Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ стали експертами інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля

Науковці інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ стали експертами інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля

Науковці інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ стали експертами інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля
17.07.2020 13:09 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут інформаційний центр фонду Альфреда Нобеля наукова діяльність сертифікати експертів

Шістнадцятого липня в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч учених Запоріжжя з директором інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля, професором Сергієм Соколовським. Метою зустрічі було вручення видатним науковцям Запоріжжя сертифікатів модераторів, консультантів і експертів нобелівського центру. Серед тих, кому були вручені сертифікати експертів, – представники інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Запорізький національний університет на церемонії вручення сертифікатів представляли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, в.о. директора інженерного навчально-наукового інституту Олександр Федченок, завідувач кафедри мікроелектронних та електронних систем Тетяна Критська, доцент тієї ж кафедри Дмитро Алексієвський, професор кафедри металургії Віктор Скачков та ін.

Відкриваючи зустріч, Сергій Соколовський зазначив, що нобелівський центр відкритий для співпраці із Запорізьким національним університетом, на базі якого планується створити регіональне представництво центру.

Сьогодні метою функціонування організації є популяризація наукових розробок українських вчених у світі і, звичайно, наукових знань серед молоді. Не варто забувати, що, завдяки участі в роботі нобелівського центру, українські вчені отримують більш широкі можливості для спілкування з науковцями з усього світу. Не залишаються поза увагою організації й студенти-науковці. Інформаційний центр допомагає молоді отримувати гранти для їхніх подальших наукових розробок. Серед повноважень центру є й такі, як висування кандидатів для отримання нобелівської премії.

Як зазначив Сергій Іванович, нобелівський центр – це недержавна організація, одним із напрямків роботи якої є створення містків між ученими і бізнесом. І саме для того, щоб надавати оцінку винаходам, потрібні експерти, якими й стали науковці Запоріжжя.

Сертифікати наукових консультантів отримали вчені інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету Тетяна Критська, Віктор Скачков та Дмитро Алексієвський.

Своїми враженнями та сподіваннями про майбутню співпрацю поділилися експерти інституту. Професор Віктор Скачков впевнений, що його участь у діяльності інформаційного нобелівського центру дозволить просувати оригінальні ідеї, які висувають науковці кафедри. Завдяки організації, з’явиться фінансування, яке можна буде використати для втілення в життя винаходів, розроблених вченими кафедри.

Доцент Дмитро Алексієвський вважає, що обов’язково знайде тут однодумців, бо система цінностей, яка закладена в основу структури, дуже йому близька. Окремо Дмитро Геннадійович зупинився на темі підтримці молодих учених – сьогоднішніх студентів й аспірантів. Він підкреслив, що талановиті молоді науковці в Україні є. Зокрема, Дмитро Алексієвський вважає такими аспірантів Ольгу Панкову та Кирила Манаєва, яких він залучатиме до своєї наукової роботи.

Тетяна Критська сподівається, що співпраця з нобелівським центром надасть фінансову підтримку науковим розробкам кафедри, які вже існують, розширить горизонти міжнародної співпраці. Усі три представники інженерного навчально-наукового інституту, що ввійшли до центру, мають досягнення у сфері високих технологій високочистих речовин. Науковці інституту співпрацюють з підприємством «Мотор Січ», зокрема з одним з експертів центру Володимиром Журавльовим. Наші вчені активно використовують технології математичного моделювання, що дозволяють значно спростити дослідження й отримати більш точні результати.

Тож побажаємо, щоб всі плани Тетяни Критської, Віктора Скачкова та Дмитра Алексієвського втілилися в життя за підтримки інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

Схожі новини