Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слухачі школи Конфуція ЗНУ взяли участь у всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу для студентів-знавців китайської мови

Слухачі школи Конфуція ЗНУ взяли участь у всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу для студентів-знавців китайської мови

Слухачі школи Конфуція ЗНУ взяли участь у всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу для студентів-знавців китайської мови
10.06.2020 16:06 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція конкурс міжнародна діяльність

Слухачі Школи Конфуція, яка вже третій рік діє на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), не лише успішно вивчають китайську мову під керівництвом викладачів Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка). Також вони переконливо демонструють свої успіхи з опанування китайської мови та культури цієї країни під час участі в численних конкурсах різного рівня. Зокрема, 6 червня слухачі курсів – студенти ЗНУ та інших закладів вищої освіти м. Запоріжжя – взяли участь у конкурсі «Міст китайської мови» (український етап).

Загалом участь у конкурсі на всеукраїнському рівні взяли 6 команд від Київського ліцею з вивчення китайської мови, Інститутів Конфуція з Києва, Одеси, Харкова й, звісно, Школи Конфуція ЗНУ. Запорізьку Школу на змаганнях, що проходили в дистанційному режимі, представляли: Аліна Крюк, студентка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму (спеціальність «туризм»), 3 курс, Валерія Сичова, студентка математичного факультету, 3 курс, Ліна Ніколаєнко, факультет іноземної філології (спеціальність «німецька мова і література»), 4 курс, а також – Олександра Бурдакова, слухачка курсів Школи Конфуція, студентка НУ «Запорізька політехніка».

Директор Школи від китайської сторони У Шихун і директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков розповіли про особливості проведення цього конкурсу. Він проходив у дистанційній формі в 3 етапи. Спершу всі учасниці від ЗНУ мали на відеокамеру виступи з есе китайською мовою. Дівчата розповіли журі конкурсу про свої хобі.

Далі була творча частина, під час якої студентки демонстрували свої художні й спортивні таланти. Зокрема, Ліна Ніколаєнко зіграла на калімбі (т.з. «кишеньковому піаніно») і виконала пісню китайською мовою. Аліна Крюк продекламувала вірш із класичної китайської поезію, Валерія Сичова, своєю чергою, продемонструвала свою вправність у каліграфії. А чемпіонка Європи Олександра Бурдакова провела показовий виступ з ушу.

Далі представниці школи Конфуція мали дати письмову відповідь на 100 питань, на кожне з яких було відведено 30 секунд. Ці запитання стосувалися найрізноманітніших тем: від знайомства до розмов із колегами в різних ситуаціях.

Їхні письмові роботи та відеозаписи виступів учасниць відправили на розгляд професійному журі. Також під час відеозйомок організатори зафіксували створені в ЗНУ гідні умови для проведення конкурсу й дотримання його учасницями принципів академічної доброчесності.

Розповідаючи про проведення цього конкурсу, Володимир Волков зазначив, що рік від року завдання стають усе складнішими. Тож гарні результати демонструють слухачі Школи Конфуція на 3 році навчання, а найбільш здібні до вивчення китайської мови – на 2 році.

При цьому великого значення мають умови, створені у виші для навчання. Зокрема, в Школі Конфуція ЗНУ створена гарна матеріально-технічна база. Це стало можливим, завдяки турботі ректора вишу, голови Ради школи Конфуція Миколи Фролова. Саме тому наша команда вже другий рік поспіль бере участь у конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівня й при цьому демонструє гарні результати.

Нагадаємо, що минулого року слухачі Школи Конфуція ЗНУ – студенти факультету фізичного виховання Аліна Крюк, яка вивчала на той момент китайську мову 1 рік, та Георгій Животок, котрий займався на мовних курсах лише 3 місяці, й Володимир Середа, колишній студент математичного факультету, який навчався в Школі Конфуція на той момент 1,5 роки – посіли 3 місце на всеукраїнському етапі загальносвітового Чемпіонату знавців китайської мови, організованому представниками штаб-квартири Інститутів Конфуція при підтримці Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

Керівництво школи висловило сподівання, що наступного навчального року до участі у всеукраїнському етапі конкурсу приєднаються слухачі її філій – ЗОШ № 95 та ліцею в м. Енергодарі. Також кількість учасників творчого конкурсу може зрости за рахунок учнів художньої школи м. Енергодар, котрі починають заняття з ієрогліфіки.

Цього ж року, на етапі підготовки до участі в конкурсі українського рівня, в Школі Конфуція ЗНУ провели підсумкове тестування для всіх її слухачів. Це – 216 людей різного віку, розподілених на 24 групи.

Директори школи У Шихун і Володимир Волков зазначили, що результатами цього іспиту залишилися задоволеними як власне викладачі Школи, так і самі слухачі та їхні батьки. Уже на сьогодні більшість слухачів підтвердила своє бажання продовжити й надалі опановувати китайську мову та культуру цієї країни на базі Школи Конфуція ЗНУ. Її керівництво також впевнене, що наступного навчального року кількість слухачів збільшиться.

rezul__tati_HSK__1_.pdf

 

 

 

 

Схожі новини