Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти взяли участь у Літній школі інклюзії

Викладачі кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти взяли участь у Літній школі інклюзії

Викладачі кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти взяли участь у Літній школі інклюзії
17.07.2020 10:02 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології літня школа підвищення кваліфікації викладачами сертифікат

Із 6 по 10 липня представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) : завідувач кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, професор Наталія Заверико та доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Олена Лещенко взяли участь у ІІ Всеукраїнській літній школі «Ексклюзивний Inclusive» у м. Бердянськ.

Організатором школи став КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області в особі Оксани Хайдарової, кандидата психологічних наук, директора ІРЦ, дефектолога, логопеда, професіонала у сфері управління соціокультурними проектами та програмами, учителя-методиста вищої кваліфікаційної категорії, за сприяння факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ ім. М.П.Драгоманова, кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Українського ресурсного центру освітніх інновацій, Центру профілактики та реабілітації «life without medicines», КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської МР, КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької РР ЗО, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради.

Учасниками школи стали науковці, педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів, закладів дошкільної і загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, батьки, які виховують дітей з особливими освітніми потребами з різних куточків країни (Київ, Львів, Суми, Рівне, Черкаси, Дніпро, Одеса, Запоріжжя та Запорізька обл.).

Тематичними напрямами роботи літньої школи були:

1. Інклюзивна освіта: сутність, завдання та принципи, нормативні документи.

2. Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми процесами. Командний підхід як необхідна умова забезпечення якісної освіти.

3. Інноваційні підходи в роботі інклюзивно-ресурсного центру: педагогіка партнерства.

4. Здоровий спосіб життя – основа для розвитку особистості.

5. Професійне вигорання та його профілактика.

Серед спікерів літньої школи: Наталія Базима, к. пед. н., доцент кафедри логопедії та логопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова; Олена Аксьонова, к. пед. н., завідувачка кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, учитель-методист вищої кваліфікаційної категорії; Володимир Бєсєда, к. пед. н., докторант НПУ ім. М.П. Драгоманова, експерт в області комплексної корекції опорно-рухових порушень у дітей та дорослих (діагностика, ЛФК, масаж, кінезіотейпування); Олександр Жук, найкращий вчитель України за версією Global Teacher Prize Ukraine (2018), вчитель інформатики КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР; Наталія Обухова, вчитель початкових класів КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат “Джерело”» ЗОР, сурдопедагог; Світлана Скляр – директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської МР.

Під час роботи літньої школи учасники відвідували майстер-класи від найкращих фахівців; брали участь в інтерактивних заняттях, спортивних квестах та командній роботі та знайомилися з презентаціями новітніх трендів в освітній діяльності.

Серед інших заходів літньої школи «Ексклюзивний inklusive» актуальним та практикоорієнтованим став майстер-клас «Розвиток комунікації у дітей з РАС (розладами аутистичного спектру)», спікер – Наталія Базима. Іншою важливою темою майстер-класу була «Профілактика професійного вигорання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Під час цього заходу учасники вдосконалювали вміння з попередження професійного вигорання та пошуку внутрішніх ресурсів.

Спікер-реабілітолог Володимир Бєсєда презентував масажну гімнастику дітей з особливими потребами. Сурдопедагог Запорізької спеціальної школи-інтернату «Джерело» Наталія Обухова проводила майстер-клас щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з порушеннями слуху, а також навчала учасників співати пісню жестовою мовою.

Одним із яскравих моментів заходу став майстер-клас «Освітня магія» Олександра Жука, під час якого спікер в інтерактивній формі розкрив особливості тимбілдінгу в школі з учнями з особливими освітніми потребами, підвищення їхньої мотивації до навчання. Він презентував цікаві, змістовні вправи, які можна використовувати в роботі з учнівською та студентською молоддю. Учасники із захопленням виконували оригінальні завдання.

Приємно було зустрітись зі спікерами, що є успішними випускниками факультету соціальної педагогіки та психології – Наталією Обуховою (спеціальність «соціальна педагогіка») та Олександром Жуком (спеціальність «психологія»).

Під час роботи школи між учасниками склалася атмосфера доброзичливості, натхнення, приємного спілкування. У процесі взаємодії Олена Лещенко проінформувала учасників школи про спеціальності факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, подарувала флаєри та запросила на навчання на бакалавраті та магістратурі.

На завершення роботи літньої школи учасники провели два флеш-моби: виконання пісні жестовою мовою та спортивний. Наприкінці закриття літньої школи всі учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та позитивний настрій.

 

 

 

Схожі новини