Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти біологічного факультету популяризують науку серед молоді

Студенти біологічного факультету популяризують науку серед молоді

Студенти біологічного факультету популяризують науку серед молоді
12.06.2020 15:16 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет наукова робота студентська рада профорієнтаційна робота

«#ДаПрибудеЗВамиНаука» – саме така рубрика з’явилася в Telegram ще на початку карантину, а заснували її заступник голови студентської ради біологічного факультету ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) Данило Карабаєв і голова науково-навчального сектору студентської ради Анастасія Торянік. «Нам треба було якось привернути увагу студентів під час карантину, підбадьорити їх та надати корисну інформацію, – розповідає Данило. – Ініціатором заснування рубрики стала Анастасія, я вирішив підхопити хвилю і в рамках однієї рубрики писати про науково-популярні книжки з біології й медицині. А Настя публікувала пости з наукових сайтів і журналів».

Розпочавши вести рубрику, Анастасія й Данило завзято взялися збирати для неї цікаву інформацію, бо головними завданням її стала допомога студентам навчатися та займатися наукою під час карантину, а для цього необхідно знайти цікаву і корисну літературу. Розповідаючи про те, як саме відбувався відбір книжок, хлопець зазначив: «Відбір книг залежав, насамперед, від змісту та тематики. Ми шукали книжки, які тісно пов'язані з такими науками як біологія та медицина. Для наших студентів це було більш актуально». Обрані для молоді книжки науково-популярні й дозволяють «дізнатися більше про навколишній світ, про роботу нашого організму».

Частину цих книжок ведучі рубрики вже встигли прочитати, а інші ще в планах. «Мені дуже допомогли деякі книжки під час написання наукової роботи», – розповідає хлопець. Та не лише Данилу знадобилася інформація, зібрана в рубриці. Використовуючи її, студенти змогли завершити курсові, дипломні та інші наукові роботи. На підібраних Анастасією сайтах і в журналах вони знаходили найновішу та найцікавішу для себе інформацію. Розповів студент і про те, які з запропонованих книжок користувалися найбільшою популярністю: «Вони стосувалися саме еволюції та мікробіології. Мабуть, через те, що це досить цікаві розділи біології, студентам хотілось дізнатись якомога більше».

Прочитані книжки, чи запропоновані підрубрики активно обговорювалися студентами, а найбільше книга А. Сазонова «Уся правда про гормони і не тільки». Не залишилася поза увагою Анастасії та Данила й профорієнтаційна робота. Започаткована ними підрубрика з астрономії була розрахована, передусім, на школярів, а також на всіх, кого не залишає байдужими ця цікава наука. «Ми сподіваємось, – каже хлопець, – що студенти, які працюють в школах, чи ті, котрі мають братів і сестер, які цікавляться астрономією, залучать їх до рубрики».

Рубрика «#ДаПрибудеЗВамиНаука» продовжує існувати й сьогодні. «Доки є інформація, яку ми знаходимо для нашої рубрики, – каже заступник голови студентської ради біологічного факультету, – вона існуватиме, й ми будемо продовжувати писати». А нині, щоб зробити рубрику ще цікавішою, Данило Карабаєв й Анастасія Торянік постійно відслідковують скільки студентів продивились той чи той пост, скільки додали його собі в закладки після публікації в Instagram тощо.

На сьогодні головним своїм завданням автори рубрики вважають популяризацію науки серед студентства факультету, а в планах – ще й зацікавити наукою школярів. Тож побажаємо Данилі Карабаєву та Анастасії Торянік, щоб всі їхні плани здійснилися, а рубрика «#ДаПрибудеЗВамиНаука» постійно розширювалася на користь молоді.

 

 

 

 

Схожі новини