Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм доцента кафедри іноземних мов професійного спрямування Олену Александрову

09.06.2020 14:38 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювілей привітання

Восьмого червня відзначала свій ювілей кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Олена Александрова. Досвідчений викладач і науковець, Олена Федорівна присвятила майже 20 років свого життя та натхненної й творчої праці ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Зокрема, вона багато зусиль доклала до виховання молодих, конкурентноспроможних фахівців і педагогів.

Олена Александрова – вихованка нашого університету, у 1985 році закінчила на той час ЗДПІ (Запорізький державний педагогічний інститут) й отримала диплом вчителя англійської та німецької мови. Довгий час працювала за фахом – вчителем англійської мови, викладачем-методистом – у школі та на базі позашкільних дитячих закладів, набуваючи викладацького і педагогічного досвіду. Професійну діяльність у ЗНУ шановна ювілярка розпочала у 2001 році, відколи обіймала посаду викладача кафедри теорії та практики перекладу. За цей час вона пройшла шлях від старшого викладача до доцента (вчене звання доцента присвоєно у 2013 році), також викладала на кафедрі англійської філології, була заступником декана з виховної роботи факультету іноземної філології. Багато уваги приділила підготовці з англійської мови студентів різних факультетів університету. Окрім іншого, вона постійно залучає молоде покоління до наукової діяльності, здійснює якісну підготовку студентів до участі у «Молодій науці» (ЗНУ) та інших престижних студентських наукових конференціях.

Працюючи вже довгий час в університеті, Олена Александрова повсякчас підвищує власний професійний рівень, знаходиться у постійному пошуку нових методів теоретичної та практичної підготовки фахівців з іноземної мови. Науковиця бере участь у різного рівня конференціях, роботі науково-методичних семінарів, що їх приводить ФІФ, здійснює методичне забезпечення освітнього процесу, зокрема розробила програму інтенсивного курсу навчання англійської мови для неанглійських факультетів. Наукові інтереси Олени Александрової стосуються галузі методики викладання іноземних мов, активізації та оптимізації методів підготовки студентів філологічних і нефілологічних спеціальностей, гуманізації та гуманітаризації освітнього середовища, післядипломної іншомовної освіти, формування національної самосвідомості майбутнього вчителя. Вона – автор численних статей, що були опубліковані у фахових виданнях, та навчальних посібників. Плідна творча праця шановної Олени Федорівни неодноразово була відзначена почесними нагородами. Двічі (1997 р., 1999 р.) брала участь у конкурсі «Майстерність у викладання англійської мови», що проводило посольство США разом із МОН України, за що була відзначена почесними грамотами. За ефективну постановку виховної роботи зі студентами свого часу отримала Подяку ректора ЗНУ.

Колектив факультету іноземної філології та університету загалом, цінуючи значний внесок шановної ювілярки в підготовку молодого покоління іноземних філологів та фахівців інших спеціальностей, щиро вітає її з визначною датою! Викладачі, співробітники, студенти бажають Олені Федорівні всіляких гараздів в особистому житті й нових творчих звершень у професійній діяльності!