Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр післядипломної освіти ЗНУ пропонує записатися на курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців вузької галузі

Центр післядипломної освіти ЗНУ пропонує записатися на курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців вузької галузі

Центр післядипломної освіти ЗНУ пропонує записатися на курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців вузької галузі
22.07.2020 10:27 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University центр післядипломної освіти ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ курси підвищення кваліфікації проєктна діяльність міжнародний проєкт «Україна – Норвегія» дистанційне навчання

На сьогодні в центрі післядипломної освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), попри те, що вже відбулися чергові випуски в рамках реалізації програм підвищення кваліфікації та реабілітації, триває активна робота з формування нових груп слухачів та підготовки навчальних програм і проєктів. Адже освітні курси з підготовки та перепідготовки фахівців, зокрема певних специфічних категорій, планують розпочати вже у другій половині серпня.

Високорезультативну роботу центру післядипломної освіти ЗНУ сьогодні забезпечують чотири фахівця, які працюють під безпосереднім керівництвом проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури і координують усі напрями діяльності: керівник центру Сергій Ільїн, провідний фахівець відділу Лілія Головко, фахівці Луіза Муцураєва й Ірина Гречкіна. Усі запропоновані Центром програми з підготовки та перепідготовки фахівців є актуальними в умовах сучасного ринку праці й користується неабиякою популярністю не лише серед представників Запорізького регіону, а й зі всієї України. Отже, приносять чималі кошти у бюджет ЗНУ. Зокрема, лише за минулі три місяці роботи, що проходили у період карантину на умовах дистанційного навчання, за додаткові освітні послуги центром післядипломної освіти ЗНУ було отримано майже півмільйону гривень прибутку, а загалом за рік – майже 670 тис грн, що перевищує показники за аналогічний період 2019 року більш ніж на 100 тис грн.

Загалом упродовж навчального року тут здійснюють підготовку груп слухачів за багатьма напрямками та реалізовується ціла низка актуальних проєктів. Найбільшою популярністю серед фахівців, які прагнуть підвищити рівень своєї кваліфікації та здійснити атестацію, користується низка актуальних курсів. Зокрема, у весняний період їхня робота тривала в умовах карантину, тож проходила дистанційно із використанням таких електронних ресурсів як Zoom (відеоконференції, зустрічі) та Moodle ZNU (лекції, презентації, практичні заняття, тести). Від початку оголошення карантинних заходів в ЗНУ на базі центру було проведено 14 онлайн-курсів із підвищення кваліфікації та перепідготовки.

Цієї весни в умовах карантину успішно пройшли дистанційну підготовку 4 групи слухачів (45 осіб) – менеджери житлових будинків та ОСББ. На курсах в ЗНУ, окрім місцевих, навчалися фахівці із західних територій країни: тут були представлені Чернівці, Ужгород та інші. Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн розповів: «Підготовка слухачів на курсах підвищення кваліфікації з «Підготовки менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств житлово-комунального господарства, що надають послуги з управління житлового комплексу» відбувається у тісній співпраці із сертифікованим партнером – ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» (генеральний директор – Костянтин Ошийко), на базі якого після завершення курсів наші випускники проходять атестацію».

У рамках міжнародного проєкту «Україна – Норвегія» триває програма з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні, яка фінансується Королівством Норвегія. Варто відзначити, що цей проєкт неможливо було б реалізувати без участі та підтримки президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимира Рубцова, координатора проєкту Ольги Філіної, керівників громадської організації «Об'єднання військовослужбовців "Лідер"» Геннадія та Анастасії Коноваленків, проректорів ЗНУ – з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктора Банаха, з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра (докладніше про проєкт дивіться тут: http://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=51418&lang=ukr&news_code=u-tsentri-pislyadiplomnoyi-osviti-znu-v-ramkakh-pro--ktu---norvegiya-----ukrayina---prodovzhu--tsya-perepidgotovka-ta-sotsialna-adaptatsiya-vijskovosluzhbovtsiv ).

Нещодавно на базі центру відбувся черговий випуск у рамках цього проєкту – це 34 особи, які пройшли 3-місячну підготовку (7 квітня – 7 липня). Напрямом підготовки фахівців були «IT-технології у галузі дизайну».

Також нещодавно випускниками чи не найбільш популярної регіональної сертифікатної програми «Українська мова в діловій сфері» стали ще 74 особи. Це – директора шкіл і держслужбовці, які проходять у ЗНУ мовну підготовку до участі у конкурсі на заміщення вакантних посад. Варто також сказати, що даний напрям діяльності центру післядипломної освіти тісно пов’язаний із профорієнтаційною роботою ЗНУ, адже сприяє розвитку співпраці шкіл та університету.

Окрім іншого, на базі центру здійснюється сертифікація фахівців галузі енергоефективності. Тут усі охочі можуть пройти навчання та підготовку до атестації, а наприкінці курсу скласти іспит. За два роки дії цієї програми у ЗНУ було атестовано понад 100 фахівців. Адже саме наш університет виступає одним серед провідних ЗВО в Україні з фахівців цієї галузі.

За вказаний період також завершено внутрішню програму з підвищення кваліфікації педагогічних працівників коледжів. Атестацію пройшли представники трьох коледжів ЗНУ: Запорізького металургійного коледжу, Запорізького гідроенергетичного коледжу та Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій.

На базі центру післядипломної освіти також реалізується програма з підвищення кваліфікації тренерів (спеціальність «Фізичне виховання та спорт»), які проходять атестацію на отримання вищої категорії. Географічно вона охоплює південно-східний регіон України. Нещодавно таку підготовку здійснили 35 осіб, рекомендовані Департаментом спорту, сім'ї та молоді Запорізької міської ради.

На курсах підвищення кваліфікації з інклюзивної освіти, якими керує професор факультету соціальної педагогіки та психології Євгеній Клопота, лише за минуле півріччя підготовку та сертифікацію пройшли понад 40 слухачів, які працюють у даній галузі.

Із числа іноземних громадян, що прагнуть отримати громадянство України, нещодавно пройшли підготовку на мовних курсах та успішно склали іспити на знання української мови ще 36 осіб.

Слухачі центру післядипломної освіти ЗНУ можуть бути впевненими в тому, що  успішно пройдуть навчальні курси, отримають актуальні знання з обраної ними комплексної теми або спеціальності й будуть ефективно впроваджувати їх в своїй практичній діяльності. Адже навчання в центрі забезпечують викладачі високої кваліфікації, виробничники, практики, доценти й професори факультетів ЗНУ та інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ: Алла Череп, Олександр Череп, Наталія Сейсебаєва та інші, хто здійснює підготовку фахівців у галузі менеджменту ОСББ; за різними напрямами у рамках проєкту «Україна – Норвегія» працюють Катерина Архіпова, Павло Комазов, Андрій Чейлитко, Андрій Андрєєв, Анна Переверзєва, Іван Клопов, Євген Мержинський та інші; в галузі енергоменеджменту та перепідготовки військовослужбовців задіяний Володимир Волков, фахівців галузі управління готують представники ФСУ, у числі котрих  Тетяна Бірюкова; Андрій Сватьев – керівник програми з підготовки тренерів вищої кваліфікації; Світлана Сабліна – головний експерт сертифікаційної комісії з української мови.

На новий навчальний рік у центрі післядипломної освіти також безліч планів, серед яких – продовжувати готувати слухачів за вузькоспеціалізованими навчальними програмами, здійснювати атестацію фахівців, а також розробляти нові актуальні пропозиції та програми з підвищення кваліфікації для представників різних галузей. Отже, нагальними пропозиціями, які плануть реалізовувати протягом наступних 3-х місяців, залишаються такі:

- проєкт «Україна-Норвегія» (орієнтовний на початок листопада);

- курси підвищення кваліфікації «Підготовка менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств жкг, що надають послуги з управління житлового комплексу» (серпень – листопад);

- атестація з енергоефективності (серпень – листопад);

- співбесіда на розуміння державної мови (серпень-листопад);

- курси підвищення кваліфікації тренерів-викладачів (серпень-листопад);

- підвищення кваліфікації державних службовців (жовтень-листопад);

- проєкт «Україна-НАТО» (вересень-жовтень);

- підвищення кваліфікації педагогічних працівників (вересень-листопад).

Серед нових напрямів підготовки планується ввести курс з навчання та перепідготовки виконробів будівельної галузі, відповідно до вимог нового законодавства, а також проведення їхньої атестації на базі організації-партнера. Приймаються спеціальні замовлення від організацій та підприємств на підготовку та перепідготовку, атестацію фахівців певної ланки тощо.

Керівництво університету та фахівці центру післядипломної освіти також закликають представників кафедр та факультетів активно долучатися до розробки нових програм з підготовки та перепідготовки фахівців вузької актуальної кваліфікації, яких вимагає сьогодні ринок праці.

Докладну інформацію про діяльність центру післядипломної освіти, пропозиції щодо підвищення кваліфікації та перепідготовки, атестації фахівців різних галузей, запису на курси та іншу інформацію дивіться на сайті за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/cpo/

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

 

Схожі новини