Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, археолог, науковець, учасник оборони Донецького аеропорту, Південного котла і Дебальцевого, депутат міськради В’ячеслав Зайцев

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, археолог, науковець, учасник оборони Донецького аеропорту, Південного котла і Дебальцевого, депутат міськради В’ячеслав Зайцев

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, археолог, науковець, учасник оборони Донецького аеропорту, Південного котла і Дебальцевого, депутат міськради В’ячеслав Зайцев
05.06.2020 11:42 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗН

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про випускника історичного факультету В’ячеслава Зайцева. Наразі він є депутатом у міськраді та активно займається громадською діяльністю. Він розповів про найкращі моменти з дитинства, навчання у ЗНУ та доленосний 2014 рік, який назавжди змінив його життя.

- Вітаємо Вас, В’ячеславе! По-перше, хотілося б попросити Вас звернутися до Ваших найприємніших спогадів, що залишилися з Вами з часів дитинства ?

- Із надзвичайною приємністю завжди згадую час, проведений у невеличкому селищі Іванівка в Кам’янсько-Дніпровському районі. Я завжди туди їздив на вихідні та канікули до дідуся з бабусею. Там був ставок, Дніпро, чимало свійських тварин. До цієї живої природи серцю завжди приємно повертатися.

- А от про яку життєву стежину Ви вже тоді мріяли ?

- Мріяв стати військовим. Двічі намагався вступити до спеціалізованого закладу вищої освіти, однак не склалося. Тож мав обрати іншу спеціальність. Я завжди мав хист до історії, брав участь у багатьох конкурсах історичної спрямованості й неодноразово ставав переможцем. Тому для мене доволі легко було скласти іспити та вступити на історичний факультет, вигравши відкриту університетську олімпіаду.

- Якими запам’яталися Вам роки навчання в університеті?

- Відразу згадуються постійні відвідування Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (на той час ім. Горького). Пам’ятаю, що на першому курсі ми вчилися в другу зміну, тому в першій половині дня багато займалися читанням. Зараз, в епоху інтернету, багатьом молодим людям це здається неймовірним, але в нас було по-іншому. На старших курсах також уже доводилося заробляти якусь копійчину, проте завжди знаходив час брати участь в експедиціях, навіть тих, які проходили за кордоном. Чимало часу тоді провів у зараз окупованій Амвросіївці. Коли у 2014 році, вибираючись з оточення, ми проходили через це містечко, я бачив повсюди знайомі місця, де здійснював археологічні розкопки понад десять років тому.

- Ви також досліджували історію козацтва на острові Хортиця. Яка Ваша знахідка стала найвизначнішою?

- Ми знайшли багато експонатів козацької доби, які поповнили музейні колекції. Проте, гадаю, найпам’ятнішими знахідками, які належать до доби козацтва, були зафіксовані під Херсоном: тут ми знайшли два турецьких кораблі. Починаючи пошукові роботи, ми точно знали, що там є корабель, проте й не думали, що пощастить знайти аж два. Разом із моїм другом, пірнувши під воду, ми й побачили ще одну важливу знахідку, що належала до другої половини XVII століття. Довжина об’єктів сягала 38 та 22 метри. Наразі є чим поділитися з молоддю, отже, на даному етапі мрію провести літню археологічну школу для найактивніших студентів, які згодяться пірнати під воду за новими знахідками.

- У 2014 році на українські землі прийшла війна. Ви одним із перших відправилися на Схід захищати суверенітет нашої держави. Після повернення додому що змінилося у вашому житті?

- У березні вказаного року разом із першою мобілізаційною групою я вступив до лав ЗСУ. До цього проходив строкову службу в десантних військах, і так потрапив до 79-ої десантно-штурмової бригади. Загалом за рік війни побував у Донецькому аеропорту, Південному котлі та у Дебальцевому. Після повернення додому побачив, що запоріжці почали більше шанувати Україну. Солдати, які стали на захист цілісності нашої держави, здійснили великий подвиг, не давши розповсюдитись російській окупації.

- Ви – активна та дієва людина, яка не лише словом, а й ділом щодня підтверджує власні переконання, а також допомагаєте іншим. Де знаходите час на вирішення суспільно-важливих питань?

- На превеликий жаль, вільний час знаходжу за рахунок власної сім’ї. Часто доводиться й вихідні віддавати роботі. Інколи в неділю мені можуть зателефонувати о п’ятій ранку, тому інколи змушений вимикати телефон.

- Що б хотіли побажати сучасному молодому поколінню студентів університету?

- Процитую безсмертні слова Т.Г. Шевченка: «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь». Не бійтеся порівнювати «своє» із «закордонним», усюди шукайте перспективи, але обов’язково повертайтеся додому. Як казав відомий письменник Курт Воннеґут: «Будьте голодними. Але лишайтеся завжди людьми!».

 

Схожі новини