Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті триває успішна реалізація проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus

22.05.2020 14:00 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет проєктна діяльність міжнародна діяльність проєкт J Monnet Програми ЄС Erasmus

На продовження реалізації Проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+ із впровадження (implementation) навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 для магістрів та аспірантів правничих спеціальностей на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися відповідні тематичні заходи.

19 травня 2020 року декан юридичного факультету ЗНУ, відповідальний виконавець проєкту, професор Тетяна Коломоєць окреслила завдання Проекту, які вирішується за підсумками обговорення доповідей учасників Щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Запорізькі правові читання» 19-20 травня 2020 року, відкрила цю конференцію та презентувала наукову роботу з проблемних аспектів дефініцій антикорупційного законодавства («близькі особи», «суб’єкт корупції» та інших). Учасники проєкту також оприлюднили доповіді з правових підстав для трансформації змістовних конфігурацій правосвідомості у бік доброчесності; ефективності роботи національного антикорупційного бюро України тощо.

21 травня координатором Проєкту доцент Олексій Макаренков провів чергову планову лекцію в рамках зазначеного курсу за темою «Антропологічні, аксіологічні, герменевтичні, синергетичні детермінанти доброчесності у правових відносинах». Через мережу Інтернет на платформі Зум ІКІ слухачі змогли прослухати питання інтерпретації й застосування антикорупційних норм права про подарунки, публічний та приватний інтерес, позаекономічні складники приватного інтересу, реальний конфлікт інтересів, спеціально уповноважені суб’єкти та викривачі у сфері протидії корупції тощо. З-поміж іншого, слухачі лекції та учасники обговорення проблеми дієвості та ефективності інституту декларування доходів чиновниками публічної влади звернули увагу на те, що вперше декларування виникло у 1965 р. у США, а з кінця 1970-х років було запроваджено у Сполученому Королівстві Великої Британії та Ірландії. Було також розкрито проблеми з імплементації антикорупційних стандартів у Республіці Польщі, в Угорщині та Румунії.

Зокрема, відзначено, що серед цих країн Угорщина найбільш неквапливо впроваджує рекомендації РЄ в особі її спеціалізованого органу  GRECO (The Group of States against Corruption) зі стандартів доброчесності у публічній владі й наразі демонструє найменшу ефективність прокуратури за напрямами забезпечення процесуального керівництва у справах притягнення до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення й підтримання публічного обвинувачення по ним у суді, проте, одночасно, рівень хабарництва серед поліцейських демонструє низхідний тренд. За підсумком проведеного заняття й на виконання вимог Програми був проведений моніторинг його якості та визначено завдання до виконання слухачами.

22 травня учасники Проекту взяли участь у науково-практичному семінарі на тему: «Особливості академічного письма в Польщі», організованого Центром українсько-європейського наукового співробітництва. Під час заходу завідувач кафедри іноземних мов, керівник міжнародного офісу в Куявському університеті у Влоцлавеку (Польща), експерт у галузі освіти та електронних навчань для дорослих mgr Joanna Skiba повідомила про основні складові наукових публікацій, параметри журналів різних індексів цитування для їхньої публікації. Також вона наголосила на важливості колективної роботи вчених у процесі підготовки наукових досліджень, яка слугує чинником пожвавлення кооперації як міждисциплінарного, так й міжнаціонального характерів, зокрема й під час виконання та поширення результатів Проєкту.

А відповідність цим критеріям стає суттєвою перевагою для публікації результатів досліджень у наукових журналах, бібліографічні відомості та індекси цитування авторів статей яких реферуються на пошукових інтернет-платформах Scopus за покликанням: https://www.elsevier.com/solutions/scopus і Web of Science за покликанням:

Інформація про вищезазначені заходи розміщена на сайті Проєкту за покликанням: https://almak17.wixsite.com/website, відповідно до вимог поширення результатів проєкту (dissemination activities).

Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність керівництву ЗНУ і Програми, Агенції (EACEA EU), Центру українсько-європейського наукового співробітництва за підтримку, консультації та організаційну допомогу, mgr Joanna Skiba (University of Humanities and Economics in Włocławek за покликанням: https://ksw.wloclawek.pl/) за цікаву змістовну лекцію, а також компаніям Google, LLC і Zoom Video Communications, Inc. за надання можливості користуватися їхніми технологіями на безоплатній основі для повноцінного проведення усіх вищезазначених заходів.

Юридичний факультет