Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, голова Михайлівської райдержадміністрації, шкільний вчитель історії та правознавства Олексій Тимків

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, голова Михайлівської райдержадміністрації, шкільний вчитель історії та правознавства Олексій Тимків

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, голова Михайлівської райдержадміністрації, шкільний вчитель історії та правознавства Олексій Тимків
25.05.2020 11:28 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історичний факультет пресслужба проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»

Триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University), розпочатого за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування та реалізованого за активної підтримки представників різних факультетів університету. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника історичного факультету Олексія Тимківа. Під час навчання на останньому курсі він уже працював викладачем історії та правознавства у Володимірівській загальноосвітній школі, потім перевівся на роботу до Якимівської гімназії. Надалі Олексій продовжував свою професійну діяльність на посадах начальника відділу освіти, молоді та спорту, начальника загального відділу в Якимівській селищній раді Якимівського району Запорізької області. Зараз Олексій – голова Михайлівської районної державної адміністрації Михайлівського району Запорізької області.

-Олексію, згадайте, коли Ви визначилися із майбутньою професією і хто Вам у цьому допоміг?

-Шлях історика я обрав ще під час навчання в школі. Мене завжди цікавила історія України та світу, найбільшу увагу приділяв історії рідного краю. Ці предмети нам викладала прекрасна вчителька Ольга Миколаївна Ладиженко. Шкільні заняття тоді мене дуже захоплювали, й для себе я визначив, що стану студентом Запорізького національного університету, буду навчатися на історичному факультеті. На вибір ЗВО, звичайно, вплинули й викладачі, які приходили до нашої школи із ЗНУ. Для учнів вони читали лекції, вели курси з української мови та історії.

-Ваші перші враження від студентських років у ЗНУ?

-Перший день в університеті став для мене стресовою та водночас цікавою подією. Мені, новачку-першокурснику, коридори «рідного третього поверху» історичного навчального корпусу попервах здавалися тоді лабіринтами, по яких мене вів ще не зовсім зрозумілий розклад. Уже після зустрічі і знайомства з куратором, кількох лекцій, проведених талановитими викладачами, та більш близького знайомства з одногрупниками страх поступово відступив, і нас цілком поглинуло університетське життя.

-Що Вам найбільше запам’яталося з часів навчання? Згадайте Ваших улюблених викладачів.

-Важко виділити найулюбленіших викладачів та дисципліни, адже кожен лектор історичного факультету однаково вмів нас зацікавити своїм предметом, у кожного був свій стиль викладання і своя харизма. При цьому одні з них були суворими та вибагливими, як от, скажімо, Сергій Романович Лях. Інші були трішки старші за нас, молоді викладачі проте вміли зацікавити студентів певними моментами й ракурсами у своїх лекціях, як от Руслан Борисович Шиханов. І, звичайно, наш неперевершений, шановний професор – Федір Григорієвич Турченко, від спілкування із яким залишилися незабутні враження. Усі викладачі були цікаві по-своєму, на факультеті не було жодного, хто б не вражав своїми знаннями, ентузіазмом, вмінням заражати своїми ідеями.

-А чи спілкуєтеся Ви зі своїми колишніми однокурсниками?

-Із багатьма зі своїх одногрупників і досі підтримуємо зв’язки. Але через велику завантаженість та брак вільного часу спілкуємося, здебільшого, в соціальних мережах. Хоча є велике бажання відновити тісні стосунки зі своїми колишніми однокурсниками і колегами по професії.

-Що Вам надав університет для становлення у професії?

-Коли настав час прощатися з історичним факультетом, студентством  та ЗНУ, звичайно, було дуже сумно. Проте роки навчання пройшли недарма і, коли отримав диплом, то разом із ним відчув і впевненість у тому, що університет цілком підготував мене до майбутнього самостійного життя. Значний неоціненний багаж знань і досвіду, які ми здобули тут під час навчання, стали надійною базою для початку стрімкого кар’єрного зростання. Ми пишалися, пишаємося й будемо пишатися тим, що є випускниками Запорізького національного університету, його історичного факультету! Гарне майбутнє, впевнений, неодмінно чекає на тих, хто тут навчався і навчається, адже його запорукою є прекрасний професорсько-викладацький колектив факультету, який надає студентам актуальні знання і готує до професій, що користуються попитом на ринку праці!

-Які досягнення Ви на сьогодні маєте і що входить до Ваших планів на майбутнє?

-Знання й навички, які отримав ще в університеті, звичайно, стали у пригоді й під час мого вчителювання у школі, і в адміністративній роботі, відколи очолив освітні відділи Якимівської райадміністрації, і зараз – на посаді голови Михайлівської районної державної адміністрації. Застосовую весь отриманий під час навчання багаж і потім здобутий досвід під час роботи з утворення нових громад і реформування діяльності районів, під час участі нашого району у різних проєктах, грантах тощо. Головне, намагаюсь зробити, аби цей досвід був корисний для людей. Ми всі разом працюємо в одній команді, будуємо сучасну державу і намагаємося зробити її потрібною і справедливою для кожного, хто у ній живе. Головною моєю метою, як голови Михайлівського району, наразі є вирішення соціально‑економічних проблем та будівництво нових шкіл.

- І, насамкінець, Ваша настанова для нинішніх студентів ЗНУ.

- Мені б хотілося, щоб якомога більша кількість молодих людей почали цікавитися власною історією. Тоді, вважаю, серед випускників університету було би більше фахівців, які б чудово розбиралися в сучасних потребах громадянського суспільства і працювали б на вирішення актуальних завдань. А ще – більше би гарних вчителів йшли викладати у навчальні заклади та піднімали загальний рівень української освіти.

 

Влад Макаренко, факультет журналістки

 

Схожі новини