Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковець ЗНУ Олександр Притула взяв участь в онлайн-засіданні Всеукраїнського круглого столу на честь Дня Європи

Науковець ЗНУ Олександр Притула взяв участь в онлайн-засіданні Всеукраїнського круглого столу на честь Дня Європи

Науковець ЗНУ Олександр Притула взяв участь в онлайн-засіданні Всеукраїнського круглого столу на честь Дня Європи
28.05.2020 14:15 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та спорту наукова діяльність засідання круглого столу День Європи

Пріоритетні напрями розвитку загального європейського простору і стосовно інтеграції у цю систему України розглянули й обговорили учасниками обласного заходу – круглого столу, що провели у форматі відеоконференції його організатори – члени Піклувальної Ради Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки імені князя Д.І. Вишневецького (Байди). Модератором заходу виступив член НСЖУ, воєнний історик, директор-засновник козацької історичної бібліотеки Дмитро Сухінін (Гора). Із доповіддю на заході виступив доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту факультету фізичної культури. здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула.

Традиційно в середині травня в Європі урочисто визначається це свято, яке має велике значення для українців в світлі процесів демократизації та інтеграції європейських народів. Прогресивна політична еліта, широкі кола підприємців і провідні громадські організації, освітяни України повсякчас виступають за єднання і мирне будівництво нового обличчя Європи, що матиме розвинену інфраструктуру, високі технології, а найголовніше – сучасну й актуальну систему захисту прав людини. До обговорення теми також долучилися й інші громадські діячі й активісти євроатлантичного руху – воїни-ветерани АТО, науковці, отамани, козацька старшина, журналісти і письменники, депутати Верховної Ради, представниками міністерства закордонних справ, оборони, інших відомств і громадських організацій: Ілля Лапін, Ігор Немінський, Артем Біденко, Валерій Баранов, Валентин Терлецький, Володимир Черноус, Геннадій Дерібас, Дмитро Топчій, Павло Білан, Валерій Свідерський, Артем Сахаров, Роман Авдєєв, Олег Борщевич, Ігор Мазепа та багато інших.

Усі учасники дискусії виявили неабияку зацікавленість і глибоке бачення проблематики, а також підтримали необхідність проведення подібних заходів й надалі з метою розповсюдження корисної інформації в широких громадських колах і серед представників козацьких патріотичних організацій.

День Європи Україна вкотре відмічає у складному становищі довготривалої боротьби за право бути незалежною країною, коли частина території фактично окупована країною агресором РФ, а на Донбасі та в АР Крим всупереч міжнародним правовим актам і законам грубо порушуються права людини. Тому важливим для правильного формування світогляду сучасних українців, шкільної молоді та студентства є вивчення історичної правди, що стосується періоду післявоєнної європейської історії, формування демократичної системи державного управління, позитивних громадських процесів, механізмів впливу народу на владні структури з метою захисту своїх прав та підтримки урядів, що прагнуть миру і добробуту для своїх громадян.

У рамках засідання круглого столу його учасники також обговорили історію створення та організаційну структуру Європейського Союзу, пріоритетні напрями співпраці України та ЄС, підтримали продовження багаторічного державного курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Євроінтеграція підтримується багатьма громадсько-політичними заходами, під час трьох культурно-історичних Міжнародних Конгресів Козацтва, ведеться роз’яснювальна робота з різними соціальними групами, а також через допомогу книгами та іншими інформаційними матеріалами в АТО-ООС, в підрозділах ЗСУ, МВС, підготовлені передачі на радіо і телебаченні, в соцмережах та інших ЗМІ. Ці ідеї реалізовані у книзі «Вогняні роси» – про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва (автор Дмитро Сухінін), альманасі «Українське патріотичне козацтво» тощо. До такого роду просвітницьких заходів в багатьох містах, районах і областях залучені представники козацтва і місцевих громад, молодь і студенти.

За підсумками роботи учасників засідання всеукраїнського круглого столу учасники запропонували підготувати звернення до міністерств закордонних справ, культури і інформаційної політики, молоді і спорту з метою проведення у майбутньому спільних всеукраїнських і міжнародних культурних заходів, мистецьких програм, популяризації вивчення європейської історії та укріплення дружби між народами Європейського Союзу.

Повнотекстову версію події можна переглянути за покликанням: http://baida.zp-cossacks.com.ua/?p=3016 

 

 

 

Схожі новини