«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, SMM-фахівець, спеціаліст із розвитку соціальних мереж у digital-відділі телеканалу «Україна» Ірина Кабова

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Цього разу публікація присвячена історії навчання у виші та професійного становлення вихованки факультету журналістики, SMM-фахівця, спеціаліста з розвитку соціальних мереж у digital-відділі телеканалу «Україна» Ірина Кабова.
- Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, як Ви прийшли у професію журналіста?
- Про журналістику я мріяла з сьомого класу. У пам'ять врізався момент, коли твердо вирішила ким стану — якраз писала твір із французької на цю тему. До випускного бажання не змінилось, тож я вступила до ЗНУ, ще тоді на відділення журналістики філологічного факультету.
- Як проходило навчання? Що Вам найбільше знадобилося у житті з того, що Ви винесли з університету?
- Цікаві роки студентські! Університет дав важливе розуміння того, що я хочу й куди рухатися, навички роботи з інформацією та принципи. Так склалось, що за фахом я пропрацювала лише кілька років, а в декреті «перекваліфікувалась» на SMM-фахівця. І хоча я люблю свою роботу, за багатьма речами сумую. Утім, зараз я працюю у digital-відділі телеканалу «Україна», якраз як фахівець із розвитку соціальних мереж. І навички професії стали у пригоді! Особливо – вміння перевіряти інформацію, навіть якщо її вже видали в ефір і тричі перевірили редактори та журналісти. Людський фактор є завжди, й ніхто не застрахований від помилки.
- Ви підтримуєте зв’язок із тими, з ким разом навчалися?
- Університет дав мені не лише знання, а й найближчих людей. Обидві мої куми – із моєї групи. Пам'ятаю, як на першому курсі наш куратор Віктор Володимирович Костюк наголошував, що університет — це те місце, де ми набуваємо не тільки знання, а й важливі соціальні контакти. Це працює. Нас розкидало Україною й світом, але ж як приємно за кулісами концерту чи на презентації зустріти колегу зі студентської лави! Із багатьма дружимо, або ж віртуально підтримуємо зв'язок через соціальні мережі. І мова не лише про свій курс, а й тих, хто на 1-2 курси старші та молодші.
- Що думаєте про свою професію? Як вважаєте, чи є вона досі актуальною, чи сильно змінилася останнім часом?
- Кажуть, що зараз журналістика стала брудною справою, та це не так. Людину оцінюють за її справами, тож як і завжди, у нашій професії все залежить від особистості та її мети. Стати «зіркою» за будь-яку ціну, заробити всі гроші світу чи виконувати свою роботу чесно та неупереджено? Кожен вирішує сам.
- І наостанок – можете дати декілька порад своїм майбутнім колегам?
- По-перше, ніколи не зраджувати себе. Завжди сумлінно працювати і за фахом, і над собою. Вдосконалюватися, відкривати нові горизонти, не забуваючи про старі. І перш ніж іти в цю професію, варто визначитися, для чого саме ви обираєте такий цікавий і непростий фах.
Спілкувалася Тетяна Проценко