провели підсумкову онлайн-конференцію з переддипломної практики

В ЕПК провели підсумкову онлайн-конференцію з переддипломної практики

В ЕПК провели підсумкову онлайн-конференцію з переддипломної практики
22.05.2020 14:25 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University ЕПК факультет журналістики освітній процес дистанційне навчання практика

Двадцять першого травня відбулась підсумкова онлайн-конференція з переддипломної практики з використанням інструментів дистанційного навчання для студентів спеціальності «Журналістика» 4 курсу Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Для проведення онлайн-зустрічі з керівниками практики обрали платформу ZOOM.

В онлайн-конференції взяли участь здобувачі освіти та їхні керівники практики – викладачі ЕПК та кафедри видавничої справи і редагування факультету журналістики:  доценти Інна Горбенко,  Анастасія Кондрико, Наталія Романюк, Наталія Тяпкіна,  завідувач практикою коледжу Інна Кирилова, доцент кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова. Модератором зустрічі стала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, старший викладач кафедри видавничої справи і редагування Галина Микитів.

Треба відзначити, що бази практик студентів були досить різноманітні: і пресслужба ЗНУ, і газета «Запорозька Січ», і газета «Клякса», і  Упраління соціального захисту населення Хортицького району Запорізької міської ради, і видавничо- поліграфічні організації, і відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, а також приватна броварня «KronSbeer» та компанія з виготовлення безкаркасних меблів, торгових палаток і тентів «PromoZP» та інші.

Відзначимо, що застосування цифрових онлайн-технологій дистанційного навчання дозволило викладачам надавати студентам під час практики консультативну допомогу в опрацюванні завдань практики.

Під час захисту студенти прозвітували про свою переддипломну  практичну роботу, розповіли про виконання програми практики, успіхи, досягнення, здобуті знання, вміння та навички, продемонстрували презентації своїх здобутків, зразки робіт і коротко озвучували висновки, до яких дійшли у процесі практики. Вони також відповідали на поставлені керівниками запитання. За словами студентів, під час практики вони опанували редакторську, журналістську і коректорську роботу, працювали над наповненням сайтів фотографіями та матеріалами, над розробкою макетів продукції, створенням рекламних матеріалів, заміток та іншого контенту для соціальних мереж, створювали й розвивали профілі різних організацій у соціальних мережах, працювали над блогами, моніторили ефективність їх роботи, аналізували ринок медіапродукції, підтримували зв’язок з аудиторією, працювали над підготовкою і написанням інтерв’ю для рубрики «Історії успіху випускників ЗНУ», створювали літературні вікторини, здійснювали літературний переклад текстів, писали матеріали для різної аудиторії, зокрема і для дітей.

Також студенти мали змогу здобути компетенції, пов’язані з версткою, стилістичною і лексичною редактурою матеріалів видань, із створенням інформаційних матеріалів на різні теми, підготовкою коментарів, пошуком новин та моніторингом преси. Під час проходження практики в умовах карантину студенти отримали  практичний досвід прийому замовлень для створення фірмових візиток для різних закладів, створення для певної організації логотипу, фірмового стилю, брендбуку, макету й дизайну сайту, який відповідає потребам споживача. Крім того, вони навчились знаходити, аналізувати, редагувати, структурувати інформацію, робити рубрикацію новин для підвищення ефективності сайту та створення зручного для користувача дизайну.

Цікавою практичною роботою для студентів було також створення та редагування іміджевих і рекламних матеріалів (листівок, буклетів про ЕПК, оголошень рекламного характеру для абітурієнтів та для підготовки до ЗНО) під керівництвом Галини Микитів – начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, яка має потужний досвід редакторської роботи.

Загалом, студенти і викладачі відзвітували про проходження практики, поділилися враженнями, обговорили недоліки та шляхи оптимізації такої практики в майбутньому. Також учасники заходу мали змогу поставити всі актуальні для них запитання й отримати на них вичерпні відповіді. Варто відзначити, що, навіть у складних умовах карантину, частина цих студентів-випускників вже працевлаштована.

Колектив ЕПК і ЗНУ бажає студентам успішного завершення навчального року й реалізації в набутій професії!

Олена Переверзєва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини