Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету менеджменту, директорка турфірми «NB Travel Service» Яна Ніконенко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускниці факультету менеджменту Яни Ніконенко, яка в 2007 році завершила навчання в ЗНУ. Наразі вона керує туристичною фірмою «NB Travel Service». Під час розмови пані Яна розповіла про своє дитинство, найпам’ятніші роки на факультеті та особливості роботи на посаді директора.
-Пригадайте, яким було Ваше дитинство?
-У мене було чудове дитинство з багатьма різноманітними моментами, пов’язаними з друзями. Не мали телефонів, комп’ютерів, а залюбки гуляли на подвір’ї та товаришували. Важливо, що на той час було чимало живого спілкування.
-Чим захоплювалися в юності?
-У дитинстві мріяла стати лікарем. Ніколи б не могла подумати, що моє життя буде пов’язане з туризмом, адже географію в школі не любила. Через певні обставини не скалося вступити в медичний, тому вибір пав на менеджмент. Я закінчувала 11 гімназію, в якій поглиблено вивчають іноземні мови. Завдяки цьому успішно склала вступні іспити та потрапила на бюджет, де було всього 10 місць. Насправді, дуже рада, що так склалося. Після університету залишилося багато друзів, з якими підтримую спілкування.
-Ваш перший досвід у роботі, пов'язаний із туризмом?
-Спершу я пішла працювати менеджером у паливну компанію. За два роки на цій посаді, у мене відбувся гарний стрибок у кар’єрному плані. Згодом начальство вирішило відкрити туристичну фірму. Ми разом почали вивчати усі тонкощі цієї професії. Однак перед тим, ніж почати щось продавати, варто зважити всі нюанси. У нас були спеціальні тури для менеджерів. Я зробила свій перший закордонний паспорт й вирушила в автобусний тур просторами Польщі та Німеччини. Через півроку знову поїхала в Європу, де познайомилася з дівчатами, які працюють у цій галузі. Поспілкувавшись із ними, я усвідомила, що мені цікаво займатися цієї діяльністю. Для мене туризм – це не тільки робота, а й хобі, де ти повинен весь час відкривати нові материки. Світ не стоїть на місці: законодавство, візові питання, перельоти, переїзди, готелі, люди щоразу хочуть більшого. Із 2009 року я в туризмі. До коронавірусу не шкодувала, що так скалося життя. Через пандемію працюємо в онлайн-режимі.
-Які найпам‘ятніші моменти з часу навчання в університеті Ви пригадуєте?
-Усі п’ять років навчання в університеті згадуються з позитивом. У нас на потоці було близько 100 студентів й зі всіма підтримувалися гарні взаємини. Вибиралися на природу, їздили на море, каталися на лижах. Окремо вдячна викладачам за те, що дали потрібні знання, які знадобилися в житті. Ніколи не забуду пари з англійської мови. Своєю натхненною працею наша викладачка англійської, доцент кафедри ділової комунікації Валерія Володимирівна Волкова зробила багато для того, щоб після закінчення навчання на факультеті менеджменту ми почувалися комфортно у світовій спільноті. У наш час необхідно володіти англійською. Знання іноземної мови надає певні можливості. Загалом, час проводили круто. Займалися спортом, брали участь у різноманітних заходах, готувалися до іспитів. Це були особливі миті.
-Які побажання залишите молодим студентам ?
-Проводьте час весело, але помірно. Пам’ятайте, що навчання ‒ на першому місці. Знання зі школи та університету однозначно знадобляться в дорослому житті. Весь час поповнюйте свій багаж знань. Розвивайтеся!
Олексій Корицький
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=268391867935492